Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Melyik országban milyen módon...

Melyik országban milyen módon hajtják végre a halálbüntetéseket?

Figyelt kérdés
Az USA-ban már csak az infekciós módszer létezik? Korábban a villamosszék és az elgázosítás is elterjedt volt. Szerintem ezek nagyon szadista volt. Miért nem csak akasztottak, amely szerintem az egyik leghumánusabb végrehajtási mód. Vagy nem értettek velem egyet?
2009. aug. 23. 21:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Kínában meg Iránban végeznek ki sok embert, golyóval vagy akasztással.
2009. aug. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Én nem az akasztást tartom a leghumánusabbnak. A nyaktiló szerintem gyorsabb és nem fáj annyira, bár igaz, eléggé mocskol, nem olyan tiszta, mint a lógatás. Villamosszék ma már elég biztonságos, ezalatt azt értem, hogy például az elítélt nem gyullad ki benne. Az injekcióról az a véleményem, hogy egyesek egész egyszerűen nem érdemelnek ilyen egyszerű és fájdalommentes halált. Vannak, akik esetében még a kerékbetörést is humánusnak tartom. Nem is beszélve az iszlám kövezésről. Egyébként, jól emlékszem, a Wikipédia halálbüntetés címszava alatt le van írva, hogy hol hogyan hajtják végre.

Ha arra jársz, az akasztásról is van szócikk, érdemes elolvasnod azt is :)

2009. aug. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

A villamosszék, ha jól van megépítve, akkor talán az egyik leg fájdalommentesebb kivégzési módszer. Az elítélten először egy nagyfeszültségű áram halad végig, a másodperc század része alatt, ami kiüti az agyat, onnantól kezdve semmit nem érez. Utána egy percig megy bele a jóval alacsonyabb - 1000V körüli - áram, hogy minden szerve biztosan elpusztuljon. Régebben persze nagyon durva volt a működése, azt nem kívánom senkinek.

A méreginjekció sokkal barátságosabbnak tűnik első látásra, de valójában nem mindig az. Elég nagy orvosi és társadalmi vitákat kavar ott, ahol alkalmazzák. Három különféle anyagot kap az elítélt egymás után, bizonyos idő elteltével. Az elsőtől kómába esik, a másodiktól lebénul a szervezete, a harmadik a szivet vágja tönkre. Ami a kellemetlen, hogy ezek az anyagok "üthetik" egymást, aminek hatására előfordulhat, hogy az elítélt magához tér a procedúra közben, teljesen lebénulva, de öntudatánál és így "élvezheti" végig a folyamatot, amíg megfullad, vagy leáll a szive.

2009. aug. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
A leghumánusabb szerintem a gilotin. Egy századmásodperc, és máris véged! Nem is érzel semmit! Gyors és olcsó!
2009. aug. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

Csak mocskol, mint mondottam volt :)

Ami még esetleg elfogadható, az az agyonlövés, bár az fáj viszont.

2009. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Mocskolni mocskol, de legalább gyors és humánus!

Jó lehetne az is, hogy bent van 30 halálra ítélt, altatógáz be, és aztán mindenkit fejbe lőnek egyenként!

2009. aug. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%

Igen, humánus, de ahogy korábban kifejtettem, szerintem vannak, akik egyáltalán nem humánus kivégzési módot érdemelnek. Ezért bátorkodtam a kerékbetörést javasolni, bár igaz, az sem a legfájdalmasabb (például a máglya szerintem jobban fáj :S )

Olvastam egy könyvet a módozatokról, hát szörnyű. De néhányat bizonyos esetekben ma is lehetne alkalmazni.

2009. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem humánusabb egy akármennyire fájdalmas kivégzés, mint 50 évig egy cellában ülni! Nem luxusbörtönre gondolok, hanem valami rosszra! Képzeld csak el milyen lehet 50 évig egy cellában ülni minden egyes nap, anélkül, hogy dolgozhatnál, tévézhetnél, sportolhatnál, olvashatnál, vagy akármit csinálhatnál!

Vagy képzeld el milyen lehet 50 évig egy teljesen üres magánzárkában lenni, ahol nincs semmi csak egy WC meg egy ágy, és soha nem találkozhatnál senkivel!

Szerintem az ezerszer rosszabb a máglyánál vagy a kerékbetörésnél!

2009. aug. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A guillotine nem annyira humánus ám, még jópár másodpercig tudatodnál vagy, miután levágták a fejed....A legfájdalommentesebb halál egy golyó egyenesen a szívbe
2009. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Aki családokat és hasonló ártatlan embereket mészárolt le brutálisan ,szerintem ahhoz csak ne legyenek 'humánusok'....
2009. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!