Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én vagyok rosszul a...

Csak én vagyok rosszul a magyar mentalitástól, a tegnapi havas balhétól?

Figyelt kérdés

Általában mi van?

Hiába bármilyen megelőzés, prevenció az emberek 99%-a szarik az egészre aztán meg amikor megtörténik a baj akkor meg háborognak, h mert a kormány miért nem így meg úgy?

Persze teljesen mindegy, mert így is úgy is rinya a vége.

Ha szabad kezet ad a kormány akkor az a baj, mert határozottabban kellett volna hozzáállni(ugye nem volt elég, h a tv, rádió ezt fújta, h nagy vihar lesz), de ha meg kijárási tilalmat rendeltek volna el, akkor meg megint ment volna a hiszti, h mert mit képzelnek magukról, korlátozzák az egyén szabadságát meg ÁVH meg 56 meg diktatúra meg stb birka üzemmód.

Küldtek sms-t, az is baj, de ha hangosbemondón nyomták volna az is baj lenne.

Ha persze nem küldtek volna akkor meg az lenne a baj.

Nem szánalmas?


2013. márc. 16. 12:08
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
67%
Lettetek volna a Bakonyban csütörtök délutántól péntek délig. Akkor ti hisztiznétek. Ilyen gyorsan és erősen lecsapó vihart még életemben nem láttam.
2013. márc. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
41%

Ausztriában nem csinál 3 méteres hófalakat a szél, ugyanis Ausztria egésze hegyes, míg Magyarország síkság.Ennyit egy ötödikes is kikövetkeztetne.A körülményekhez képest egyáltalán nem vallott kudarcot a katasztrófavédelem.Nyilván nem tudnak minden elakadt autósnak külön helikoptert küldeni.


Egyébként nézzük meg mit csinált az USA mikor a Katrina-hurrikán lecsapott, pedig ott sokkal gyakoribbak a természeti katasztrófák.

2013. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"1. Nem értem, hogy ilyen fos időben miért mászkálnak az emberek autópályára? Az sem kifogás, hogy dolgozni volt, ilyen időben én el se mernék indulni még csak 5 km-re sem, inkább maradnék a seggemen, a főnök nyilván nem ölne meg, ha 1 órát bent ücsörgök az irodában/üzemben."


A vihar délután 5 körül durvult be. Ekkora az autópályákon már kilométeres sorok voltak és nem egy óráról van szó hanem másfél napról.

2013. márc. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
37%

"A vihar délután 5 körül durvult be. Ekkora az autópályákon már kilométeres sorok voltak és nem egy óráról van szó hanem másfél napról."


Igen és szerinted kidobtak volna a fenébe, ilyen viharban? Pláne, hogy kb minden második településen voltak menekültházak.

2013. márc. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nagyon hirtelen csapott le, csak kb másfél hete tudta mindenki, hogy ez lesz.
2013. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor leírom úgy, hogy megértsd: mire eldurvult a vihar már álltak az autópályán a sorok. Nem a legnagyobb viharban indult el az emberek többsége. Amikor én elindultam még csak minimális szél volt. Szerinted számítottam arra, hogy a fél órás utamat 6 óra alatt teszem meg és addigra kezelhetetlen lesz a helyzet?
2013. márc. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Én attól vagyok rosszul, hogy a sok beszedett adóból ennyire telik a közútkezelőnek. Nulla hófogó, fakivágás, szar utak. Tudod ha valaki melóból megy haza, és a kamion elállja az útját már megette a fene. A takarítás, azaz a felkészülésük szánalmas. Meg kell nézni kanadát, a svédeket, stb ahol ez a hó ami itt volt rutinmeló. Nem hal be semmi... De aki ténylegesen segített nem csak a tökét vakarta legyen hivatásos, civil annak tiszteletem!
2013. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
Az osztrákok azért is tudtak segíteni mert nekik ezek csak tartalék gépek voltak!Nálunk a késlekedés és a kevés toló,maró gép okozta a legnagyobb problémát.
2013. márc. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hogy van vele, tegnap nem egy szimpla havazás volt ... egy szimpla havazás alkalmával nem szakadnak le a felső vezetékek nem törnek ki tartó oszlopok (száz számra)... nem szünetel az áram és víz ellátás ...

Az is komoly probléma volt, hogy Budapestről indultak a mentő csapatok nem tudtak Győr felől hatékonyan segíteni ... Így volt lehetséges az, hogy osztrák vöröskereszt hamarabb oda ért egyesekhez, mint a magyar ...

2013. márc. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
63%

"Azért elgondolkodtató, hogy Ausztriában járhatóak voltak az autópályák"


Akkor miért délután 4-kor jöttek csak át a "felmentő csapatok"? Gyanítom addig nekik is akadt némi dolguk. Plusz ha azt veszem, hogy én mondjuk Komárom-Győrtől (légvonalban) 100km-re vagyok (pont mint onnan a határ), és itt gyakorlatilag semmi sem volt abból, ami ott történt, akkor figyelembe kéne venni azt is, hogy hol, milyen probléma volt. Tehát hogy Ausztriában is hirtelen jegesedéssel társuló hófúvás volt, vagy csak simán esett a hó?


"Meg kell nézni kanadát, a svédeket, stb ahol ez a hó ami itt volt rutinmeló."


Igen, ott rutinmeló, mivel folyamatosan hasonlók vannak, felkészülve, megfelelő gépparkkal. Nálunk ez nem megszokott. Ha most elköltenek 100 milliárdot megfelelő gépekre, amit aztán 10 évig nem használ a kutya sem, mert nem lesz hasonló helyzet, akkor meg az lesz a baj. Kétlem, hogy megérted.

2013. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!