Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek egy új...

Mi a véleményetek egy új országról? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Nemrég, talán a múlt héten láttam egy filmet (ne kérdezzétek, nem tudom se a címet, se az adót,) arról szólt, hogy egy gazdag (német) ember teremt egy új országot. Németország tele van bevándorlókkal, akiket nem bírnak, melegekkel akiket szintén utálnak. Elutazott néhány Kelet-Európai országba akik utálták a melegeket, vagy úgy-ahogy rábólintottak de semmiképp sem támogatták a házasságok (csak persze a melegek) ezzel szemben a franciák, angolok pl: (szó szerint) "nyitottak vagyunk a melegségre". Megvett egy területet valamelyik országtól. És kiköltöztette a (nem sok) ott élőt. És azt mondta, hogy ez az ország azért lett, hogy oda lehessen bevándorolni. Ahol rendben van minden. És elgondolkodtam, hogy ezt meg lehetne valósítani, és sztem igen. Szerintetek?

2013. ápr. 4. 16:30
 1/8 anonim ***** válasza:

"oda lehessen bevándorolni. Ahol rendben van minden."


Ha jól értem, ez azt jelenti, hogy oda mehet, aki veled ért egyet. De a rend fogalma azért elég szubjektív. Arról nem is beszélve, hogy ha a többi ország nem ismeri el, akkor csak egy nagy kemping lenne. (Amúgy sem hiszem, hogy egy ország csak úgy elad egy területet. A lakosság többsége előtt elég rosszul venné ki magát.)

2013. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a címe ennek a filmnek?Hogyha nem titok persze.
2013. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Válaszoló , nem az megy oda aki egyetért az alapítóval , hanem aki hajlandó betartani az ország szabályait.


Például amikor az USA-ba költözöl akkor be kell tartanod a szabályokat, még ha egy szabály arról is szól hogy nem fejhetsz tehenet 4-kor.

2013. ápr. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"nem az megy oda aki egyetért az alapítóval , hanem aki hajlandó betartani az ország szabályait."


Na igen, ez igaz, de úgy értem, hogy aki nem ért egyet a szabályokkal, az eleve nem megy oda. :)

Ha meg olyan csúcs hely lenne, hogy mindenki oda akarna költözni a szabályok ellenére, akkor meg a vezetésnek kellene megszűrni a bevándorlókat, éppen a létrehozás okára hivatkozva. Szóval megint csak az lenne ott, aki egyetért. :)

2013. ápr. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
2: Nem tudok címet
2013. ápr. 4. 16:51
 6/8 A kérdező kommentje:
1: Nem laktak ott túl sokan max. 20-an vannak ilyen helyek 20 embert meg simán rátusz venni arra, hogy költözzön ki
2013. ápr. 4. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem őket kell rávenni, hogy költözzenek el, hanem a kormányt, hogy adja át a területe egy részét politikailag megalapozatlanul, pénzért. Ez a legtöbb helyen politikai öngyilkosság.

Esetleg valami diktatúrában talán megoldható. Türkmenisztán pl. lehet, hogy eladna egy kis területet, ha elég pénzed van. És ott már nem számítana, hogy az ott lakók ki akarnak-e költözni vagy sem. :DD

2013. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Vagy úgy. Én a filmről beszéltem.
2013. ápr. 4. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!