Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hülyék vagyunk, mert a vietnám...

Hülyék vagyunk, mert a vietnámi származású lányunkat magyarnak, magyarosan neveljük?

Figyelt kérdés
Én és a férjem büszkék vagyunk arra, hogy magyarok vagyunk, a lányainkat is így neveljük, magyaros szellemben. Megkaptuk, hogy hülyék vagyunk, mert a lányom vietnámi, nem magyar. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is. ( Bármi is a válaszotok, nem fogunk változtatni, csak kíváncsi vagyok. )

2012. okt. 8. 17:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
76%

Miből gondolja valaki, hogy a jobboldaliak nem fogják befogadni?

Jobboldaliként az égvilágon, még ha erőltetem magam, akkor sem tudok semmi rosszat mondani az ázsiaiakra. Rettentően szorgalmas és fegyelmezett nép. Nem verődnek bandákba, és nem ketnek bele idősekbe, vagy egyedül sétáló emberekbe.

2012. okt. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
Nem ez a lényeg utolsó, hanem hogy elfogadod-e magyarnak vagy nem.
2012. okt. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond azzal, ha magyarnak is nevelitek... ti magyarok vagytok, ezt a kultúrát tudjátok hitelesen átadni.

Viszont emellett kellene keresni a lehetőséget, hogy a származása szerinti kultúrát is megismerje.


Az én lányaim külföldi apától vannak, sose jártak a hazájában, a nyelvet sem beszélik rendesen. Magyar az anyanyelvük, magyarul gondolkoznak, a kokárdát teszik ki március 15-én. Viszont van bennük egyfajta vonzódás a másik irányba is, egyfajta kíváncsiság és nagy érdeklődés. Én ezt nem tudom nekik megtanítani, hiszen számomra az idegen. Viszont támogatom azt, hogy megismerjék (ottani kapcsolat, népművészeti termékek, ismeretterjesztő filmek, stb)

Szóval szerintem neked nem is kellene másképp nevelni, hiszen te nem tudod hitelesen közvetíteni a vietnami kultúrát, de a magyar nevelés mellett szerintem gondot kell fordítani arra, hogy valamilyen szinten kapcsolatban legyen az ottaniakkal.


Nem tudom a te lányod mennyi idős, az enyémek még csak általános iskolások, pici korban ez egyáltalán nem érdekelte őket, de van tükrünk, van szemük, egyre jobban felfedezték, hogy ők mások. Ahogy ezt kezdték felfedezni, egyre jobban érdeklődtek.

2012. okt. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Tök normális, mindenki azzá lesz, amivé neveled. Hogy hol született nem lényeg, csak az, hol nő fel. Ha ti nevelitek, akkor teljesen magyar identitása lesz neki, mert ebbe nevelődik bele.
2012. okt. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nyilvan latszik rajta, hogy "genetikailag" nem magyar. Sok kornyezetben nem fogjak elismerni a magyarsagat. Nevelhetitek megyarnak, de arra is fel kene kesziteni, mit tegyen, amikor pld a szeme alakja miatt gunyoljak a suliban, vagy hogyan kezelje ezt le, ha beszolnak neki emiatt.

En a magam reszerol nem tudom, hogy hogyan lehet ezeket a dolgokat lekezelni.

2012. okt. 9. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Jobboldaliként az égvilágon, még ha erőltetem magam, akkor sem tudok semmi rosszat mondani az ázsiaiakra. Rettentően szorgalmas és fegyelmezett nép."


Ázsiai NÉP? Milyen az? Török? Perzsa? Zsidó? Arab? Hindu? Kínai? Koreai? Japán? Jakut? Mongol? Vagy Örmény? Mind ázsiaiak, és mindannyian kikérnék magukat, ha a fentiek közül egy másik NÉP tagjának titulálnák ;)

2012. okt. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

A közel-keletieket ne sorold ide légyszives.

Ha megáldott az Isten egy kis IQ-val, gondolom eljut az agydig, hogy ázsia alatt a következő népeket értettem. (Japán, Korea, Viátnám stb-stb.)

A közel-keletieket ázsiában sem szeretik. :)

2012. okt. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Ha megáldott az Isten egy kis IQ-val, gondolom eljut az agydig, hogy ázsia alatt a következő népeket értettem."


Hogy neked mi Ázsia, az a te dolgod. Annak meg, hogy ki kit szeret, meg kit nem, semmi köze ahhoz, hogy melyik kontinensen van az ország. A felsorolt országok mindegyike Ázsiához tartozik, függetlenül az IQ-dtól :)

2012. okt. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat. Amúgy nem vagyunk nacionalisták, a jobboldalt meg nem tudom, hogy kevertétek ide :D
2012. okt. 11. 16:09
 20/20 Alitea Guzman válasza:
Geológiailag Európa és Ázsia egy kontinens, de van olyan osztályozás, amely szerint Észak- és Dél-Amerika is külön kontinens, tehát nincsenek egzakt válaszok, akkor már inkább nyelvcsalád szerint osztályozzatok. Akkor a zsidók és arabok afroázsiaiak lesznek, a vietnamiak pedig ausztroázsiaiak. Amúgy nincs semmi probléma, a magyarságot igen erős történelmi és kulturális szövetek kapcsolják Ázsiához, a messzi Kínában is rokonokként gondolnak ránk, mindenesetre sokkal inkább, mint Európa többi nemzetére, leszámítva mondjuk a törökséget. Az meg biztos, hogy már csak a földrajzi közelség miatt is, a vietnami és a kínai elég nagy hatással van egymásra. Sokkal könnyebb lesz a kislány szocializációja, mint mondjuk egy fekete-afrikai gyereké. Amúgy úgy írják helyesen, hogy Vietnam, illetve vietnami, mert vietnamiul fonetikailag tényleg Viet-nÁm, de magyarul A-val írjuk meg úgy is mondjuk helyesen szerintem.
2012. okt. 13. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!