Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire nézik a diploma...

Mennyire nézik a diploma minősítését álláskereséskor/állásinterjún?

Figyelt kérdés

sajnos az a helyzet,hogy a diploma átlagában szereplő tantárgyaim rendre kettesek egyelőre..kicsit elszontyolodtam,hiszen a többi jegyem jó,nem csúszok,míg sokan igen,átmentem a bitang nehéz zhkon kettessel,míg mások akik megbuktak nevetve jöttek ki a vizsgáról,hogy de könnyű volt belőle négyes lett még jó,hogy megbuktam...persze teljesen ki vagyok akadva,hogy őket most előrébb fogják helyezni a munkáltatók,mint engem?:(


Érhet egy elégséges diploma ugyanannyit,mint egy jó minősítéstű? Mik a tapasztalatok?


2013. jan. 10. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem az orvosi diplomán kívül kevés szakmánál nézik a diplom minősítését!
2013. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
pár évtizedem alatt egyetlen helyen nézték a diplomám eredményét, de azt a személyt - akkori főnököm lett - az indexem is érdekelte
2013. jan. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem diploma minősítést talán 100-ból ha 1 esetben néznek és azt is csak akkor ha kezdő vagy, tehát nem nagyon van más referenciád.
2013. jan. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Először nézik meg azt, hogy hol kaptad, mint hogy hányas lett. A nívósabb cégeket egyébként érdekli is, de ez ritka.
2013. jan. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A diploma akkor kell ha még nem tudsz semmit. Akkor talán megnézik a minősítését a legritkább esetben, de ha nem az első helyed, akkor a diplomára is tojnak, az az érdekes amit eddig csináltál, és ahogyan.
2013. jan. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

kifejezetten jó válaszok születtek én is megerősíteni tudom.vagyis inkább csak azt mondom hogy szerintem is így van.

ugyebár indokolni nemigen szoktak hogy miért ő és nem ő lett a befutó.

a közvélekedés szerint valóban a korábbi munkahely számít...

és persze pályakezdőknél valóban számít ki hol végzett. többnyire a munkáltató azt preferálja ahol ő végzett annó.

jegyek?ha pályakezdő vagy és nincs protkód akkor tényező lehet.

jogon pl az ügyészség bekéri a leckekönyv teljes másolatát.de nemám csak záróvizsga vagy szigorlat hanem szeminárium meg egyéb peremtárgy is tudja őket izgatni. tőlem megkérdezték hogy "a tökömtudja tárgyból miért olyat kaptam amilyet" de ez annyira tökömtudja tárgy volt hogy fejből ott és akkor nem is emlékeztem hogy hányast is kaptam rá csak gyanítottam hogy nem a legjobb értékelést

2013. jan. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Láttam olyan pályakezdő önéletrajzot, ahol annyit írt be a jelölt, hogy pályakezdő vagyok, itt-ott végeztem oszt jónapot. Nem volt túl lelkesítő.

Valamit csak csináltál az egyetem alatt az IBH bulikon kívül ? Nyári munka, vagy bármi olyan tevékenység amiről van két önálló gondolatod amit 5 mondatban meg tudsz osztani másokkal. Ha nem KPMG típusú multihoz jelentkezel a sznobok közé, akkor szerintem ez fontosabb mint a diploma minősítése.

A pályázathoz nem szokták kérni a diplomamásolatot. Ha az önéletrajz alapján bejutsz az állásinterjúra, akkor csak rajtad áll, hogy el tudod-e adni magad. Mint egy ravasz porszívóügynök. Csak itt te magad vagy a porszívó amit el kell adni jó pénzért.

2013. jan. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy számoltam ha hármast kapok minimum a záróvizsgámra(védés+szakdolgozat stb..) akkor már közepes a diplomám..remélem nem szemétkednek államvizsgán és nem szórják a ketteseket:S...
2013. jan. 11. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!