Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hülyék vagyunk, mert a vietnám...

Hülyék vagyunk, mert a vietnámi származású lányunkat magyarnak, magyarosan neveljük?

Figyelt kérdés
Én és a férjem büszkék vagyunk arra, hogy magyarok vagyunk, a lányainkat is így neveljük, magyaros szellemben. Megkaptuk, hogy hülyék vagyunk, mert a lányom vietnámi, nem magyar. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. ( Bármi is a válaszotok, nem fogunk változtatni, csak kíváncsi vagyok. )

2012. okt. 8. 17:58
1 2
 1/20 bumbi02 ***** válasza:
100%
Ha magyarok vagytok, akkor magyarnak nevelitek, ez így természetes.
2012. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülők magyarok /márpedig azok vagytok/, Magyarországon éltek, mégiscsak okosabb dolog magyarosan nevelni. Itt, ebben az országban él. Ha itt akar boldogulni és élni, alkalmazkodnia kell a magyarországi viszonyokhoz.
2012. okt. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel semmi baj, amíg nem neveleitke olyanra, mint a 3. válaszoló.
2012. okt. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy én és a férjem magyarok vagyunk, van három lányunk: egy vérszerinti, egy magyar származású örökbefogadott és egy vietnámi származású ( de itt született, az édesanyja egy vietnámból idekerült lányka, bár már visszament )
2012. okt. 8. 18:11
 5/20 anonim ***** válasza:
13%
ne ilyen nacionalista dolgokkal tömjétek szegénynek a fejét, inkább legyen nyitott liberális, az sokkal hasznosabb főleg, hogyha felnő, úgyis itt hagyja ezt az országot és a magyarok úgyse fogják soha befogadni.
2012. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%
Azért ne jobboldalinak neveljétek...
2012. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%
A "magyaros szellemű nevelés" nem tudom, mit takar nálatok. Azért abba is gondoljatok bele, ti hogyan élnétek meg magyarként, ha mondjuk Franciaországban örökbe fogadtak volna benneteket gyerekként, és azt tanították volna, hogy a francia nyelv, kultúra, történelem stb. a világ csúcsa, és aki nem ebbe született bele, azt le kell nézni, mert kisebb értékű ember...
2012. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 rémuralom ***** válasza:
82%

A magyar nép idegen kultúrákkal szembeni befogadókészségének nagy legendája van, szeretünk Szent István "az egynyelvű, egyszokású ország gyenge és esetlen" mondatára hivatkozni, meg arra, hogy annak idején befogadtunk kunokat, jászokat, cigányokat, mindenkit. Csak azt felejtjük el mindig, hogy most meg utálunk mindenkit, aki nem úgy néz ki, mint mi. Nem is lenne azzal semmi gond, ha nem vagyunk olyan nyíltak a bevándorlókkal szemben, mint például az ausztrálok, hiszen ott a néhány százaléknyi őslakost leszámítva mindenki bevándorlóktól származik, vagy maga bevándorló. A gond az, hogy vendégszeretetünk világra szóló hírével áltatjuk magunkat.

A lányotokra térve: vietnaminak ne neveljétek. Tudjon róla, hogy ki ő, hogy került ide, és itt a többieknek miért nem olyan feszes a bőr az arcukon, mint neki, de ne erőlködjetek azzal, hogy a vietnami kultúrát megismertessétek vele. Az nektek csak további erőfeszítés, és lehet, hogy nem is fogja annyira érdekelni. Ha meg érdekli, majd utánanéz magától. Vietnamba nem valószínű, hogy visszamenne, legfeljebb turistaként.

Aztán persze a másik végletbe sem kell átesni. Ne akarjatok turulvérű honleányt nevelni belőle, mert nevetségesen hatna a trianonozás egy vietnami szájából, és ebből (a nevetségességből) hátránya származhat.

Innentől persze már úgy nevelitek, ahogy ti jónak látjátok. Hogy hülyék vagytok, azt nem mondanám, csak mert egy vietnamit fogadtatok örökbe. Nincs abban semmi rossz, nyilván ő is ember (csak erről mi, idegenszerető magyarok néha megfeledkezünk).

2012. okt. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Értsétek már meg hogy a magyar az egyik legkevertebb nép a világon. Nem a származás határozza meg hogy magyar vagy-e vagy sem. Ha a magyar az anyanyelved, és magyarnak vallod magad, akkor mindenképp magyar vagy. Mellesleg, az első magyarok nem europidok hanem turanidok (félig europid félig mongolid) voltak.
2012. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Komplikato ***** válasza:
Szerintem semmi baj nincs ezzel. De talán nem baj, ha bizonyos kort elérve megismerheti a vietnámi kultúrát. Ha meg nagy lesz, akkor úgy is annyit ismer meg mellette amennyit akar.
2012. okt. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!