Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért a kormány a hibás, h a...

Miért a kormány a hibás, h a sok büfészakos nem tud elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Főleg gondolok a bölcsészekre, szociológusokra, biológusokra meg a többire, akiknek egy kevésbé tájékozott ember is azt a tanácsot adná, h ne ezt válaszd, mert garantáltan munkanélküli leszel.

Tehát mit várnak ezek az emberek?



2012. okt. 29. 20:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
54%

Nemzetvédelmisként eléggé korlátozottak a lehetőségeid abból a szempontból, hogy magánszférában dolgozz, ne pedig állami szférában....ez a tény itt Magyarországon nem sok jóval kecsegtet.


Másfelől pedig a végzettség csak a belépő akárhova. Tehát ha mondjuk diplomást keresnek, akkor akinek nincs, azt be se hívják. Aztán ha behívták akkor már a személyiség, illetve a tényleges tudás számít.


Az a baj, hogy akik ezt nem tudják, azok kezdenek el fikázódni ilyen kérdésekkel. Ez a kategória pedig vagy az, aki egyetemet még közelről sem látott, de "énmajdmegmondomafrankótmertbaszottjóvagyok", vagy pedig olyan, amilyet már egyik előző válaszoló is leírt, vagyis beeszi a "ha te ez meg az vagy akkor kurv@ jó vagy, ha meg az meg ez, akkor meg egy gyökér."


Nem vagyok egyik általad fikkantott végzettségű se, de én azt mondom, jövendőmondás helyett beszéljenek majd az egyének életútjai.

2012. okt. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

Néhány gondolat ezzel kapcsolatban:


- természettudományos szakot végeztem, amit ugye elméletileg most hú de nagyon fognak támogatni, meg azokat fogják nyomatni, meg minden - mivel az egyetemen maradtam, ezért egy minimális betekintésem az egyetem hétköznapjaiba, és eléggé lejött, hogy nem csak a bölcsészkarokat vágták meg rendesen, de minket is kőkeményen.

Szóval ennyit arról, hogy akkor csak a "haszontalan" bölcsészekkel szúrnak ki, és helyettük majd a term. tudományokat fogják nyomatni...


- Alapból nem csak az a gáz amit csináltak, de az is nagyon, ahogyan csinálták. Egy ilyen szintű oktatási struktúraváltást nem lehet bevezetni így, egyik pillanatról a másikra. Nem csak arról beszélek, hogy senkinek fingja nincs, hogy mégis mi lesz (még az oktatási minisztériumban sem, amennyi f@szságot azok összehadováltak már az elmúlt két évben), hanem arról is, hogy csomó gyereknek rohadtul keresztbe tettek, mert elmentek gimibe, hogy majd mennek utána egyetemre, aztán egyszer csak beszólnak, hogy áhh, nem úgy lesz az, ők meg ott állnak pofára esve, mert ezzel nem számolhattak.


- Nem éppen pozitív irányba vagyok elfogult a bölcsészekkel szemben, sőt, a tököm tele van azzal, hogy milyen embereket képezünk bölcsészszakokon, mint "értelmiség": az itthoni bölcsészszakosok és bölcsészszakon végzettek egy bántóan nagy hányada az én tapasztalatom alapján egyszerűen egy primitív gyökér, akik nem hogy a saját szakmájához nem ért, de egy normális ok-okozati érvrendszert felállítani / megérteni sem képes, egyedül nagyzolós szellemi onanizálásra képesek, hangzatos lózungokat nyomatva nagyzolós stílusban, és ami még szomorúbb, ezt még szellemi teljesítménynek is hiszi.

Ennek több oka van, erőteljes kontraszelekció van már a szakválasztásnál is (gyűjtőhelyek azoknak, akiknek fingja nincs, mi is érdekli őket, csak az számít, hogy matek ne legyen benne...), meg a képzésnél is.


DE, és itt jön a nagy DE. Ez sokkal inkább az itthoni képzés hibája, és nem a bölcsészettudományé.

Értelmes bölcsészekre, színvonalas bölcsészképzésre szükség van, szükség lenne - egyrészt van csomó szakma, amihez ilyen emberek kellenek, másrészt attól még, hogy valaki nem vonzódik a reál cuccokhoz, attól még lehet értelmes embert nevelni belőle, ha megtalálják azt, ami viszont érdekli, amiben kiteljesedhet. Egy értelmiségi rétegre pedig mind a társadalomnak, mind a piacnak szüksége van.


Marha jól hangzik, hogy le a bölcsészekkel, meg semmi szükségünk rájuk, vágjunk rendet köztük - ohh, az emberek hogy imádnak "rendet vágni" bárhol máshol, ami nem a saját portájuk... - , csak ez pont ugyanaz a tipikus "bölcsészmódi", amit fentebb szidtam. Jól hangzó szólamokat fújni teli torokból, és letojni a valós érveket.


Az, hogy a magyar bölcsészképzés sok helyen egyszerűen egy belterjes sz@r, az egy dolog (megjegyzem, nem csak a bölcsészképzésnél van ilyen...). Ez valóban probléma. De akkor ezzel a problémával kéne foglalkozni, ezt kéne orvosolni. Annak pedig nem az az orvoslása, hogy akkor dózeróljunk. Mert ez nem más, mint egyszerű barbár dózerólás, amitől semmivel sem képezünk több értelmes, használható bölcsészt, sőt, ellenkezőleg.


A bolognai rendszer pl. egy jó irány lenne (hogy az MA-ra való felvételi tényleg egy szűrés, ami segítségével az tényleg egy minőségi képzés is tudna lenni), csak persze itthon azt is sok helyen elég gázul valósították meg.

2012. okt. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Én mondjuk személy szerint nem szeretem a Bolognai rendszert, sőt szerintem az elég sok mai problémáért felelős, de az előző kollégának alapjait nézve nagyon igaza van.
2012. okt. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező!


Levelező szak mellett mit is dolgozól pontosan?


Milyen szakon fogsz végezni?

2012. okt. 30. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Azért mert a kormány képzi ki őket.
2012. okt. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%
Én elsőéves bölcsész hallgató vagyok. Először is a hideg kiráz, amikor valaki azzal jön, hogy így meg úgy büfészak és éhen halsz vele meg nincs is szükség rá. Szerinted ha nem lennének bölcsészek, hogyan tanulnának az iskolákban pl. magyart meg történelmet? Kik dolgoznának színházakban, kik állítanának elő színdarabokat? Ki lenne a kedvenc műsorodban a műsorvezető, a riporter? Talán egy mérnök vagy nemzetvédelmis? Ki írna és szerkesztene újságokat? Ez csak pár példa azok közül, amire jó egy bölcsész, azzal viszont én is egyet értek, hogy túl sok van belőlünk, nem egy olyan emberrel, akinek egyáltalán nem kellene diplomásnak lennie. És szerintem bölcsészkarra nem azért jön az emberek igen nagy része, mert halálra akarja magát keresni, hanem egész egyszerűen ezt szereti, ez érdekli és ehhez ért. Annak több értelme lenne, ha minden bölcsész elmenne mérnöknek meg orvosnak? Én sem mentem volna oda, azért mert világ életemben hülye voltam a matekhoz és nincs gyomrom a biológiához, akkora fizikumom meg nincs, amekkora pl. a nemzetvédelemhez kell. Az én szüleim is próbáltak pedig más irányba terelgetni, de annak semmi értelme nem lett volna, hogy végig bukdácsoljam az egyetemet és még ha netalántán el is végzem, a való életben képtelen legyek integrálni meg deriválni és akkor ugyanúgy nem fogok kelleni sehova, mint ahogy szerinted a bölcsészek nem kellenek. Aki valamiben igazán jó és kiemelkedő, az úgyis kitűnik és nem lesz munkanélküli, nekem van olyan bölcsész barátnőm, aki hetente kapja az állásajánlatokat (és nem ő keresi utánuk, mert van munkahelye, hanem őt keresik!). Szóval, egyedinek és kiemelkedően jónak kell lenni abban amit csinálsz, és akkor csinálhatsz akármit, lesz állásod (szerintem).
2012. okt. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

"- viszont mivel nem végeztél bölcsész szakot, nincs meg az a logikai képességet aminek köszönhetően felfoghatnád. "


Ahogy látom neked se sikerült felfogni hihetetlen képességeid ellenére, h dolgozok és már csak pár hónap választ el a diplomától.

Leírtam többször is, valaki rá is kérdezett, ezek szerint érthető volt.

Ezért írtam, h érdemes lenne utána olvasnod, h honnan indult ez az egész...

Gondolom a lepontozásod is ennek köszönhető.

És akkor te írod, h a bölcsésznek nincs ellenfele,hát pont fordítva van.

2012. okt. 30. 17:49
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

Eleve a kérdéseden meglátszik, hogy tudatlan vagy. Miért a kormány hibás? Mert a kormány fizeti ki az adófizetők pénzéből az x számú bölcsész, társadalomkutató és biológus képzését.

Az egyetemistáknak joggal vannak elvárásai az állam irányába, ami kimerül abban, hogy legyen munka.

De legyél büszke a levelezős diplomádra, biztos sokkal nagyobb szükség van rád az országban, mint egy biológusra, aki igazi egyetemen, gyakorlati órákon tanulta meg normálisan a szakmáját, minden nap bejárt egyetemre és valódi diplomája van, nem egy kamuvégzettség amit munka mellett lehet megszerezni.


Amíg nem jársz egyetemre, nincs érettségin kívül végzettséged, addig ne beszélj lenézően és arrogánsan az egyetemistákról.

2012. okt. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

De a sok hülye miért megy el?

Itt kettőn áll a vásár.

Tipikus példája vagytok annak, h a diploma nem feltétlen jelent észt is.

2012. okt. 30. 20:50
 30/30 anonim ***** válasza:
54%
töri tanár lehetsz akkor is ha előtte bioszra jelentkeztél vagy matekra ... bölcsésznek az menjen akinek már megvan hozzá az anyagi háttere vagy biztos állást tud adni anyu apu ... különben egy töri szakos soha nem kap munkát!
2012. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!