Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti melyiknek adnátok igazat?...

Ti melyiknek adnátok igazat? Kép lent.

Figyelt kérdés

[link]

rátaláltam erre a képre, és egy ismerősömmel nem tudjuk eldönteni, hogy melyiknek van igaza. mindketten másra szavazunk, bár szerintem igazából egyiknek sincs igaz.. kérlek indokoljátik válaszotokat!:))



2013. jan. 3. 19:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez ilyen egyszerű lenne...
2013. jan. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
mindkettő igazságtalan valahol, mert valakit diszkriminál. A baj ott van, hogy a kockák nem egyforma méretűek a valóságban, és csalók döntenek arról, hogy ki alá hány kocka kerüljön.
2013. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
szerintem is igazságtalan mind a kettő:/ az elsőnél még jó is lenne az elv, hogy mindenki kapjon segítséget, és akinek plusz, az csak jól jár, de ott a "kicsi ember" rosszul jár, mert bár kapott segítséget, ez nem változtat a helyzetén. a másodiknál pedig a naggyal szemben igazságtalan, mert ha mindenhol csak a kicsit segítik, akkor a végén a kicsi nagyobb lesz, mint ő. (tudom, hogy elég hülyén fogalmaztam meg, meg hogy átvitt értelemben kell értelmezni az ábrát, de így könnyebb volt leírni:))
2013. jan. 3. 20:08
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
az igazság szerint az első képen a magas alá tennék még két kockát, a második képen a kicsi alá tennék még kettőt, és mindkét képen a középsőt levenném úgy hogy éppenhogy csak a fejbúbja látszódjon ki. Ő középen nem érti, hogy az első képen miért támogatják a magasat jobban mint őt (talán a kicsi nem is érdekli) a második képen pedig fordítva, a kicsire néz irigykedve, hogy az meg mi a francér kap ennyi segítséget, ha egy ingyenélő senkiházi, miért nem őt segítik (a magasat itt leszarja, hogy nem jut előrébb)
2013. jan. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem olyan bonyolult. Egyértelmű, hogy a jobboldalit kell támogatni. Más országok ezt már megtanulták. Hollandiában mozgásképtelen, nagyon öreg emberek kis elektromos kocsikon tömegével cikáznak, nálunk meg ki se tudnak lépni a lakásból. Hát nem attól vagyunk emberek, hogy szolidárisak vagyunk, hogy támogatjuk azt, aki fogyatékos, aki hátrányos helyzetű? Nem is értem, hogy a magyarok miért ilyen kegyetlenek. Most szüntették meg nagy helyeslés közepette a világon itt először a rokkantnyugdíjat. Ha valaki beteg lesz, ha balesetet szenved, retteghet, hogy havi pár 10 ezer ft fix összegből kell megélnie mindenféle egyéb támogatás nélkül. Micsoda cinikus dolog azt a helyzetet egyenlőségnek tartani, ami a bal oldali képen van!
2013. jan. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a korlátot kéne alacsonyabbra venni ;)
2013. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%
igen utolsó előtti, igen, csak ne érdekek alapján történjen az elosztás, hogy a roma meg mercédesszel megy a tescoba vásárolni fél disznót az én adómból, én meg gyereket se tudok szülni, mert engem senki nem támogat.
2013. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
A második kép nem a liberalizmus, hanem a kommunizmus.
2013. jan. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Pro Patria ***** válasza:
Lájkolni kell hogy megnézhessem? Nekem egy fekete oldal van üresen egy startlaplike emblémával. Rákerestem google-ben a címére, úgy se volt meg.
2013. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
65%
Egyértelmű hogy a jobb oldali az igazságos,mi ebben annyira bonyolult?
2013. jan. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!