Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nőknek miért van kevesebb...

A nőknek miért van kevesebb kötelessége az állammal szemben?

Figyelt kérdés
Egy fontos példa: számukra nincs hadkötelezettség (legalábbis a legtöbb országban). Ha annyira egyenjogúságot akarnak (amit már régen elértek) akkor ugyanannyi kötelességet miért nem kérnek a nők érdekeit képviselő szervezetek?
2013. jan. 23. 14:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Ebben az országban neked sincs.

Egyéb?


(egyébként más országban is azért,mert a férfi fizikailag erősebb,szülni nem képes,a nő hozzájárul a társadalomhoz az utóddal)

2013. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Ez az érv szerintem nem állja meg a helyét. Sperma nélkül nem tudna szülni a nő, tehát nem egyedül járul hozzá utóddal. Másrészt szülni nem egyenlő azzal, hogy valaki ágyútöltelék. És szülni nem kötelező.
2013. jan. 23. 14:16
 3/32 anonim ***** válasza:
30%
A nők mindig is csak akkor hangoztatták hogy egyenjogúak akarnak lenni amikor előnyük származott belőle. Ha már egy olyan téma kapcsán merül fel az egyenjogúság kérdése ami őket is hátrányosan érintené akkor bedobják az ők nők fizikailag gyengébb meg szülnek ütőkártyát.
2013. jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Tudtommal Magyarországon van hadkötelezettség. Szerintem kevered a sorkatonasággal.
2013. jan. 23. 14:17
 5/32 anonim ***** válasza:
94%
No de háború esetén egyes nők is polgári szolgálatra kötelezhetők, pl. ápolónők, orvosok.
2013. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%
Akkor most végül is visszahozták a hadkötelezettséget? Mert én még ott tartok, hogy szóba került, hogy visszahozzák, de nőknek is, ha jól emlékszem. De hogy aztán mi lett belőle, azt nem tudom.
2013. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

5.

Az nagyon nem egyenlő azzal, hogy valakit a halálba küldenek és ha szerencséje van túléli.

2013. jan. 23. 14:32
 8/32 anonim ***** válasza:
84%

Nem hallottál még katona nőkről?Vannak épp elegen, igaz, nőknél ez teljesen önkéntes.De ha kötelező is lenne, legtöbbjük nem bírná úgysem.Az sem mellékes, mi lenne egy háború esetén, ha mindkét nemnek kötelező lenne hadba állni?

Ezen kívül mi van még, ami nekik "nem kötelező"?

2013. jan. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
42%

Most őszintén: Ha meg kellene védeni az országot, kemény csatákat vívni, ellenséges férfi(!) katonákkal harcolni, mert ettől függne a függetlenségünk, akkor te nőket küldenél a frontra?

Egészen egyszerűen praktikus okokból nem küldik őket harcolni. (Egyébként Izrael ilyen szempontból kivétel.) Amúgy egyre több nő harcol más hadseregekben is, és sokan élnek a lehetőséggel, akik úgy érzik, hogy bírják. Az, hogy a nők többsége nem bírná, az meg szerintem nem az ő hibájuk.

2013. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
57%
És a katonaságon kívül tudsz bármi mást is felhozni?
2013. jan. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!