Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg újra kell vizsgázni a...

Tényleg újra kell vizsgázni a vagyonőröknek?

Figyelt kérdés
Ma hallottam, hogy állítólag fél éven belül le kell vizsgázni újra és nagyon megdöbbentem. Tudtok valami pontosat?
2013. jan. 16. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Beb@szna.
2013. jan. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hol halottad ezt ?

Én most kaptam meg 5 évre a személy és vagyonőri igazolványt és december elején vizsgáztam . Úgyhogy remélem nem kell újból vizsgázni .

2013. jan. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ZJozsef84 válasza:
100%

Helló!

Ma jött a cégemhez ahol dolgozok papír, hogy vizsgázni kell... kamara oldalán ott van a jogszabály és a menete...

2013. jan. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ZJozsef84 válasza:
44%

Ezt találtam a neten kicsit érthetőbb:

Link:(Bővebben)

[link]


Hivatalos:

[link]


Az év végéig minden személy- és vagyonőrnek egységes képzésen kell részt vennie, és az ott megszerzett ismeretekből sikeres vizsgát kell tennie. Ez azokra is vonatkozik, akik jelenleg is rendelkeznek a tevékenység végzésére jogosító hatósági igazolvánnyal. Minderről egy, a múlt év decemberében megjelent, a szakmai követelményeket és a vizsgaszabályzatot is magában foglaló belügyminiszteri rendelet intézkedik, melynek értelmében 2014 januárjától már csak olyanok dolgozhatnak a szakmában, akik megszerezték a képzés elvégzéséről szóló tanúsítványt.

2013. jan. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm az információkat .

Ez sok embernek nagyon hiányzik szerintem . Valahogy nagyon tudok örülni annak , hogy majdnem 100ezret beleöltem és újra kell vizsgázni .

Bár szerintem kicsit jogos is mert biztos nem sok mindent tanultak azok akik pár órát voltak csak és úgy vizsgáztak le . De ez kitolás azokkal akik rendesen tanultak . Én is három hónapig jártam oktatásra , és rendesen tanultunk . Aztán nem is tudtam még dolgozni , és újból tanulnom kell , hogy dolgozhassak . Pedig azt hittem , hogy elintéztem az igazolványt nem kell majd rohangálni és tudok majd dolgozni .

Elég sok minden nem tiszta nekem ezzel kapcsolatban ezért holnap beszélek egy kamarai elnökkel , és majd leírom amit megtudok .

2013. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 ZJozsef84 válasza:

Még ezt belinkelem, ez is nagy segítség tisztábban látni a vizsga menetéről és felkészülésről.


[link]

2013. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

A tanfolyam vizsgával együtt 12-ezer lesz kb ezt írják. Mióta nincs kötelező kamara azóta szegény kamarai vezetőségnek kezd felkopni az álla,ki kellett gyorsan találni valamit,nem húzták még le eddig eléggé a vagyonőröket. Nem elég,hogy nincs még egy ilyen szakma ahol ennyire kizsákmányolnák az embereket,ráadásul nincs még egy ilyen szakma ahol ennyi mindenért fizetni kelljen,5-évente lejáró vagyonőri igazolvány,2012-ig kötelező kamarai tagság,most ez az új vizsga. Én biztos feljelentést fogok tenni ha ez így lesz,egyszer már levizsgáztam,5-évente fizetem a szar igazolványt mert lejár,2012-ig fizettem a kamarát amiért szart se kaptam cserébe. Oktatással nem lenne semmi problémám,de mi az,hogy újra kell vizsgázni????? Akkor ennyi erővel Magyarországon az összes munkahelyre ki lehetne találni,hogy új vizsga kell hozzá mert mindenhol változik minden,nem csak a vagyonőrségnél és a régi vizsgával nem lehet tovább dolgozni.

Azért mert egy fodrász 30 évvel ezelőtt sikeres vizsgát tett,attól ő még ma is fodrász és nem kell új vizsgát tennie mert ma már teljesen más a divat és a fodrász kellékek.

2013. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt a lehúzást! Mindez azért , mert legtöbben nem voltunk kamarai tagok... Volt már valaki vizsgázni? Mennyire gondolják komolyan?
2013. márc. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én biztos feljelentést fogok tenni ha ez így lesz,(ezzel én is egyet értenék,pár nyomorék aki ebben a szarban dolgozik ők is tehetnének,sok-sok ember kéne )egyszer már levizsgáztam,(ez akkor lenne korrekt dolog ha akiknek sikerült biztosítsák az ingyen vizsgát vagy vissza a pénzt amit kifizetett mindenki feleslegesen,amiből az újat ki tudjuk fizetni,ugyanis mi már fizettünk NEM PROBLÉMA KAPJUKCSAK VISSZA A PIZECCSKéNKET,5-évente fizetem a szar igazolványt mert lejár,2012-ig fizettem a kamarát amiért szart se kaptam cserébe(vissza a pénzünket.) Oktatással nem lenne semmi problémám,de mi az,hogy újra kell vizsgázni????? Akkor ennyi erővel Magyarországon az összes munkahelyre ki lehetne találni,hogy új vizsga kell hozzá mert mindenhol változik minden,nem csak a vagyonőrségnél és a régi vizsgával nem lehet tovább dolgozni.Nincs is munkahelyem azt hogy fizessek MI?Gondolkozzál mán Okos.(Szteln).Nagy pofon kéne nektek hogy a fal adja a másikat.
2013. ápr. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
köcsög pénzbeszedés semmi más.....ha valaki akarja továbbképzi magát ha nem,akkor nem.Ha a jogszabályok ismeretének hiánya miatt vét a munkában az mindenképp az ő hibája lesz,kár a vizsga.Azt nem értem,ha valaki anno fizetett ezért az szakmáért,levizsgázott,de nem használja csak majd lehet hogy később,akkor mi jogon kötelezik arra hogy újravizsgázzon,pláne ekkora összegért....
2013. szept. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!