Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki az interneten...

Ha valaki az interneten rendszeresen tesz rasszista megjegyzéseket azt figyelheti a rendőrség?

Figyelt kérdés

Például volt mikor Csehországban valakit azért figyeltek mert Breivik nevét használta és állítólag ő is hasonló dologra készült.


De ha például valaki rendszeresen rasszista módon fejezi ki nem tetszését (Pl.: Halál a cigányokra,halál a zsidókra stb...) az ellen tesz valamit a rendőrség?Csak mert az internet tele van mindenféle ilyen megjegyzéssel...vagy például a youtube Divizió88 zenéivel amiben elég durva szövegek vannak és még is jelen vannak.

Én mint magánember feljelenthetek valakit azért mert gyűlölet keltő szövegeket ír az interneten?

Ha feljelentek egy ilyet akkor a rendőrségen kinevetnek vagy foglalkoznak is az üggyel?


Ez mind csak feltételezés, csak E/1-ben sokkal egyértelműbb,hogy mire vagyok kíváncsi,ezért írtam így.



2012. dec. 31. 14:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenkit figyelnének, aki interneten rasszista megjegyzéseket tesz, akkor több rendőr lenne, mint civil.
2012. dec. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk én feljelentek valakit,hogy ez az ember állandóan így nyilvánul meg és bennem ez félelmet kelt és fel akarom jelenteni akkor megtehetem?
2012. dec. 31. 14:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Feljelentheted, de remélem azt is felnyomod, aki a magyarokat fenyegeti!:)
2012. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak feltételezés,senkit sem akarok feljelenteni:)
2012. dec. 31. 14:28
 5/15 anonim ***** válasza:

Az internetet folyamatosan figyelik bizonyos kulcsszavakra, és minden ilyen jellegö megnyilvánulás szerzöjének az adatait tárolják. (Erre nem kell ember, csak megfelelö program, ami az internetre való rácsatlakozással aktiválódik.)


Ha téged zavar valakinek az ilyen jellegö megnyilvánulása, akkor azt nyugodtan jelentheted, akár névtelenül is.

2012. dec. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha toleráns vagy, és másoktól is elvárod, hogy toleráns legyen veled, akkor tiszteletben tartod mások véleményét, még ha nem is értesz vele egyet.
2012. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 rémuralom ***** válasza:
100%
Feljelenteni tulajdonképpen feljelentheted, más kérdés, hogy mennyire fognak vele foglalkozni. Merthogy a gyűlöletkeltő, rasszista, antiszemita stb. megnyilvánulások túlnyomó többsége (amíg tettlegességgel nem járnak), bármekkora fájdalom, beleférnek a szólásszabadságba. Amíg a szólásszabadság garantált alkotmányos jog, addig nem lehet olyan törvény, amely bünteti bármilyen vélemény kinyilvánítását. Ahogy egyébként a náci és a kommunista diktatúrák bűneinek tagadását tiltó Btk-paragrafus sem volna szabad, hogy létezzen. Ha pedig van, akkor tessék nyíltan kimondani, hogy nincs itt semmiféle szólásszabadság, és ne azt mondjuk, hogy szabad országban élsz, szabad ember vagy, szabad akaratodból azt csinálhatsz, amit szabad.
2012. dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Pro Patria ***** válasza:
10%
Csak nem ugyanaz vagy, aki a bárjából nemrégiben ki akarta tiltani a jobbikosokat egy hasonló kérdésben, mert "félelmet keltenek benned"?
2012. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát mivel Jobbikos vagyok így nem igen tiltanám ki őket.
2012. dec. 31. 17:50
 10/15 Pro Patria ***** válasza:
8%
Akkor ez kapufa. Sajnos nevek hiányában előfordulhat ilyen kavarodás.
2012. dec. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!