Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most tulajdonképpen miért...

Most tulajdonképpen miért rinyálnak az EU-ban Görögország, Olaszország és Spanyolország esetleges csődje miatt?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem vagyok képes felfogni, főleg azért, mert az 1840-es években az USA szövetségi kormánya is hagyta csődbe menni egyes tagállamait. És ugyebár az egy kicsit komolyabb "államszövetség", mint az EU; ennek ellenére itt megy a rinya, hogy vajon csődbe megy-e Görögország. Miért kell ezt? Én híve vagyok a minél szorosabb integrációnak, de nem értem, hogy miért kéne a felelős gazdáknak a felelőtleneket támogatni? Mert rendben van, hogy egy esetleges föderáció egyik alapja a jövedelemtranszfer, na de azt lehetne közös gazdaságélénkítő, kutatási, művészeti, oktatási programokra költeni.

2012. szept. 14. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Például azért, mert közös a fizetőeszköz.
2012. szept. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Miért szerinted az USA-ban nem az volt? Mégis hagyták becsődölni egyik másik tagállamukat...
2012. szept. 14. 20:06
 3/8 rémuralom ***** válasza:

A közös fizetőeszköznek ehhez nem sok köze van, bár kétségtelen, hogy ez ma nagyobb probléma lenne, mint kétszáz éve.

Apropó kétszáz éve. Hát ezért. Mert az egy teljesen más történelmi helyzet volt.

Olvasd el ezt: [link]

2012. szept. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekünk van Európai központi Bankunk, ami összeköti az eurózónát.

Az USA-ban 1913-ig nem volt FED.


Ezért.

2012. szept. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért rinyálnak, mert az összes ország ugyanarról a hitelpiacról finanszírozza az adósságait, és ha a görög, spanyol helyzet durvul, nő a bizonytalanság, csökken a kockázatvállalási hajlandóság, áramlik elfele a pénz az európai kötvénypiacról, akkor a többi perifériaország államkötvény-hozamai is emelkednek, finanszírozhatatlanná válik először az olasz adósság, aztán majd a francia, a belga stb., és a dominó szépen mindenkit magával ránt. A végén az EU összes tagállama csődbe mehet, leszámítva esetleg Svédországot, Hollandiát, Finnországot, talán Németországot. A csődök nyomán terjedő recesszió hatásáról nem is beszélve. Ezért rinyálnak.
2012. szept. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert a tartozásukat nem tudják visszafizetni az EU-nak ha csődbe mennek
2012. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez logikus, hogy így van.

Görögország, Spanyolország hitelezőinek (a legjelentősebb Németország) az az érdeke, hogy ezek az országok fizessék vissza a tartozásaiket. Ha ezek az országok csődbe mennének és megtagadnák, illetve átütemeznék az adósság visszafizetését, az nagy veszteség lenne a hitelezőknek.

Ezért vagyok benne biztos, hogy Magyarországot sem hagyják csődbe menni és ha már nagyon sürgős lesz biztosan megegyezik az EU és az IMF a magyar kormánnyal.

2012. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha az unió tagállamai úgy gondolkodnának, hogy hadd hulljon a férgese, akkor tulajdonképpen nem lenne szükség az unióra. :)
2012. szept. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!