Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Mózes 5. könyvének értelméb...

Ha Mózes 5. könyvének értelmében a zsidóknak joga és feladata ellenségeik kiírtása, mivel Istenük kiválasztotta őket erre, akkor a keresztények miért tiltakoznak néha a gázai dózerolások és a palesztinok írtása miatt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 19. 21:24
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
"Ha az Úr, a te Istened elvezérel arra a földre, ahova most bevonulsz, hogy birtokodba vedd, s ha kiűzi előled mind a népeket, a hetitákat, a girgasitákat, az amoritákat, a kánaániakat, a perizitákat, a hivvitákat és a je*uzitákat - hét nálad népesebb és nagyobb népet -, 2ha az Úr, a te Istened majd kiszolgáltatja neked, s te legyőzöd őket, akkor töltsd be rajtuk az átkot, ne köss velük szövetséget és ne könyörülj meg rajtuk. 3Ne köss velük házasságot, lányodat ne add egyhez sem feleségül közülük, és egyikük lányát se vedd fiadnak feleségül. 4Mert fiad elidegenedik tőlem, s más isteneket fog imádni. Akkor fölgerjed ellenetek az Úr haragja és elpusztít benneteket. 5Inkább így bánjatok velük: oltáraikat romboljátok össze, kőoszlopaikat döntsétek ki, szent fáikat vágjátok ki, bálványaikat pedig égessétek el. 6Mert te az Úr, a te Istened szent népe vagy, téged választott ki az Úr, a te Istened a föld népe közül a maga népének."
2013. ápr. 19. 21:28
 2/16 anonim ***** válasza:
21%
A bibliát több, mint 2000 évvel ezelőtt írták, és semmi de semmi köze nincsen az aktuálpolitikához. SEMMI. A kérdés pedig nyilván provokáció. És nem hiszem, hogy a Bibliában szerepel, hogy ki kell irtani (rövid i, nem tudom honnan jön ez a hosszú í divat) bárkit is. Persze tévedhetek, mert nem olvastam és nem is szándékozom, de ilyeneket nem írnak le egy vallási iratba.
2013. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%
Na jó, rákerestem az idézetre, és tényleg így van, de a többit továbbra is fenntartom.
2013. ápr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

"S te legyőzöd őket, akkor töltsd be rajtuk az átkot, ne köss velük szövetséget és ne könyörülj meg rajtuk."


Ez a rész eléggé félreérthetetlen szerintem.Felszólít az ellenséggel való kíméletlen bánásmódra,kultúrájuk teljes elpusztítására.Nem tudom,hogy lehetne másképp értelmezni.2000 éves igen,de az Izraeli ortodoxok is hasonlóakra hivatkoznak,mikor megindokolják miért van kizárólagos joguk a volt Palesztínára.Ettől kezdve pedig ez aktuálpolitika is.

2013. ápr. 19. 21:32
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyébként több mint 2000 éves,mert elvileg Kr.600 körül keletkezett.
2013. ápr. 19. 21:38
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
ne provokáld a zsidókat te gój
2013. ápr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

Minden vallásban találsz hasonló dolgokat.


Például a mohamedánoknak szent kötelességük az iszlám vallás terjesztése, akár fegyveres úton is. Aki pedig a hitért vívott szent harcban esik el, az azonnal Allah mellé kerül a paradicsomba. (Ezért fanatizálhatók könnyen az arabok.)


A keresztények sem különbek, mert bár a Biblia azt tanítja, hogy gyilkolni bűn, a különböző európai háborúkban mindkét oldalon megáldották a fegyvereket, és az Úr nevében küldték harcba a katonákat.


A keresztes háborúkat is az Úr nevében, a keresztények által IS szentnek tekintett város, Jeruzsálem birtoklásáért indították.


Iszonyú sok vérengzés írható a különböző vallások számlájára, oktalanság csak az egyiket kiragadni közülük.

2013. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem ez marhaság,hogy a zsidók kiválasztott népség. Ez mese, miért pont ők, akik olyanok, amilyenek. Mi magyarok sokkal inkább lehettünk volna a kiválasztott nép. De Isten teremtette az embert maga képmására, akkor hülyeség arról beszélni,hogy van elsőbbrendűek. A bibliát zsidók írhatták saját érdekük szerint, megtévesztve az embereket. A zsidók kivonulása Egyiptomból is hemzseg a kételyektől, szerintem és valószínű a zsidók nem kivonultak, hanem elüldözték őket a társadalmi szétziláló tevékenységük miatt.

A zsidóknak nincs semmi joguk a Palesztínok irtására és földjük elvételére. Őket politikai okokból rakták oda,mert a közelkeleti cionista érdekeknek kellett 1 "ugródeszka" ország,hogy a térségben a befolyást meg tudja szerezni.

2013. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
32%

"De a kereszténység mára szembenézett saját hibáival,...."

Lasd holokauszt tagadasa.

2013. ápr. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

"De a kereszténység mára szembenézett saját hibáival,...."

Lasd az ilyen hazugsagokat, mint "a gázai dózerolások és a palesztinok írtása".

2013. ápr. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!