Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem lehetne csinálni egy...

Nem lehetne csinálni egy közép-európai uniót? Életképes lenne?

Figyelt kérdés

Egy gazdasági , vámunió a volt KGST országok között , viszont a nagy testvér nélkül , mert nagy önbizalma lenne és véletlenül Szovjetuniót csinálnának.


Ide tartozna Szlovénia ,Horvátország ,Magyarország , Szlovákia ,Csehország ,Lengyelország ,Románia , 3 balti állam , Bulgária.


Hasonlóan mint itt:

[link]


Fehéroroszország és Ukrajna sorsa nem tudom mi lenne.


Tehát egy unió ami független a ruszki és a nyugati érdekszférától.


Mivel ahogy észrevettem egyik kelet-európai sem szereti ha Brüsszelből meg Strasbourgból pattognak és mindenféle műliberális dolgokkal szekálnak.


A nyugati résszel és az orosz zónával viszont igen jó kereskedelmi kapcsolat állna fent.


Ennek az uniónak lehetne atomfegyvere illetve közös serege mint a NATO.



#Európa #unió #KGST #új unió
2013. febr. 20. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

1.Nem

2.Nem

2013. febr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Miért nem?

Indokold meg.


Szerintem a jelenlegi Unió nagyon nem jó , csak kizsákmányolnak.

2013. febr. 20. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. Az EU is csak azért létezik még, mert az erős gazdaságú prosperáló országok még a tagjai. Amint kilép az egyik, pl a UK, bomlik az egész, mert a bentmaradtaknak mégtöbb teher szakad a nyakába. Mindegyik gazdasági uniónak van egy "motorja", a KGST-nek ott volt a szovjetunió, az EU-nak Németország, Franciaország és az Egyesült Királyság. Lehet, hogy közép-európa is képes lenne egy önálló szövetségre, de lényegesen kevesebb lehetőséggel rendelkezne. Az anyagiak miatt.
2013. febr. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ehhez az kellene, hogy a felsorolt országok is akarják. (És még úgy sem működne, túl szűk piac.) Csehország és Lengyelország helyből kiröhögnének, a többiek meg... hát nem is tudom. :))
2013. febr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mekkora kizsákmányolás az, hogy fejenként 720.000Ft támogatást kapunk az EU-tól. A kutyamindenit az Oroszok se csinálták ilyen jól... (remélem érzed az iróniát!!)
2013. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az uniós támogatás az magát az uniós gazdasági károkozást sem fedezi. Ráadásul azt sem a semmiért kapod, oda is ugyanúgy fizetsz is be.
2013. febr. 20. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!