Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valaki mutatna egy új statiszt...

Valaki mutatna egy új statisztikát a frissdiplomások elhelyezkedési arányairól?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 19:19
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Olyanról kellene statisztikát lökni amit mindenki tud.
2012. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
A 8 általános alatti azért ilyen kevés, mert nekik automatikusan jár a közmunka.
2012. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
ez igaz & ha közmunkán van akkor hivatalosan, már nem munkanélküli !
2012. dec. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

A KSH adatokból nem lehet kiindulni. Az adatok egyrészt nem reprezentatívak, másrészről fals adatok is szerepelnek benne. Tudom, hogy készülnek ezek a statisztikák.

Mielőtt engem is leproliznál, előre bocsátom, hogy egyetemi végzettségem van, és HR-esként dolgozom egy multinál több mint 10 éve, tehát van némi fogalmam a munkaerőpiacról.

Én sem értek azzal egyet, hogy ebben az országban mindenki diplomát akar szerezni, merthogy azzal biztosan el tud helyezkedni. Először is, nem mindegy, hogy milyen diplomáról beszélünk, mert szociális munkásként, kulturális szervezőként, nemzetközi kapcsolatok vagy műszaki menedzser diplomával nem sokat ér az ember a piacon. Másrészről, nem mindegy, hogy az ország melyik részében él valaki. Borsodban szerintem még diplomával is nehéz elhelyezkedni, míg Pest megyében lényegesen könnyebb, de ott sincs garancia. A cégünk gépészmérnököket szeretne felvenni évről évre, illetve fémipari szakmunkásokat, de egyszerűen nincs belőlük elég a piacon. Helyettük kik jelennek meg az interjún? Közgazdászok, tanítóképzősök, informatikusok, építőmérnökök, környezetvédelmi mérnökök, stb, akikkel nem tudunk mit kezdeni. Közgazdászból sem kell annyi egy céghez, mert a műszaki tudás egy termelő cégnél sokkal fontosabb. Én is közgazdász vagyok, tudom miről beszélek, én is voltam munkanélküli!


Ha tőlem valaki tanácsot kérne, én lebeszélném a diplomaszerzésről, hacsak nem orvosnak akarna tanulni, egyetemi tanárnak, vagy valami más hivatástudat nem vezérli. Én azt mondanám neki, válasszon egy jó szakmát, ami most keresett, és tanulja meg jól. Néhány év után álljon a saját lábára, legyen vállalkozó, és csinálja meg a szerencséjét, legyen a saját maga ura, ne pedig egy csicska alkalmazott. Ez az igazi karrier. Nem az, amikor napi 12 órát dolgozol (nem fizetett túlórával), és a munkáddal mást gazdagítasz!

2012. dec. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nem lehet egyéni vállalkozónak meglenni, mert 100 Ft bevételből, ha 15 a tied, a többi adóba megy el.
2012. dec. 10. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!