Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Wass Albertről?...

Mit gondoltok Wass Albertről? Fasiszta, aki elmenekült a felelősségre vonás alól vagy tisztes, nagy magyar? Miért?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Aki azt állítja, hogy fasiszta volt az egy hülye, és nincs tisztába annak fogalmával. Az nem fasiszta aki szereti a hazáját.
2012. okt. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nem volt fasiszta, de utálta a zsidókat, a cigányokat és a románokat, emellett tisztelte Hitlert. Mindezek nélkül is lehet(ne) valaki tisztes magyar...
2012. okt. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
A művei alapján nem fasiszta, csak nagyon rossz író. Én csak a műveiből ismerem.
2012. okt. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
3 as miért rosszak a művei? Nekem pl tetszenek. alaki utálja a zsidókat cigányokat románokat talán nem véletlen....
2012. okt. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

"alaki utálja a zsidókat cigányokat románokat talán nem véletlen...."


Mint ahogy az sem, hogy ezek után nem érdemli meg, hogy nagy magyarnak nevezzük.

2012. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Egy középszerűnek sem nevezhető író, akit most a szélsőjobboldali megnyílatkozásai miatt akarnak kiváló irodalmárrá minősíteni.

Állítom, hogy akik bálványozzák, egy oldalt sem olvastak tőle, csak azért dicsérik, mert most ez trendi, illetve a politikai elfogultság miatt.

2012. okt. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os Na erre pont rápacsáltál mert két könyvét is olvastam és nagyon is tetszik!
2012. okt. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem Wass nem rossz író, viszont Imre Kertesz - akit vele ellentétben mindenki ajnároz - kimeríti az egyik kedves hozzászóló által említett "középszerűnek sem nevezhető író" kategóriáját, akit csak azért dicsérnek, mert "ez most trendi".

Igen, olvastam a Sorstalanságot.

2012. okt. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Nyilván ízlés dolga, kinek mi tetszik, de úgy látom, Wass Albertet mindkét oldalon ideológiai alapon, és nem ízlés alapján szokás szeretni vagy nem szeretni. (Tehát valakinek úgyis tetszik bármit ír, valaki meg mindenképp leszólja.)


Én ezért elolvastam 3 könyvét és egy versét (mert egy mű alapján nem akartam ítélni), és arra jutottam, hogy szerintem kicsit ötlettelenek az írásai, unalmasan fogalmaz, nagyon mély tartalma és bonyolult jellemábrázolások meg nincsenek. Nekem nem tetszett, de ha valakinek igen, örülök neki, és kellemes időtöltést kívánok hozzá:)


Nem vagyok elfogult, Nyirő József pl. szerintem nagyon tehetségesen ír, leköt, hiteles jellemek, jó sztori stb.


Ideológia terén egyikükkel sem tudok egy kicsit sem azonosulni.

2012. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
írásai nagyon gyengék, a személyét meg nem ismerem
2012. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!