Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szeretnél az 1979-be visszamen...

Szeretnél az 1979-be visszamenni és az akkori Magyarországon élni?

Figyelt kérdés

Hogyan tetszene a Kádár-korszak mindennapjaiba belecsöppenni és ott élni?


Mi lenne benne a jó és mi a rossz?



2013. ápr. 13. 14:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen. Lenne állásom.
2013. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"Igen. Lenne állásom."


És, minek? A kapitalizmusban a segélyen élő munkanélküli jobban él, mint a kommunizmusban az átlag munkás.


Nekem sincs éppen munkám, de ahelyett, hogy keseregnék, örülök, hogy nem dörömböl az ajtómon a rendőr, hogy "Ménem dógozó? Közveszélyes munkakerülő vagy!", meg hogy legalább most van időm elolvasni Karl May és Orwell könyveit.

2013. ápr. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 mustafa33 ***** válasza:
100%

1978 december 29. szereltem le két év után. január 3-án álltam munkába. Elég sz.r volt naphosszat ülni az irodában (most örülnék neki). Kezdő fizetésem 1400 korona volt (akkori árfolyam 1,- Ft = 0,70 Kčs) vagyis átszámítva 2000 Ft. Ha favágó lettem volna (nekik csináltam a fizukat) akkor 3000 Kčs kaptam volna. Akkor cigarettáztam, egy csomag Mars 4 Kčs volt, egy korsó 12° sör 1,50 kčs, 1 liter tej 2,- Kčs, 1 l egri bikavér 25 kčs, 0,7 l móri ezerjó 20 kčs, 1 l benzin 1,40 kčs. 1 új Škoda autó 45 000 Kčs nálunk nem volt sorszám mint MO-n lehetett venni azonnal. 4 hét szabadságom volt, év végén 1800 Kčs volt a fizum (2571 Ft). Lakbér 3 szobás lakásban 320 Kčs/hó, ebben benne volt a távfűtés is.

2 hetet nyaraltam MO-n, haverral (fiat 125p) vadkempingezve Miskolctapolca, Debrecen. hazafelé csempészés és vámosfrász a határon. a csomagban Omega lemezek, Kecskeméti barackpálinka (akkor még valódi kisüsti!), az aszonyoknak császárkörte likőr (akkor még természetes aromával), Tibi, Boci, Zizi, Dunakavics, Fecske cigi, Fékon ing, Kalocsai édesnemes paprika, dinnye, őszibarack. Odafele a csomagban (eladásra) rizs, rizs, rizs, juhtúró, borovicska, Levis farmer.

1980- ban 3 hét nyaralás a SZU-ban (Grúzia), nyugatra nem mehettem, nem voltam nős és nem volt házam, vagyis emigrációgyanús voltam. A SZU-ba odafelé csempészve 50 doboz (x3 darab) óvszer, Wrangler farmer, fekete bársony ing. Hazafelé villanyborotva, sokol rádió, grúz konyak, psenyicsnaja vodka.

Hétköznapok? banán volt, narancs is, vendéglőben menő kaja volt a tatár biftek, menő pija a cinzánó, a Stolichnaya vodka, a Szovietszkoje igrisztoje pezsgő, a 5* grúz konyak. Pepsi cola 2,5 dl 3,- Kčs. Hétköznapi vendéglői kaja: rántott sajt hasábburgonyával és tatármártásal = 8,- Kčs. Pacalleves vagy bableves 2,50 kčs. Kocsim nem volt, motorom 350 cm3 Jawa. Országos halászengedély pisztrángos vizekre, vadásztársaság 3000 hektáros nagyvadas területtel. nőtlen.

Szóval fasza volt, a politikára tojtam, csak ne lett volna kötelező annyi önkéntes szombatot dolgozni aratáskor, krumpliszedéskor, csemeteültetéskor, egyszer a vadászoktól, egyszer a halászoktól, egyszer a mezőgazdaság megsegítésére, egyszer a bangladesiek megsegítésére, máskor a palesztinokra, vagy a kóreaiakra... meg ha nem lett volna kötelező az ideológiai iskolázás a melóban meg a nyilvános pártgyülés. Még szerencse, hogy nem voltam párttag, mert akkor ezek duplája lett volna.

De ez Cseszkóban volt. Magyarországra úgy néztünk, hogy ott mindig süt a nap, ott minden olcsóbb, ott jobbak a kaják, ott szabadabb a zene, ott szabadab a madár is. Szerintünk úgy volt. Még Kádárt is irigyeltük ☻.

2013. ápr. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Hyper26 ***** válasza:
Nos,egyetertek az elottem szoloval az OMM (osztrak magyar monarchia) idejebe csoppennek vissza mert akkor legalabb magyarorszag gazdasaga viragzott es eros volt.jo volt az eletszinvonal...
2013. ápr. 17. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha létezne időturizmus, én bizony visszamennék. Egy hétre mondjuk. De más korokat, helyeket is biztos kipróbálnék, a Monarchia nekem is a kedvenc, a századelő nagyjából.
2013. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!