Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Amihez a kormány csak hozzáér...

Amihez a kormány csak hozzáér annak mindig negatív következménye lesz?

Figyelt kérdés
[link]
2012. szept. 21. 16:59
 1/7 Komplikato ***** válasza:
59%

A kérdésedre: Nem, néha nem figyelnek oda és a valódi szakembereik megoldanak dolgokat jól. Nem vicc. Sajnos.


A lineklt témára:

Az OKJ tanfolyamok jó része felesleges és ami kevésbé vicces munkanélkülieknek megfizethetetlen. Ellenben van egy csomó kormánypárti havernak felnőttoktatási intézménye, naná, hogy emelni kell az óraszámokat, meg még plusz képzésekre lesz szükség, még több lové a haveroknak.

Azért van ennyi féle képzés, mert régebben is azzal szakítottak, hogy hoztak törvényeket kinek milyen képzés kötelező, majd amikor rohant mindenki a melósait befizette és levizsgáztatta, szépen vissza is vonták ... majd kijött egy másik.

Rohadt sok pénz van benne. Szóval ez nem szimplán hülyeség miatt van így.

2012. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2012. szept. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Többnyire igen, csak most egy olyan dolgot nyírnak ki ami soha nem volt működő. Ezek az OKJ-s képzések csak arra voltak jók hogy néhány ügyes ember felmarkolt egy csomó pénzt a képzés után a munkanélkülieket vagy jövőkép nélküli fiatalokat meg bepalizták aztán a kezükbe adtak egy papírt amivel max a seggüket törölhették mert másra nem volt jó.
2012. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

17:37 -nek:


Én is ilyen munkaügyes OKJ képzés keretein belül lettem asztalos. 12 évet dolgoztam benne és most sem azért hagytam abba, mert nem találnék munkát benne, hanem szimplán csak meguntam. Kerestem egy más jellegű főállást és mellette a saját műhelyem üzemeltetem, szintén ennek a képzésnek köszönhetően.


Jahh és hogy félre ne értsd:

Nem magát a tevékenységet untam meg, azt ma is csinálom saját móhelyben, hanem a vállalkozók önkényeskedését, ezért állami cégnél vállaltam más jellegű állást.

2012. szept. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Komplikato ***** válasza:
100%

Na jó, de a régi OKJ-s képzések meg maiak között ég és föld a különbség. Pl. szerinted egy egyesített kőműves-szobafestő gyorstalpalón mennyire fog valaki normálisan megtanulni mindent legalább az egyik szakmából?


Másrészt most is van normális OKJ, csak 1.5-2-3 év, meg 4-600.000 forint, ami meg a túlfizetett munkanélkülieknek nincs.

2012. szept. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Arról nem is beszélve, hogy mindenféle jól hangzó képzéseket indítanak pl idegenforgalmi szakmenedzser meg logisztikus meg mittudomén de ha a képzés után megkérdezed az emberektől hogy ez mire jó ez a papír gőzük sincs róla.

2012. szept. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2012. szept. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!