Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki mutatna egy új statiszt...

Valaki mutatna egy új statisztikát a frissdiplomások elhelyezkedési arányairól?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 19:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes, te magad kifejtheted szubjektív véleményedet a témával kapcsolatban még mások a megjegyzését, te csak prolinak minősíted ... Egyszerű vagy, mint egy bot ...
2012. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nekem a szubjektív véleményem, hogy az egész diplomás-ellenesség a prolik "ha nekem szar, másnak is legyen szar" mentalitásából ered, mivel most a keretszámcsökkentésekkel kapcsolatban fogást találtak rajtuk és propellersebességgel tudták beenni a "azért kell csökkenteni a keretszámokat, mert a diplomások nagy része munkanélküli" dumát, ezáltal remélve, hogy megakadályozzák, hogy esetleg másnak jobb legyen, mint neki, illetve nem érzi magát annyira szerencsétlennek sem, mert legalább másnak sem jöhet össze, ha már neki nem sikerült.
2012. dec. 6. 20:10
 13/25 anonim ***** válasza:
35%

Így van, kérdező te proliztál le !


Amúgy az egyik közgazdász a másik jogász. Montam is nekik, ha ennyi eszetek volt, hogy oda mentek, akkor meg is érdemlik, hogy söprik a leveleket :)

2012. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
35%

Jó, most azzal hogy 10 éve megemelték a felsőoktatásba jutók számát, attól még ugyanazok végezték el akik különben csak érettségit tudnák, és mos prolik lennének, tehát végülis a diplomások is prolik.


Erre mit lépsz ?

2012. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Erre szintén várok egy objektív kimutatást. Mert a környezetemben minden gazdasági diplomás elhelyezkedett könnyedén, illetve csak ilyen szubjektív cikkekkel találkozom (2012-esek közt).


[link]


Így ismét nem tudom mit higgyek, kérlek cáfolj meg egy objektív statisztikával, mert ezek a szubjektívek állandóan az ellenkezőjét mondják, mint amit az "utca emberétől" hallok.

2012. dec. 6. 20:14
 16/25 A kérdező kommentje:

"Jó, most azzal hogy 10 éve megemelték a felsőoktatásba jutók számát, attól még ugyanazok végezték el akik különben csak érettségit tudnák, és mos prolik lennének, tehát végülis a diplomások is prolik. "


Ezt mire alapozod? Honnan tudod, hogy azok az emberek csak arra lettek volna képesek?

2012. dec. 6. 20:16
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért annyiban árnyalt a kép, hogy a diplomások egy jelentős része kénytelen érettségivel betölthető munkákra is vállalkozni, mert más nincs.


Példák a környezetemből: Szoc. munkás (gyári meló), Környezetmérnök (tele marketing), Infó tanár (call center).


De a gépészmérnök ismerősömért sorban állnak a munkaadók.

2012. dec. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Azért annyiban árnyalt a kép, hogy a diplomások egy jelentős része kénytelen érettségivel betölthető munkákra is vállalkozni, mert más nincs."


Egyrészt erre is mutathatnál valamit, mert ez így megint a te 4 ismerősöd alapján levont következtetés.


Ezért hülyeség ez, mert ha én meg kiválasztok 4 ismerősömet, fel tudom vázolni a teljes ellentétét.


Ezért kellene már valami, mert így csak össze-vissza repkednek a lózungok.

2012. dec. 6. 20:31
 19/25 anonim ***** válasza:
35%

Látszik, hogy nem vagy értelmiségi -.-


Hát mert régen magasak voltak a ponthatárok, csak egy elitkör került egyetemre de azok el is helyezkedtek, nem volt diplomás munkanélküliség.


Megnövelték a felsőoktatásba a férőhelyek számát, így a pontszám alacsonyabb lett és kisebb tudásúak is akik régen eladók lettek volna is elvégezték a felsőoktatást, de így nem lettek okosabbak, ugyanolyan prolik maradtak, hát látod még sem tudtad értelmezni amit írtam. Mindent agyon kell magyaráznom, ezt direkt csináljátok??

2012. dec. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
59%
Mutasson anyád. te valami igazi arrogáns pics@ lehetsz.
2012. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!