Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szeretnél az 1979-be visszamen...

Szeretnél az 1979-be visszamenni és az akkori Magyarországon élni?

Figyelt kérdés

Hogyan tetszene a Kádár-korszak mindennapjaiba belecsöppenni és ott élni?


Mi lenne benne a jó és mi a rossz?



2013. ápr. 13. 14:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Inkább 1870-be , a birodalomba.
2013. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nem


én éltem benne

gyereknek jó lenne lenni újra, de abba a korszakba nem kívánkozom vissza

79be meg pláne nem


honnan jött a 79?

2013. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Éltem akkor, gyerekként.


Nem vágyom vissza, pedig nem volt rossz életünk. Én szeretek utazni, szeretem a szabadságot, hogy van mindenféle külföldi ismerősöm akikkel a nyelvet gyakorlom és bármikor cseveghetek a világ másik végén lévő haverokkal, stb....

2013. ápr. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Egy mai ember szempontjából most gondolj bele: se internet, se plázák, boltokban se bő választék (banán, narancs meg ilyenekről nem is hallottak!), stb... Egyszóval egy mai embernek semmi érdekességet nem nyújtana...

Ha már vissza kéne menni a múltba, én is az Osztrák-Magyar-Monarchia korát választanám... Sokkal korábbre nem, mert a higiénia ugye modern találmány :))

2013. ápr. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Shai-Hulud ***** válasza:

Igen, de nem a politikai vagy a gazdasági helyzet miatt.

Egyszerűen csak azért, mert akkor 34 évvel fiatalabb lennék.

79-ben éppen katona voltam, rengeteget ökörködtünk, mint ahogy az rendes 18-20 éves fiatalokhoz illik. :-)

Szóval az akkori rendszer miatt nem, de az életkorom miatt igen.

Ezen nincs semmi csodálni való, nagyapám például rendszeresen emlegette a "boldog békeidőket", amikor ő még nagyanyámnak udvarolt. És az évek múltával egyre jobban megszépültek azok a rég elmúlt idők. :-)

2013. ápr. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Max. pár napra mennék, hogy megnézhessem a saját szememmel, hogy milyen volt. Amúgy nem szeretnék egy olyan alantas ideológia érvényesítése alatt élni.
2013. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Irány Kuba! Kb. olyan az élet, mint nálunk 1979-ben. Egyesek szerint kicsit szarabb, dehát aki a Kádár alatt becsületesen próbált dolgozni valami átlag munkát pl. boltos, szalagmunkás és mellette nem fusizott, lopott, feketézett az úgy élt, mint ma egy kubai.
2013. ápr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
79-ben az akkori NSZK-ba IGEN! Kedvelem a 80as éveket. A kocsik (imádom a cápás 6os BMWt), a cuccok :) a zenék, a nők (még nőiesek voltak és szépek, nem volt mindenki szilikonozott és botoxozott) stb
2013. ápr. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Akkor léptem le innen,kezelhetetlen hányinger tüneteim voltak a rendszerrel kapcsolatosan.Tehát eszembe sem lenne mégegyszer abba a mocsok rendszerbe visszamenni,ami úgy volt szar ahogy.Azoknak volt jó a rendszer akiket nem érdekelt a szabadság,meg tudtak alkudni,tudtak hazugságokat elfogadni,és magukat áltatni.

Most is elfog az undor ha rá gondolok.

2013. ápr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem.


Még egyszer végigcsinálni ezt a szocis kádáros rendszerváltásos bénázást, senkinek nem kell.

2013. ápr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!