Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van-e esély az elcsatolt...

Van-e esély az elcsatolt területek visszacsatolására? (Csak a magyar többségűekre gondoltam)

Figyelt kérdés

Szerintem nem, főleg azért, mert így is, eléggé széttagolt az ország, jelenleg nincs olyan politikai hatalom, ami egységbe hozná a népet.

Katonailag sem lenne helytálló, Ukrajna, Szerbia és Ausztria kivételével mind NATO tagállamok, bár ettől függetlenül, kötve hinném, hogy lenne olyan ország, aki mellénk állna (katonailag), bár ha igen, akkor annak lenne jelentős hadserege.

Akkor milyen mód lenne, aminél, azt lehet mondani, hogy a jelenleginél jobb megoldás?

Tudom, az EU tagság is jó, de ennél, szorosabb együttműködés, jobb lenne?



2012. szept. 29. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Természetesen. Mért ne lenne?
2012. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

# 1:

na és hogyan? Katonailag megszállni a területet, vagy hogyan?

2012. szept. 29. 18:56
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Ja persze,csak lépjünk ki a NATO-ból,és az unióból,szövetkezzünk az oroszokkal,kínaiakkal,szálljunk meg azokat a területeket,és happy end...Esély van rá csak kicsi,de millió ilyen kérdés volt már,miért nem olvasol vissza?Ne bántani akarlak,csak kismillió ember megkérdezte már.
2012. szept. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Esély van. Mint ahogy a jólétre is itt, Magyarországon.
2012. szept. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

"na és hogyan? Katonailag megszállni a területet, vagy hogyan?"


Nem csak erőszakos megoldások léteznek.

2012. szept. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

Nincs, mert a magyarok nagytöbbsége nem akarja vissza azokat a területeket.


Teljesen más úton tartozhat hozzánk, mint katonai eszközök.

2012. szept. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ezt is el kéne csatolni valahova, mert ez az ország egy sz.r.
2012. szept. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell elkeseredni. Többet kell világot látni, meglátod, nem olyan rossz itt.
2012. szept. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Voltam egy pár helyen,igaz nem a nagyon-nagyon szegény országokban,de ami itt megy,az felháborító és undorító,és szinte élhetetlen már...
2012. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Manapság inkább a gazdasági területfoglalás a divat. Ha a külhoni magyarok kicsit szaporábbak lennének az elmúlt 80 év alatt már sokkal nagyobb politikai befolyással rendelkeznének: több magyar képviselő, magyarbarát törvények, autonóm területek, vagy akár visszacsatolás.


De a magyarok többsége max. 1-2 gyereket vállal, míg a románok 3-4 gyerekes családban élnek, így a magyarság létszáma Erdélyben egyre kisebb arányú lesz.

2012. szept. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!