Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha átjön a szomszéd kutyája,...

Ha átjön a szomszéd kutyája, megöli a tyúkot, akkor azt kötelessége kifizetni?

Figyelt kérdés
Sajnos a kutyát nem tudtuk megfogni, nem is láttuk, de a többi kutya a szomszédokba együtt van az állatokkal, kecskével, tyúkkal, kacsával, pulykával, malaccal és azok nem is bántanak semmit, de ez már malacot is ölt meg. És a kerítés mellé van pakolva kb 80 cm szemét, amiről simán átugrik. Köteles kifizetni a szomszéd? Mit lehet csinálni, ha letagadja? Feljelentés? (igazából most még csak egy tyúkot ölt meg, de vannak kacsáink 50 db, tyúkból még 14 db, kecske, birka, nyúl, díszbaromfik. És egy tyúk 2.000 Ft, de egy kecske (fajtatiszta) pl 30-40.000 Ft. Papírosak. Mit lehet csinálni vele? MErt úgyis letagadja, de csak onnan jöhetett át, és csak ott van nagykutya, mert egy tacskó-méretű nem bírna megenni egy tyúkot. egy szárnyat, meg egy lábat találtunk.
2012. okt. 7. 11:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Egy tyúk 400 forint. Amúgy csináljál nagyobb kerítést és minden probléma megvan oldva. Gondolom a szomszéd nem direkt küldi át a kutyáját hogy egye meg a tyúkodat...
2012. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%
Nyil, légpuska? Jogod van megvédeni a sajátodat!
2012. okt. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Tyúk 400 forint?Ja a Tescoban.

Nekünk volt csirkénk és az ment át a szomszédba mire a kutyája megölte, kiakarta fizetni de nem fogadtuk el mert a tyúk ment át.

Mond meg neki,hogy fizesse ki és ha letagadja ,hogy az nem az ő kutyája akkor mond meg,hogy rendben ha meglátod a kutyáját a kertedben garázdálkodni akkor megölöd.

Fontosabbak a te állataid mint az ő kutyája nem?!

Mert én szeretek minden állatot de ha az én állataimra támadna egy idegen kutya én megölném ha csak úgy tudom megállítani végleg.

2012. okt. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, kitojt tyúk 400Ft. De ezek nem amolyan házi tyúkok. Ezek mind dísztyúkok. Erdélyi kopasznyakú, magyar kendermagos, stb. Ha ilyet tudsz 400Ft-ért szólj. Annyiért veszek! És miért én csináljak olyan kerítést? Nem az én tyúkom megy át. Amúgy is egy mocsok a szomszéd. Második, annyi a baj, hogy nem láttuk. Ha láttam volna még akkor megfogtam volna azt a dögöt, és kihívtam volna a sintért, de nem láttuk. Ez a baj. Amúgy 1,6 m a kerítés, csak az a mocsok odapakolja a szemetet, és már egy métert se kell ugarani a kutyának, ami egy vizslának nem akadály!
2012. okt. 7. 11:12
 5/15 kovpet ***** válasza:
Kié a kerítés? Van valami szabály arra, hogy melyik oldalt kinek kell megcsinálnia, nézz utána.
2012. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy kötelessége. És szabálysértési eljárás is indítható ellene. Annyira nem vagyok tisztába a konkrétumokkal, de rongálással megvalósított tulajdon elleni szabálysértés és kutyával veszélyeztetés merül fel.
2012. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Bizony kötelessége kifiztetni az kozott károdat, hiszen a te területeden követte el a bajt. Ha más kárt is okozott, azt is. Kötelessége mindenkinek a saját kutyáját megfékezni és úgy tartani, hogy máshoz be ne juthasson. Aki pedig 400 forintért adna egy tyukot /1100 - 1200 helyett/, attól azonnal vennék hármat!
2012. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A kerítés a milyénk, de nem azzal van a baj, hanem azzal, hogy oda van pakolva a szemét, így átugrik.
2012. okt. 7. 11:32
 9/15 anonim ***** válasza:
18%
Ha a kerítés a te építési oldaladon van, akkor neked kell megcsinálni, ha a másikon akkor a szomszédnak kell jobban figyelni...
2012. okt. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A mi oldalunkon van, de oda van rakva két hűtő, amiről simán átugrik a kutya. Nem nekem kellene 5 méteres kerítést csinálni, hanem neki nem kellene odapakolni a szemetét. És valószínűleg éhes a kutyája, mert elég vékony, meg ha rendesen kapja a kaját, akkor nem megeszi a tyúkot, csak megöli.
2012. okt. 7. 11:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!