Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Facebookon napi 3-4 eltűnt...

Facebookon napi 3-4 eltűnt embert osztanak meg az ismerőseim, ez közbiztonsági probléma lehet, vagy csak unják a banánt az emberek és felszívódnak?

Figyelt kérdés

2013. jan. 6. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de én is ugyanígy rendszeresen kapok ilyen bejegyzéseket. Kb annyi eltűnt embert keresnek, mint eltűnt állatot (kutyát, macskát). Nem tudom, hova lett az a sok eltűnt, és miért nem foglalkoznak velük a médiában. A bulvárhíradókban sincs szó eltűnésekről. Az azért feltűnő, hogy minden eltűnt minimum fiatal, tizenéves, de van köztük több gyerek is.
2013. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát én ezeket kétkedéssel nézegetem, mint ahogy azt is, hogy mutogatnak szegény beteg gyerekeket, de ha lájkolom akkor pénzt kap, meg, hogy valaki karácsonyra kapott ájfon 4est meg 5öst és a 4est kisorsolja a lájkolók között
2013. jan. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs semmi probléma. Egyrészt: az itt-ott megosztott eltűntek egy része lehet, hogy már rég megkerült, csak erről nem szólt senki a lelkes megosztóknak. Másrészt: ezek csak azért tűnnek fel neked, mert szem előtt van, látod Facebookon, hogy Kis Pista, aki tőled 300 km-re lakik és amúgy a büdös életben nem tudnál a létezéséről sem, fogta magát, oszt' eltűnt. Holott 5-10-20-50 éve is voltak ilyen Kis Pisták, csak nem tudtál róluk, mert a híradó nem mond be minden eltűnést. Az interneten viszont másképp terjednek a hírek, más információk válnak hangsúlyossá.

Szóval egyáltalán nem biztos, hogy van probléma, csak az eltűnések most jobban szem előtt vannak, mint pár éve, mikor még csak a Csellengőkben ment le heti egyszer a sok-sok arckép, esetleg volt pár nyomtatott plakát.

És hogy mi lesz az eltűntekkel? Az már más kérdés. Van, aki öngyilkos lesz, van, aki csak rá akar ijeszteni a körülötte élőkre, de 1-2 hét után megunja az itt-ott csövelést és előkerül, akad, aki új életet akar kezdeni, de úgy, hogy ne tudjanak róla... Sokféle indíték és végeredmény van, nem biztos, hogy mindenkit a norvégok/dakoták ütnek agyon.

2013. jan. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 tomala ***** válasza:
100%
Szerintem sincs több eltűnt ember, csak régebben nem volt facebook, vagy nem fedezték még fel erre a célra.
2013. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jah, ez ugyan olyan, mint a gyilkosságok. Mondj magadban egy számot, hogy szerinted hány gyilkosság történik egy évben Magyarországon. Utána keress rá, meg fogsz lepődni.
2013. jan. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
" bulvárhíradókban sincs szó eltűnésekről." Ha te a bulvárhíradó alapján tájékozódsz :D Meg is érdemled.
2013. jan. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Szinte mindegyik elszökik otthonról, nem elrabolják.
2013. jan. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Pro Patria ***** válasza:
0%
Ezek nagy hányada kamu. Csak élvezik a lájkolást és a megosztást. Olyan mint a körlevelek. Hogy miért jó ez, nem tudom megérteni.
2013. jan. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a lájkokra és a megosztásokra mennek. Pénz nem jár lájk után és megosztás után sem, pedig jó néhány helyre odaírják, hogy még többen lájkolák. Nem is értem, hogy hiszik el annyian. A sorsolás meg a másik, amitől falra mászok. Törölni is szoktam az ilyen ismerősöket, akik rendszeresen osztanak meg ilyen marhaságokat.
2013. jan. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg olyan megosztást is látok, akikről azóta már rég kiderül, hogy hol van, vagy mi történt. Pl karácsony környékén még volt megosztás Szita Bence eltűnéséről, hogy keresik őt. Nem hinném, hogy rosszabb a közbiztonság, mint pár éve, legfeljebb többen használják erre is az internetet.
2013. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!