Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Sealand önálló állam tud...

Ha Sealand önálló állam tud lenni, akkor egy város is kikiálthatja a függetlenségét, mint városállam? Vagy valaki a saját telkén.

Figyelt kérdés

Rengeteg mikronemzet van még, bár senki nem ismeri el őket, vannak azonban elég híresek is.

Pl az olaszországi Seborga hercegség, mely ténylegesen városállam, de Olaszország nem ismeri el. Saját pénze is van.


Vagy az USA-ban lévő Molossia, mely elmondása szerint az a kis sivatagos terület (Nevada államban van) az alapítóé, és hogy aki oda be akar menni az USA-ból, annak engedély kell.

Hogy tudja valaki megalakítani a saját országát, vagy nemzetét? (nemzet alatt : páran összefognak, új nyelv, vagy más nyelv mint az anyaországé, és tagokat "toboroznak" akik X nemzetiségűnek vallják majd magukat)



Ha Sealand kikiálthatta a függetlenségét, amit még az ENSZ is elismer, akkor ezt más miért nem csinálhatja meg pl a telkén?


2013. febr. 2. 22:30
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most mindegy, hogy telek, vagy kis/nagy város.
2013. febr. 2. 22:31
 2/13 A kérdező kommentje:
San Marino, Monaco, Vatikán is külön ország, aztán 1 nap alatt bejárható az összes úgymond)
2013. febr. 2. 22:32
 3/13 anonim ***** válasza:
42%
Persze. Ki is kiáltottam a szobám sarkában a függetlenségemet. Már csak az a kérdés ki ismeri el.
2013. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De én most komolyan kérdezem...
2013. febr. 2. 22:48
 5/13 anonim ***** válasza:
38%
Egy saját telek mikor tud önálló lenni?
2013. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A telek csak 1 példa volt.


Városra értem. Városállam.

2013. febr. 2. 23:10
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Félig komolyan is válaszoltam. Mindig az a kérdés ki ismeri el. Az országok közt érdekek húzódnak, olyan nincs ami mindenkinek jó. Az anyaország pedig agresszíven fog fellépni 99%-ban. Aztán ha sikerül elkerülni egy háborút, még mindig ott van, hogy ki szerint külön ország és ki szerint nem. A fél világ ilyen amúgy. Taivantól Szudánig, Koszovótól Dél-Amerikáig.
2013. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%

Bárki kikiálthatja a függetlenséget, csak ahogy már előttem is írták nem mindegy, hogy elismerik-e.

Akkor lehet sikeres, ha mögé áll egy nagyhatalom, így válhatott függetlenné Koszovó, Panama, Kuvait, Libanon, Abházia, Dél-Oszétia.


Az országok általában ragaszkodnak a területük feletti szuverenitáshoz, így nem szokták elismerni az ilyen szakadár területek függetlenségét, kivéve ha egy háború utáni békeszerződésben erre kényszeríti a győztes.

2013. febr. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy érdekes kérdés. És 13 évesen olvastam először Sealand-ről nyáron), a következő hetet a nagyszüleimnél töltöttem és az öcsémmel kikiáltottuk a telek függetlenségét.

Votl zászlónk, címerünk, himnuszunk, tartottunk választásokat, én lettem a miniszterelnök, az öcsém a helyettesem, a nagypapám megkapta a belügyeket, az unokatesóm letta hadügyminiszter, a nagymamám nevestégesnek titulálta az egészet és elment tésztát gyúrni... :-D


Igazából meglátszik a dologban az egész rendszer életképtelensége. Egy snassz falusi telek Magyarországon a zöldségen kívül sok dolgot nem tud előállítani.

Sealand-nek oltári szerencséje volt/van, hogy nemzetközi vizeken van, így a brit kormánynak nincs felette fennhatósága, ezt mondta ki a brit legfelsőbb bíróság (innen a függetlensége).

Emiatt üzemeltethet szerveereket olcsó díjért, amiből jól elvan. Merthogy a brit legfelsőbb bíróság szerint a brit kormánynak ott semmi keresnivalója.

Ha ugyanezt megpróbálnám a nagymamám telkén (már csak ő él... :-( ), a NAV levadászna, hogy illegálisan üzemeltetek szerverparkot.

Egy ország eltartásához pénz kell. Főleg, hogy ha kitalálod, hogy Sealand-i vagy és nem brit, akkor például cseszheted a brit TB-det, ha megbetegszel vagy beledöglesz, vagy keményen fizetsz, mert nemhiszem, hogy egy öt-tíz fős országban lenne orvos-ha csak nem orvos alapította. És ez csak egy példa.


Monaco, Andorra, Vatikán, San Marino, Lichtenstein, Seborga ezek más kategóriák. Több száz év függetlenség és valódi nemzet van a hátuk mögött.

2013. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Seborgával nem értek egyet, mert tény, hogy létezett egy Seborga nevű hercegség, de ez még az 1100-as években lehetett ha jól tudom.

Seborga is ugyan olyan önerőből kikiáltott állam.


Csak érdekelne, hogy neki miért lehetne lehetősége? Ha én mondjuk kikiáltom a Dunántúlon valahol egy kis földdarabkán az Avar államot, akkor annak is lehetne történelmi alapja....

2013. febr. 3. 15:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!