Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi lenne ha egyszerűen nem...

Mi lenne ha egyszerűen nem hergelnénk egymást?

Figyelt kérdés
Hallgatom Orbán beszédét a zsidó világkongresszuson, és gyűlöletről beszél. Arra gondolok hogy ez hülyeség, csak túlértékelik a dolgot, az átlagembernek semmi baja nem lenne a zsidókkal. És mégis vannak ilyen oldalak mint a kurucinfó, mégis vannak ilyen emberek, antiszemiták, és ezek után vannak olyan zsidók is akik felsőbbrendűnek tartják magukat a "gójokkal" szemben. De ez is csak védekező mechanizmus a valós és vélt sérelmek ellen, zsidó érzékenység. Most akkor kinek van igaza? Különben is beszéltem magyar zsidókkal, és magyarnak is tartanák magukat, de miután a szent magyar jelképeket (turulmadár, nemzeti színek, nagy Magyarország) szélsőjobbos, gyűlöletkeltő célokra használják fel, nem csodálom ha elmegy tőle a kedvük. Mégis miért kell folyton acsarkodni, miért nem lehet békében élni? Mindenki, zsidók-nemzsidók válaszát is várom, csak ne kezdjen senki uszítani senkit. (Bocsánat ha kicsit összeszedetlen voltam.)

2013. máj. 5. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne, de amíg politikai érdekek fűződnek ahhoz, hogy az emberek hangoskodjanak egymás ellen addig mindig is generálni fogják az ilyen helyzeteket. A kormánynak jó, hogy megmutathatják, hogy fellépnek az antiszemitizmus ellen, csakhogy ez azzal jár, ami most itt folyik, az átlag magyar pedig felháborodik, ha minden ok nélkül kollektíven leantiszemitázzák. A kuruc.info pedig szerintem egy teljesen természetes válasz, ha vannak balos és liberális híroldalak akkor lesz jobbos is. Az szerintem nem gyűlöletkeltés, ha leírják, hogy mi történik jobbos szemszögből is.
2013. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

A kuruc infó egyáltalán nem "jobbos" szemszög, hanem nemzeti bolsevik szemszög. Ugyanolyanok, mint a kommunisták, csak Sztálin helyett Hitlert imádják. A valódi jobboldali ember saját anyagi helyzetétől függetlenül elfogadja, hogy vannak gazdagok és szegények, sikeresek és szerencsétlenek és hogy ez így van rendjén, emellett a kapitalizmust tartja a legjobb rendszernek, ellenzi a túlzott szociális babusgatást és a nála gazdagabb, sikeresebb emberekre nem morog és irigykedik, hanem igyekszik tanulni tőlük, hogy ő is olyan sikeres lehessen. Én ilyen eszméket vallok és hagyományos jobboldalinak tartom magam.

A kuruc infó azonban egyáltalán nem ilyen, szerintük mindenki aki gazdag az csakis büdös zsidó vagy komcsi oligarcha lehet, az a menő aki közmunkásként keresi a kenyerét vagy otthon veri a f@szát a segélyre, nem is tud és nem is akar fejlődni, lépten nyomon szídja a gazdagokat és mindenkit aki nyugodtan és tiszta fejjel szemléli a világot és állandóan lázadozik, reméli, hogy történni fog valami háború vagy kataklizma, ami radikálisan megváltoztatja a jelenlegi status quo-t és nulla munkával a sikertelen kocsmatöltelékekből lesznek az új ászok.


Szóval kedves előző ne hívd a kuruc infót jobbosnak, mert ezzel az olyan békeszerető, hagyománytisztelő, rendpárti kapitalistákat járatod le, mint én és egy csomó olyan ember aki a lázongás, káosz helyett a fejlődést és a rendet pártolja.

2013. máj. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem teljesen felesleges a szavakon lovagolni. Neked ez, a liberálisnak szélsőjobbos a balosnak náci stb. Nem tudom, hogy máshogy tudtam volna elhelyezni egy bal-közép-jobb skálán. A kérdés nem erről szólt, úgyhogy nem erre válaszoltam. Egyébként nem vettem észre, hogy embereket csakis a vagyonuk alapján ítélt volna el, inkább az alapján, hogy hogyan szerezték.
2013. máj. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
a zsidóknak van egy országuk el lehet oda menni és nem kell itt virnyákolni ha annyira üldöznék itt a zsidókat akkor már egy sem lenne itt
2013. máj. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem hergelnénk? Az nem megy! Ha nem egymást gyűlölnénk, akkor maradna időnk a gondolkodásra. Akkor összevetnénk, hogy a kormányok tevékenysége mennyire szolgálja az érdekeinket. Akkor rájönnénk, hogy - a hatalmi elit kivételével - eléggé kevéssé. Akkor még az is eszünkbe jutna, hátha van jobb emberekből álló kormány. Sőt, esetleg az is lehetséges, hogy mi ellenőrizzük a kormányt, és nem fordítva. Ez pedig nagyon nem lenne jó a kormánynak. Megtesz tehát mindent, hogy mi gyűlöljük egymást. Az se baj, ha ez esetenként változik, a fontos a permanens gyűlölet. Akkor el leszünk foglalva.

Ebből a szempontból édes mindegy, hogy zsidó, cigány, meleg, jobbik, komcsi, vagy miféle. Csak az a fontos, hogy legyen gyűlölhető csoport.

2013. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mi lenne ha egyszerűen nem hergelnénk egymást?"

Talán béke...... nem?


De ugye békében nehéz politizálni, tehát jobb ha nincs... lévén a politika alapja a vita.... csak ugye a vita sok embernek (és politikusnak) a fejében egyenlő a veszekedéssel, ami a békét már feloszlatja....

2013. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az "antiszemitizmus" csak egy reakció az agresszív zsidó terjeszkedésre és társadalompusztító tevékenységre.
2013. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!