Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar oktatás züllesztéséről?

Figyelt kérdés
Pl.: magyar bálintnak (nem érdemli meg, hogy nagy betűvel írjam a nevét) volt egy olyan ötlete, hogy az iskolákban 7 osztályig csak írni-olvasni, és számolni tanuljanak.
2009. aug. 23. 19:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

A magyar oktatás már a rendszerváltás óta egyre lejjebb süllyed.Az alapokat pl.helyesírás,fogalmazás,számolás nem tanítják meg.

Mindenféle új módszereket,tantárgyakat tanítanak,de az alapok kimaradnak.Lassan eljutunk az amerikai szintre.

2009. aug. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
65%
Ez a züllesztés azért van hogy a cselédséget újra kineveljék.Ha valaki nem tudja a drága egyetemi tandíjat kifizetni nem is marad más lehetősége, mint éhbérérért elmenni szalag munkára vagy,cselédnek.
2009. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
29%
egyetemi tandíj? miről beszélsz?
2009. aug. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
54%

utolsó előtti te aztán az igazi végletek embere vagy:D

mintha nem létezne a diplomás, és az "éhbéres" állásokon kívül semmi más...

csak fogom a fejem, hogy lehet ilyet kijelenteni..

2009. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

Az, hogy HOGYAN tanítják meg a gyerekeket írni és olvasni, az nem Magyar Bálinttól függ, hanem azoktól a tanároktól, akik tanítják a gyerekeinket... :[


Ugyanazzal a módszerrel tanítottak engem is írni és olvasni gyerekkoromban (1960-ban), mint a gyerekemet 1999-ben, mégis Ég és Föld a különbség...


A gyerekem tanárnénije minden nap újabb betűt vett, sajnos gyakorolni nem volt idő (15 fős osztálylétszám mellett!)... Amúgy számolás-gyakorlásra sem volt ideje, meg az olvasás-gyakorlásra sem...


Hosszasan mesélhetnék, hogy nálunk az én elsős tanárnénim hányféleképpen gyakoroltatta velünk a betűk leírását és kimondását és olvasását és összeolvasását!

Türelmesen, kedvesen, mosolygósan!

Az én korosztályom hibátlanul tud írni és imád olvasni : köszönhetően a lelkiismeretes tanárainknak!


Az én gyerekeim utálnak írni és gyűlölnek olvasni, amit nem is csodálok, mert ha annakidején minket is minden olvasmány után oldalakon keresztül kretén keresztkérdésekkel gyötörtek volna, hogy "milyen színű virág volt a kocsis gomblyukában?" vagy "volt függöny Piroska nagymamájának a szobaablakán?", hát én sokszor már én kezdtem őrjöngeni, ki volt ez a vadbarom, aki csinálta ezt a munkafüzetet???... Nekünk annakidején "megengedték", hogy egy olvasmány hangulatában elringatózzunk, elképzeljük a saját fejünk szerint, nem kellett tesztkérdésekre JEGYRE(!) válaszolnunk, mi a fenét olvastunk?...


A mai magyar iskolákban nincs idő a gyakorlásra, már sokszor gondolkoztam, hogy lehet, valahol már ki kellett volna járniuk a gyerekek valamilyen iskolát, ahol megtanítják nekik a dolgokat, mert ahova valójában járnak, ott folyamatosan csak számon kérnek (felmérő, röpdolgozat, témazáró, dolgozat).


Bocs, de nekem az a véleményem, hogy az oktatást nem Magyar Bálint züllesztette le (az ő ötletei és javaslatai jók lennének), hanem a végrehajtó tanárok!

Sajnos, egyre több olyan tanár van, akik gyűlölik a gyerekeket, csak azért mentek Tanárképzőbe, mert máshova nem vették fel őket (tisztelet a néhány kivételnek).


A gyerekeim tanárai közt eddig 3 olyan tanár akadt, akik tényleg lelkiismeretesek, kedvesek, önfeláldozók voltak az eddig eltelt 12 év (5 iskola) alatt!

2009. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%

Egy picurkát vitába szállnék az első válaszadóval:nem minden új módszer rossz.A fiam most megy elsőbe,ÉKP-értékközvetítő és képeségfejlesztő program-módszerű osztályba.Kiemelten nagy súlyt helyeznek az olvasásra,szövegértésre-tehát nem a régóta elterjedt "bemagolod és visszaböfögöd" módszert követik-nem rohannak,tehát nem az a cél,h elsőben karácsonyra írjon olvasson a gyerek,hanem az alapok alapos elsajátítása.Ezen kívül sok érdekes dolgot tanulnak-pl tantárgy a magyar néptánc,később a néprajz-,és nagyon jó eredményeik vannak.

Ettől függetlenül sajnos valóban sok a funkcionális analfabéta,aki egy nyomtatványt nem tud kitölteni,mert egyszerűen nem érti,mit kell a vonalakra írni...De az oktatás sztem erősen pedagógusfüggő,egy lelkes,felkészült pedagógus a legtöbbet ki tudja hozni a gyerekekből.

2009. aug. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

20:28 vagyok


Ja, még hadd írjam le bizonyításképpen azt, hogy a fiamat most 11-ben megbuktatták matekból...

Tényleg, egész évben szenvedett, mondta is, hogy nem érti az egészet!


Júliustól egy magántanárhoz jár és csodák csodájára ennél a magántanárnál azonnal megértette, amit az iskolai tanárnál nem!

1 hónap alatt végigvették az egész 11.osztály anyagát, gyakorolva!!!

Szóval, nem a fiam a hülye, hanem az iskolai tanárral van baj! (De könyörgöm, az iskola mellett magántanárnál kell megtanulni az iskolai anyagot?! Akkor mire kell az iskolai tanár?!)

2009. aug. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
40%

nagymamámnak 1 könyve volt egy év alatt általános iskolában.

ahhoz képest szerintem elég sokat fejlődött az oktatás.

2009. aug. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
61%

Hja, a szülő szidja a tanárokat, mert közelről még nem látott...

Elmondom, hogy az én anyám tanár, és hogy mennyivel NEHEZEBB a helyzete neki, az ilyen szülőktől mint TE!! Bemegy egy hülye szülő reklamálni az igazgatóhoz, hogy miért buktatja meg az ő gyerekét, "mert a gyerek amúgy nem hülye, csak egy picikét lusta"... Persze, mert a számítógép és a TV előtt döglik, és nem olvassa el a könyveket, akkor mégis mire kapna jegyet??

Egyébként meg az iskola alkalmazkodjon a csökkent képességű gyerekekhez? Mármint ha a te 11-es fiad nem tudta tartani a szintet, amit az osztály nagyrésze sikeresen teljesített, akkor most miatta kellett volna újra és újra átvenni? Szerintem igenis, ha valaki nem ért valamit, szóljon, a tanárok mindig elmagyarázzák újra, ha tudják, hogy valami nem világos, ha azok után sem érti meg, akkor pedig tényleg menjen magántanárhoz, mert a 30 fős osztályban nincs lehetőség ennyire egyéni igényekhez...vagy akkor ne állami iskolába járjon, ha ez nem felel meg..

Számonkérni: a törvényben van leírva, hogy mennyit, milyen módon kell...mellesleg ha nincs dolgozat, felelés, egyebek, a gyerek nem fog tanulni. Mert egyszerűen nem érzi, hogy érdekeltsége lenne.

2009. aug. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
59%

Egy újságban olvastam, hogy a mai egyetemistáknak akkora szókincse van, mint 50 évvel ezelőtt a szakmunkásoknak...

Szóval azt hiszem, a fiatalok hülyülnek. Minden ennek a következménye. És lehet, hogy az oktatás hibája is, igen.

2009. aug. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!