Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a helyzet a székely autonóm...

Mi a helyzet a székely autonómia ügyében?

Figyelt kérdés

Mióta kirobbant ez a vita a zászlóról, azóta kiemelt figyelemmel kísérem az eseményeket. Ami viszont furcsa volt, hogy az erdélyi kommentelők- úgy tűnik-, hogy beérik azzal, hogy Székelyföld külön régió lesz Románián belül. Sok hozzászólást olvastam, de ott SOHA nem került elő, hogy Székelyföld esetleg független legyen Romániától. Ne értsen félre senki, tisztában vagyok a realitásokkal, én sem azt mondom, hogy egyből be kell venni Bukarestet, de legalább a kommentek között egy olyanra számítottam, hogy "most az autonómia, utána a függetlenség". Lélektanilag, mint egy elérendő cél. Az mindegy, hogy 10-20-30 év múlva, de az legalább egy cél lett volna. De nem...

Ami még meglepett, hogy a legtöbb székely oldalon Katalóniával példálóznak, és párhuzamot vonnak a két régió között. Nekem vannak katalán ismerőseim, de szerintem ezen ők sértődtek volna meg a leginkább.

Katalónia Franco után sokkal rosszabb helyzetben volt, mint Székelyföld, de ott jobban rákapcsoltak a dolgokra. Kijelölték, hogy 10 év múlva ezt akarjuk elérni, 20 év múlva ezt, 30 év múlva meg azt. Ez már eleve pszichikai segítség a lakosságnak. A másik, hogy elkezdték azt, amit pl. az örmények csinálnak: mindig napirenden tartották a témát. Ha a nemzetközi sajtó egy pillanatra is elfelejtette a katalán ügyet, akkor tettek róla, hogy még annyira foglalkozzon vele, mint előtte. Most, az internet korában pedig még brutálisabb. Face-en látom, hogy szinte minden katalán folyamatosan megosztja a petíciókat, cikkeket stb... Mivel magyarként én "potenciális" külföldi hírvivő vagyok, ezért nekem is küldözgetnek mindenfélét, hogy én is Magyarországon terjesszem az igét, ilyesmik. És nekik nem volt hátországuk, a székelynek van. Mégis, remélem érzitek, hogy mi a különbség.

Most akkor mi a célja a székelyeknek? Mert all due respect, de így akkor ennek az egésznek kezd majd lóf*sz értelme lenni lassan.



2013. márc. 7. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Ezt az egész autonómia dolgot csak MO-n fújják fel. Itt senki nem akar sem autonómiát, sem függetlenséget. Örülnénk ha végre leakadna mindenki erről az ügyről. A nagyobb városokban lassan többségben vannak a románok, meg körül vagyunk véve románokkal. Semmi alapunk nincs arra, hogy itt bármit is követeljünk. Mi csak békében szeretnénk itt élni. Maximum annyit, hogy aki magyarul akar tanulni az megtehesse, ez még nem mindenhol megoldott, de ezen kívül semmit nem akarunk.
2013. márc. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor viszont már mindent értek :(
2013. márc. 7. 17:48
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Csak egy válaszból még nem kell levonni mindent.


Amúgy, bár nem vagyok kint rekedt, de csalódott leszek a székelyekkel kapcsolatban, ha lemondanak az autonómiáról.

2013. márc. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
18:11- viszont a fentebb leírt tapasztalataim az első válaszolót támasztják alá.
2013. márc. 7. 18:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Márc.10-én autonómia tüntetés.
2013. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

#5

Nézd meg kik szervezik. Ők nem a székelyek érdekeit képviselik hanem a saját zsebükét. Az autonómiából ők csak annyit látnak hogy több pénzt tudnak ellopni. Néhány embert meg tudnak vezetni, de a többség tudja hogy milyenek ezek.

2013. márc. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De mik a székelyek érdekei?
2013. márc. 7. 19:18
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha egy székely írta volna az első választ akkor talán ez lenne a helyzet, de ne hidd már el ennek a balos zombinak amit írt!


Ezt a székelyek tudják csak igazán talán, de szerintem sokan az autonómia mellett állnának, gondolom elegük van részben a román "uralomból".

2013. márc. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a székelyek többsége soha nem akar Magyarországhoz tartozni.Mert amikor is oda tartozott a történelem folyamán külön voltak kezelve ,külön kiváltságokkal és külön kötelezettségekkel az önrendelkezésük meghagyásával.

Ezt az önrendelkezést szeretnék elérni ,kulturális és gazdasági szempontból is az autonómia törekvéseikkel.


Székelygföldet a románok is Secuime- ként emlegetik és ők is tudják ha oda elmennek illendő magyarul tudni.Mert nem biztos ,hogy ki lesznek szolgálva,mert nem biztos ,hogy érteni fogják a román beszédet.

Székelyföld a székelyek hazája és álmodozhatnak(hallucinálhatnak) Bukarestben meg akárhol homogén egységes román nemzetállamról, a székely az székely és nem fog azonosulni a románok valóságtól elrugaszkodott államilag a médiában mantrázott mellékutas tévedéseikkel.

A székely indentitástudattal külön életszemlélet saját kultúra társul ,amit még a magyartól is enyhén eltérő nyelvjárás is jól mutat.


Te most arra vagy kíváncsi,hogy miért alapszükséglete az embernek a saját népével való azonosulás, a valahova tartozás és miért fontos neki a más népektől való elkülönülés?

Hogy miért nem volt hajlandó a székely az idők folyamán megtanulni és anyanyelvként használni a románt a sajátja helyett?

Hogy miért nem örül annak ,hogy Bukaresthez tartozhat és annak ,hogy Bukarest eddig csak mindent elhordott evett tőlük? (Lassan már erdő is csak mutatóban maradt egy kicsi mert ahol könnyebben hozzá lehetett férni már csak csutakos vagy kopár az egész vidék).

Szerinted miért nem jó a székelyeknek ,hogy szabadon rájuk települhet Románia bármelyik részéből a saját szülőföldjén boldogulni képtelen románság szemetje és árasztja a Bukarestből diktált mocskát magából az új környezetében?Vajon miért nem örvendeznek amikor őket kifejezetten utáló rendőrök és állami funkciós román kiskirályok uraskodhatnak és uralkodhatnak felettük?

Vajon miért nem akarnak olyan régiókba tartozni ahol Székelyföldet feldarabolják és 20%alatti kisebbségben lesznek ?

Szerinted az normális hogy, bukaresti balkáni nagyokosok csakis a saját hasznukat nézve, bármi agyatlanságot találnak ki és szavaznak meg az Erdélyben ,Parciumban, Székelyföldön törvényként jelenhet meg?Anélkül ,hogy helyieknek beleszólása lehetne.

Vajon miért nem jó az erdélyieknek és benne a székelyeknek,hogy bár mézes mázas szavakkal a bukarestiek mást mondanak de tetteik alapján csak kiszipolyozható szerzett területként kezelték Erdélyt az elmúlt 90 évben?

Ezek ott Bukarestben nemsokára a térképeiket ötletszerűen összefirkálva akarnak eukomform régiókat létrehozni a nélkül ,hogy a régiók lakosait megkérdeznék kikkel szeretnének és kikkel nem szeretnének egy régióba tartozni.

Mára már oda jutottak az agymosással Romániában ,hogy vannak románok akik hittel hiszik, hogy Romániában csak románok vannak.

Ha pedig nem értesz egyet velük haragra gerjednek.

2013. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
25%
Minek nekünk Erdély?Ha magyar államot se tudják irányítani! Végül is még ők befolyásolhatók,hogy arra a kormányra szavazzanak aki magyar jogot adott nekik!!Osztrák magyarokkal,Szerb magyarokkal,Horváth Magyarokkal-miért nem foglalkoznak? Azért mert nem hülyék,hogy ők velünk foglalkozzanak,és lesüllyedjenek a mi szintünkre!!!! (Szégyen! de ez az igazság)!!!!
2013. márc. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!