Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lesz még valaha jobb sorsa...

Lesz még valaha jobb sorsa Magyarországnak, vagy örökre tönkretették?

Figyelt kérdés
2012. dec. 14. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Demján Papa azt mondta 2020-ig itt nagy sorsfordulók nem lesznek.. Az Ő szavára "sajnos" lehet adni.
2012. dec. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem téved. 14.-ben kitakarítják a Fideszt.
2012. dec. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 schocko ***** válasza:
0%
Még 998 évig nem lesz nagyon jó, de onnantól javul...
2012. dec. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
ha a Fidesz marad akkor marad az unortodox idiotizmus. ha az Együtt 2014 győz akkor sem lesz gyors javulás mert ez az idióta fidesz kormány úgy tönkreverte a gazdaságot hogy még Bajnainak is komoly erőfeszítéseket kell tenni hogy vissza küzdje az Országot arra a szintre amivel 2010-ben átadta Orbánnak. Sajnos ez a szomorú valóság.
2012. dec. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vadkan01 ***** válasza:
hát ez csak a néptől függ. AHOY
2012. dec. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A nép mindig beletörődik mindenbe!!Tartózkodó társadalom!
2012. dec. 14. 20:59
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
a fidesz verte szét a gazdaságot? te meg hol élsz?
2012. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy mi - európaiak - nagyon rövid távon gondolkodunk. Jellemző, hogy itt nyugaton 10-20 években, legfeljebb egy generációnyi időben gondolkodnak előre, addig keleten - pl. Kínában - évszázados távolságra. Erről szól pl. a Mao utáni Kína. Lehet vitatni, mert valóban szörnyű volt az ami ott kulturális forradalom címén lezajlott, de ma úgy néz ki, hogy 2020 körül Kína a világ másik szuperhatalma lesz az USA mellett, 2040 körülire pedig azt mondják, hogy a világ leggazdagabb országa lesz, életszínvonal tekintetében is. Nem mondom, hogy ők minden számadatot tudtak 1960-70-ben, de ők már akkor úgy gondolkodtak, hogy majd ha nem is az én fiam, hanem majd az ő fia, de inkább majd az unokája fogja élvezni azokat a dolgokat, amiket most alapozunk meg.


Ezt csak azért mondtam - persze mi soha nem is fogunk kínaiul gondolkozni, ami nem is baj! - hogy vonatkoztassunk el attól, hogy most 2014-ben vagy 2018-ban milyen színű párt nyer. Mert mindegy.

A kérdésre szerintem az a válasz, hogy örökre senki nem tud tönkretenni egy országot - még Rákosi, Gyurcsány vagy Matolcsy sem - inkább az itt a kérdés, hogy egyáltalán van e még az európai civilizációban annyi erő és tartalék, hogy fel tudja venni a verseny a kelettel. Mert bármennyire szeretik sokan tagadni, mi ennek a nyugati, keresztény, európai civilizációnak vagyunk a része és vele együtt, annak részeként létezünk és vagyunk jelen a világban. Eljött e a "Nyugat alkonya", amit a múlt század elején nagyon sokan gondoltak, vagy most csak a szokásos megtorpanásról van szó? Ettől függ Magyarország sorsa.


Én személy szerint borúlátó vagyok, és a jelen helyzetből kiindulva - de hangsúlyozva, hogy nagyon hosszú folyamatok hatnak és a következő évtizedeket nem lehet előre megjósolni - még azt is megkockáztatom, hogy lesz e olyan ország 50 év múlva, hogy Magyarország? Szerintem erről el kéne gondolkodni.

2012. dec. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
hát nem tudom mit hisznek sokan de ez a bajnai-gyurcsány- volt még egy gyökér aki beszélni sem tudott és most romániában kapál valahol nem tudom a nevét, jaaa medgyessy akárki, na hát ezzel mindent el is mondtam. először is. az eu ugy kellett nekünk mint tehénnek a gatya, azóta süllyedünk lefelé. mert az eu mindenért baszogat minket. 1998 körül még a fidesz volt hatalmon, akkor még apámnak volt munkahelye meg jól éltünk , szó szerint. aztán jött az mszp. és jól elb.....szott mindent, azóta csak süllyedünk erre rátett még az eu. tévedésbe ne essetek nem vagyok se fideszes se jobbikos és főleg nem komcsi azokat rühellem. ( nem kevés kárt okoztak a komcsik 1946 és 1989 között a nagyszüleimnek meg az ő szüleiknek. lényegében mindenüket elvesztették) szóval ez azóta tart amióta elvesztettük a háborút a drága németekkel karöltve, függetlenül hogy nem mi akartunk belépni, de pechünkre pont mindennek a közepén vagyunk, namármost, ha megnézitek a történelmet, egyetlen ország sem szenvedett olyan mértékű területvesztést, és háborús jóvátétel fizetési kötelezettséget mint mi.Magyarország területének több mint a 60 százalékát elvesztette. és a komcsik pechünkre ittfelejtették magukat cirka 55 évig. persze volt munka meg minden de nem volt egy leányálom. szóval ha nem jön egy drasztikus kormány aki nem azt nézi hogy neki jó legyen meg hogy ki milyen zsidó meg cigány , akkor csak rosszabb lessz. fúú csak egy évig kapnék hatalmat, hát nem tudom , de szerintem helyre hoznám amit elrontottak, de erre esély sincs szóval szííívunk.
2012. dec. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!