Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek lesz háború Kínával?

Szerintetek lesz háború Kínával?

Figyelt kérdés

Kelet-nyugat veszély elmúlt. Az arab kérdést rendezi az USA.

Na de ha egyszer Kína megindul? Nagyon fejlődnek és nagyon sokan vannak...

Nukleáris fegyvere meg már szinte mindenkinek van...



2012. szept. 6. 00:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon-nagyon sok kérdés volt már ilyenről! Most is azt mondom nem lesz!!! Mi értelme van egy Háborúnak?? Erre van egy szép mondat amiben benne van a lényeg "Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel"
2012. szept. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
egyik országnak se az a célja, hogy háborúzzanak egymással. Egy ilyen háborúnak nem lennének nyertesei.
2012. szept. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

ez nem így megy, hogy kína megindul. valami indok kell neki. terület, presztizs, nyersanyagok, ilyesmi. Jelenleg kína gazdaságilag halad előre, szal semmi oka nincs rá hogy támadjon.

Inkább amerikának van oka, és támad is (kisebb országokat). mert hadászatilag fejlettek, gazdaságban viszont gyengülnek -> ha nem használják ki a katonai fölényüket most, akkor csak el fognak süllyedni, és berozsdál az a sok szép fegyver.


Az arab kérdést meg nem rendezi az usa. Nincs is arab kérdés. Az usa megszállt néhány helyet, ahol van olaj, vagy valami neki nem tetsző irányt vesz a politika (pl függetlenedni akarnak a dollártól).


A nukleáris fegyver pedig pont hogy elrettentő erő. Addig nem igen vethetem be a nukleáris fegyvereimet, amíg tudom, hogy az ellenségnek, vagy a szövetségeseinek is van. Furcsa módon, minél több van minden félnek, annál "biztonságosabb" a helyzet. :) kivéve, ha terroristák vagy valami fanatikusok ráteszik a kezüket egyre :) de még ők is csak a legvégső esetben használnák sztem. Ha ellenséges földön robbantják fel, akkor csak hatalmas retorzió következne, ha hazai földön, akkor meg saját maguknak is ártanának nagyon.


Kína csak akkor fog megindulni (oroszországgal és iránnal együtt, sztem), ha amerika meg izrael nagyon ugrál. És ha nincs szerencsénk, akkor az amcsik meggyőzik az eu-t, hogy ugráljunk mi is.

2012. szept. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Na de ha egyszer Kína megindul? Nagyon fejlődnek és nagyon sokan vannak... "


És mi az, ami miatt elindulna? Mi az, amije nincsen meg?

2012. szept. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

Ennyi zöldséget összehordani!


"terület, presztizs, nyersanyagok, ilyesmi."

A 21. században ezek közül egyik sem lehet indok. Terület? Minek? Presztízs? Nekem erről a törzsi torzsalkodások jutnak az eszembe, amikor is a törzsfő megsértéséért indultak háborúk...

Nyersanyagokat meg be lehet szerezni a világpiacról! Háború a politika folytatása más eszközökkel, ahogyan szokták mondani. Vagyis konfliktus vagy elmaradottabb országok között áll fenn v. hatalmi és befolyási övezetek ütközésekor.


"Jelenleg kína gazdaságilag halad előre, szal semmi oka nincs rá hogy támadjon."

Nem, hogy oka, de ereje sincs rá. Az USA annyit költ a hadi kiadásaira, mint az öt követő öt állam együttesen.


"Inkább amerikának van oka, és támad is (kisebb országokat). mert hadászatilag fejlettek, gazdaságban viszont gyengülnek -> ha nem használják ki a katonai fölényüket most, akkor csak el fognak süllyedni, és berozsdál az a sok szép fegyver."

Ezt a hülye dumát. Az a "sok szép fegyver", akkor is elkel, ha éppen nincs háború. Már a fegyverek modernizálása és a karbantartás, valamint az elavult modellek cseréje is szép mennyiség a hadi kiadások terén. Nem kell itt hülyeségeket összehordani.


"Az arab kérdést meg nem rendezi az usa. Nincs is arab kérdés."

Pedig van arab kérdés. Vagyis most nagy huza-vona megy az arab világ uralmáért; a törökök és az irániak a két fél.


"Az usa megszállt néhány helyet, ahol van olaj, vagy valami neki nem tetsző irányt vesz a politika (pl függetlenedni akarnak a dollártól)."

Ez kár, hogy nem igaz! Irakban még a mai napig sem érte el az olajkitermelés a háború előtti szintet. Afganisztánban meg sosem volt olaj, és nem is az afgánokat támadják - lévén, hogy még az afgán rendőrséget is ők képzik/képezték ki. Afganisztánba 9/11-et követően mentek leverni a talibánt. Az meg, hogy Líbia, ill. Kadhafi le akart jönni a dollárról nem indok. Főleg az USA vonatkozásában, ugyanis tudvalevő, hogy a legnagyobb proponálói a líbiai támadásnak éppen az európaiak voltak - Franciaország főként...


"...de még ők is csak a legvégső esetben használnák sztem."

Na ez is baromság! Egy olyan fanatikusnak, akinek 77 szűz van ígérve Allahhoz való megtérése esetén, nem fog mérlegelni a világ sorsán. Ha kell az egész bolygót felrobbantanák a szent ügyért.

2012. szept. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A nyugati-hatalmaknak semmi okuk, hogy Kínával háborúzzanak.

A szomszédos országokkal lehetnek kisebb összecsapásai Kínának a tengeri olajmezők miatt, de ezek csak néhány napos kis háborúk lehetnek.

Az évszázad során a jelentősebb konfliktus az lesz szerintem, hogy Szibériából az oroszok az elvándorlás és az alacsony születésszám miatt fokozatosan eltűnnek és a helyüket átveszik a kínai bevándorlók.

És ha a kínaiak kerülnek többségbe kb. 50 éven belül és inkább Kínához kötődnek majd, az egy nagyon súlyos konfliktus lehet a két nagyhatalom között.

Kína és Amerika között pedig egy a hidegháborúhoz hasonló vetélkedés zajlik majd, de ahogy a Szovjetunó és az USA is elvolt egymás mellett, úgy Kína és Amerika között sem lesz háború.

2012. szept. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Én még azt tanultam a suliban, hogy 3 milliárd ember él a földön (58 éves vagyok)

Ma már csak kínában él 3 milliárd...

Kell azoknak minden... Nyersanyag, terület...

Az erőfölény mindig megváltozhat, elvégre eddig minden birodalom legyőzetett valaki által.

Ne a mi szemszögünkből nézzétek a helyzetet, hanem felülről.

Amerika most minden téren vezet, de régen is úgy volt, akinek nyila volt, az erősebb volt. de aztán mindenkinek lett nyila. Aztán jött a kard, az is elterjedt, majd a lőfegyverek... Minden előny csak időleges.

A mondást Einstein mondta, mert ellenezte az atombomba bevetését. De ez már régi nóta, ki tudja milyen szörnyű fegyverek vannak már, talán az aids is fegyvernek indult... Most szerencsére béke van, de az első világháború is úgy jött,mint derült égből a villámcsapás. A másodikra már lehetett számítani, mégsem volt rá kész senki...

2012. szept. 6. 19:03
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"Ma már csak kínában él 3 milliárd..."

Kínában nem él 3 milliárd ember. A hivatalos szám 1,3 milliárd fő!


"Kell azoknak minden... Nyersanyag, terület..."

Ritkaföldfémekből gyakorlatilag Kína látja el a világot. Terület meg nemigen kell nekik, főleg, hogy már így is két tartományukban is nagyon erős a szeparatizmus: ezek Tibet és Hszincsiang-Ujgur Autonóm terület. Mind a kettő több, mint 1 millió nkm területű.


"Az erőfölény mindig megváltozhat, elvégre eddig minden birodalom legyőzetett valaki által."

De ettől még az USA rohadt messze van. Gondoljon bele: nekik 9 repülőgép-anyahajójuk van, a világon az összes országnak együttvéve nincs ennyi!


"Ne a mi szemszögünkből nézzétek a helyzetet, hanem felülről."

És mégis mit gondol, ki beszélt itt Magyarország szemszögéből??

2012. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tényleg, nekem is gyanús volt a 3 milliárd, lehet, hogy a 1, lemaradt előle.

Kína területe nem kicsi, de jó része lakhatatlan. El sem tudjuk képzelni, mi lehet ott. 1,3 milliárd ember... Ennek majd utána nézek, de az sem kis szám. Gondolj csak bele...

A birodalom kérdéséhez elég a közelmúltba nézni, Volt Szu, nincs Szu, pedig milyen erős volt, egyszer csak dobott egy hátast...

2012. szept. 7. 14:46
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 14:46


Nem értek pár dolgot...


"Kína területe nem kicsi, de jó része lakhatatlan."

[link]

Mondjuk úgy, hogy a fele. És ez mit jelent?


"El sem tudjuk képzelni, mi lehet ott. 1,3 milliárd ember... Ennek majd utána nézek, de az sem kis szám. Gondolj csak bele..."

Hát nem hiszem, hogy Kína embertömege akkora fenyegetés lenne... Ott van Dél-Korea a példának okáért, 50 millió ember van összezsúfolódva Magyarországnyi területen és még sem akarnak területeket hódítani (pedig a világ 15. legnagyobb gazdasága az övék).


"A birodalom kérdéséhez elég a közelmúltba nézni, Volt Szu, nincs Szu, pedig milyen erős volt, egyszer csak dobott egy hátast..."

A SZU teljesen más tészta. Kína kb. ötezer éve áll ilyen-olyan formában. A lakosság 90%-a Han etnikumba tartozó kínai. A SZU-ban pedig más-más nemzetek voltak összekényszerítve. Meg mondjuk az is egy tényező, hogy Ázsiában teljesen más értelmezése van a szuverenitásnak. Kína, India kb. olyan, mint egy Európai Egyesült Államok. Sok-sok nyelv, kultúra (persze egymáshoz közel álló) egy országban. Sőt, ők nem is értik, hogy ennyire közel nyelvek és kultúrák, mint az európai miért nem képesek egy országban élni. Igazából ez a nagy különállósdi csak itt, Európában divat - vesztünkre...

2012. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!