Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi történt az emberiség nagy...

Mi történt az emberiség nagy részével?

Figyelt kérdés

Miért lettek ennyire bizalmatlanok,tartózkodóak,pökhendik,lenézők egymással szemben és miért lett ekkora az elidegenedés mértéke.


Kik tehetnek erről a legnagyobb mértékben? (A politikusok, esetleg a különböző vallási felekezetek, a világi média összességében, szélsőséges és nemzetellenes csoportok és gárdák, terroristák,az üzleti életet uraló és meghatározó zsidó állampolgárok,a keresztények, netán a folyamatosan történő klímaváltozás okozza és váltotta ki ezt az égető problémát?


Hogyan lehetne megállítani a folyamatot és miként lehetne megoldani a helyzetet?



2012. aug. 26. 18:47
1 2
 1/18 Vadkan01 ***** válasza:
48%
például meg kell nézni egy filmet ahol a főhős általában egy szabados gondolkodású személy ezt az emberek el kezdik utánozni (nem feltétlenül tudatosan) és akkor ezt lehet látni ezt már ókori hellászban is létezett csak akkor színház volt
2012. aug. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Való igaz amit az első mond.Amit kapunk a médiától szinte olyanokká is válunk..
2012. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
16%
A tömegkommunikációért felelős emberek (Tévék, rádiók, újságírók) tehetnek mindenről!! Akármi rossz történik a világban,egyedül csak a médiumok képesek arra,hogy félretájékoztassák és befolyásolják vele az embereket,ahogy csak akarják. Úgy torzítják el a valóságot és fújják fel a dolgokat,ahogy csak lehet és ahogy csak nekik tetszik.Ezzel befolyásolják az embereket és a kedvük szerint mossák át az agyukat az ő nézeteik szerint. Ezért tart itt a világ. Mindenki más csak egy kisstílű bábjátékos ebben a bábeli zűrzavarban.
2012. aug. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a nagyvárosi élet. Amíg az emberek kisebb közösségekben éltek, mindenkit ismertek nagyjából. Annyit legalábbis tudtál az utcán szembe jövőről, hogy nem egy tömeggyilkos őrült, hanem a falud egy viszonylag normális polgára (falusiak javítsanak ki ha tévednék). Itt (Pest) naponta rengeteg emberrel találkozol, nem pacsizhatsz le mindenkivel, nem ismersz "szinte senkit". Ezért egy falat építesz, figyelmen kívül hagyod a körülötted levőket. Ezért az emberek bizalmatlanabbak, tartózkodóak. A lenézést lásd a kövi bekezdésben.

Aztán itt van még egy dolog: az Internet. Az emberek közti kapcsolat személytelenebbé válik, ez is rossz irányba befolyásolja azt, ahogyan viszonyulunk egymáshoz. Élőben pedig kényelmetlenebbül érezzük magunkat ha hozzászokunk a chateléshez.

Na ezek csak az én gondolataim, lehet fikázni ha nem tetszik, de nem fog érdekelni.

2012. aug. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

ma 18:57


Szerintem én meg nem így tanultam. Az ókori Hellászban nem, hogy a színházban volt így, de a valóságban is. Nagyon kinézték pl. azt aki nem két kapura "játszott" - már ha érted...

Az ókori Rómában is hétköznapi volt az orgia pl. Azzal pedig kifejezetten vitatkoznék, hogy a média befolyásolja ennyire (valamilyen szinten igen) az embereket; az van inkább, hogy az erkölcsi alfának és ómegának számító egyház meggyengült, sőt el is tűnt az emberek életéből (hála az égnek!) és az emberek maguk választják meg, hogy mit követnek és mit nem azon belül, amit a törvény megenged és nem árt vele másnak.


Kérdezőnek:


"Miért lettek ennyire bizalmatlanok,tartózkodóak,pökhendik,lenézők egymással szemben és miért lett ekkora az elidegenedés mértéke."

Amúgy meg légy szíves ne általánosíts, mert lehet, hogy ez igaz Magyarországon (bár én már sok helyütt jártam az országban és ez SEM igaz), de az egész világon nem. Mégis, hogy gondolod, hogy a környezetedből vonatkoztass az egész világra?


"Kik tehetnek erről a legnagyobb mértékben?"

Bűnbakokat meg kár is keresni, mert az emberi társadalmak jellemzője a folyamatos változás is. De mint írtam, még Magyarországon sem ez jellemző - hála az égnek!

2012. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%
3 emberke is a médiára voksolt és hozzáteszem,hogy igazuk is van! ha tudjuk,hogy ők csinálják a fesztivált,miért nem szedjük őket ízekre és csinálunk statáriumot világszerte.Vagy mindent irányítsanak csak a zsidók,vagy csak keresztény kézben legyen minden. Az lenne a legjobb,ha világot nem nyálasszájú és túlképzett emberek irányítanának,hanem egy hadsereg,vagy minden államban a saját nemzetét szolgáló katonaság tagjai.A katonaságnál is vannak hírközlők és rádiósok,akik szintén nagyon jól tudják hogyan kell működtetni és vezérelni egy bármilyen média állomást.Az lenne a megoldás,hogy ki kellene eb rugdalni ezt a szedett-vedett bagázst és rábízni a vezetést a katonaságra.
2012. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%
A hadsereg valóban nem rossz megoldás :-) manapság úgy sem kapnak túl sok nemzet érdekét szolgáló megbízatást a világban.
2012. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Vadkan01 ***** válasza:

ezzel vitatkoznék hogy annyira nem befolyásolja a véleményeket a média mert néha azt látom hogy egyes ember megismétlik szóról szóra ami híradóban volt de néha olyan műsorok sorai is mint az x faktor

és a hellászról a befolyásolást úgy értem hogy a rabszolgáknak is nézniük kellett az előadásokat színházban így ezt ugyanúgy utánozták mint fent említett dolgokat pl.: iliászban nagy vakmerő hősök akik dicsőséget szereztek és így nem hogy tiltakoztak a háború ellen a poliszok közt de még támogatták is hogy az nevük is nagy legyen tehát a propaganda ott is ment mint most

2012. aug. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
JAJA na aztán akkor próbálná meg valaki szédíteni és hülyíteni a másik embert az ezotériával, meg a vallási marhaságokkal,a csillagjóslásokkal és a teleshopos reklámokkal, celebkiskirályok és celebkiskirálynők életével és az egyéb nevetséges baromságokkal. Kapna akkora gránátot a seggébe,hogy a holdig repülne.
2012. aug. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%
Jó 5let a katonaság bevonása xerintem is.
2012. aug. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!