Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Normális az ilyen? Egyszerűen...

Normális az ilyen? Egyszerűen nem tudom megérteni. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Beszélgettem a napokban egy sráccal egy fórumon.

A körülmények lényegtelenek.

A srác neve az volt, hogy "debreczeni".

Az első kérdése az volt, hogy honnan írok. Mondom, hogy Budapestről. Erre megkérdezi, minden magyarázat nélkül, hogy "újpest, vagy fradi?"

Nem vagyok egy nagy focidrukker, de azért értettem. De biztos van sok ember, aki nem értené. Ezért visszakérdeztem, mintha nem tudnám. ("Parancsolsz?")

Erre csak ismételgetni tudta, hogy "újpest vagy fradi?", "újpest, vagy fradi?". A végén betelt a pohár. Kibújtam a hülye jelmezéből és rákérdeztem, hogy miből gondolja, hogy aki pesti az feltétlenül Újpest, vagy Ferencváros drukker. És miért gondolja, hogy minden pesti szereti a focit.

Erre azt mondta, hogy a normálisak szeretik. Megkérdeztem, hogy nem gondolja-e, hogy kicsit soviniszta lenne. Szinte már hallottam, ahogy kattognak a fogaskerekek a fejében és megkérdezte, hogy az mi. Leírtam a definíciót, de még mindig nem értette.

Akkor gondoltam témát váltok, és leírtam, hogy én nem igazán szeretem a magyar focit, és amúgy sem vagyok egy nagy foci drukker, de ha választani kell, akkor leginkább a Bayer Münchent szeretem. ÉS hozzátettem, hogy a pestiek azért sem feltétlenül mind Újpest, vagy Ferencváros drukkerek, mert nem csak ez a két csapat van. Van pl. az MTK is.

Erre lekezelően megjegyezte, hogy az MTK zsidó, és mi a francért drukkolok egy csapat nácinak.

Ez már sok volt. Megkérdeztem, hogy mi az, hogy náci. Nem tudta. Megkérdeztem, hogy miért ilyen rasszista és antiszemita. Ezeket a fogalmakat sem ismerte.

Amúgy 16 volt a srác. Ennyi idősen, még ha definiálni nem is tudja pontosan, de a jelentésükkel tisztában kéne hogy legyen. Pláne, ha ilyen bőszen hangoztatja.

Aztán elkezdett szidni gyakorlatilag mindenkit a magyarokon kívül. A négereket, a cigányokat és a zsidókat mert nem "fehérek", a németeket mert nem olyanok mint "mi" és így tovább.

Közben megjegyezte, hogy ő DVSC-TEVA drukker. (Mily meglepő) Rá is kérdeztem, hogy nem érzi-e az abszurditást abban, hogy utálja a négereket és egy olyan csapatnak drukkol, aminek a fele színes bőrű. (Ha nem is mind néger.)

Mondanom sem kell, nem értette a problémámat. Azt mondta, hogy ő fel nem venne egy Coulivaly mezt. Erre mondtam neki, hogy ha a Debrecennek drukkol, akkor a néger játékosaiknak is drukkol. Erre ő ezt bőszen tagadta, és megint összehordott minden hülyeséget.

Folyamatosan szidta a nácikat, miközben próbáltam rávenni, hogy definiálja, hogy mi az, hogy náci. Aztán elkezdi írogatni, hogy "zig heil", meg "heil hitler". Kérdezem, hogy ezek mit jelentenek. Persze nem tudja. De tetszik neki. :)

Aztán már erősködtem, hogy ha ennyire nincs tisztában semmivel, akkor mondja el, hogy miért utálja a négereket. Erre belekezdett minden marhaságba. Sorolta a sztereotípiákat, meg minden. És lekicsinylően megkérdezte, hogy ismerek-e egyáltalán négereket. Mondtam, hogy történetesen az egyik legjobb barátom néger és nagyon kedves és jódej srác. És nem a bőrszíne alapján ítél meg embereket, mint ő.

Erre megkérdezte, hogy én talán néger vagyok-e. Visszakérdeztem, hogy és ha az lennék? Akkor már a véleményem nem is számítana? Erre azt válaszolta, hogy nem, pedig egész végig azon papolt, hogy én nem mondok véleményt, holott ő nem tudott normálisan válaszolni egy kérdésemre sem.

Na itt telt be a pohár és otthagytam.

Szerintetek normális az ilyen?


Egy 21 éves történész hallgató (fehér, magyar) srác


2010. aug. 6. 20:45
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:

Mellesleg tényleg kíváncsi vagyok a reakcióitokra.

Nem csak azért tettem fel a kérdést, hogy kiöntsem a szívem, aztán leszarjam, aki nem ért velem egyet.

Úgyhogy az ilyen megjegyzéseket kérem mellőzzétek!

2010. aug. 6. 20:46
 2/24 anonim ***** válasza:
78%
Én sok ilyen h*lyegyereket ismerek a környékről. Osztják az észt, közben meg fogalmuk sincs semmiről. Tenni kell magasról az ilyenekre.
2010. aug. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

tanulatlan, műveletlen, IQ szegény környezetből kikerült fiatal tinik ők, akik azt hiszik, hogy a most felkapott, divatos "náci, nagymagyar, " egyéb dolgokhoz csatlakozik, akkor ő is fontos része lesz a társadalomnak, mert bárhova nézünk, a tévében, de főleg a neten, ezzel van teli, nekik meg tetszik, hogy tartozhatnak úgy valahova, hogy közben lázadhatnak is. Közben alapvető fogalmakkal nincsenek tisztában, de nem baj, mert az ezekhez csatlakozók szerintem 80%-a sem tudja, egyéb más mellett sem.

Amúgy az ilyet én úgy vágnám nyakon élőben, hogy csak úgy nyekkenne. De sajna a szüleik sem foglalkoznak velük....veszett fejsze....ilyen generáció fog felnőni.

28/N/katona

2010. aug. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy ő ilyen.

Ezen még túltenném magam.

De az a baj, hogy sokan vannak, és "szaporodnak". És sokan ezek alapján az idióták alapján ítélnek meg egyes csoportokat. Ne adj Isten, az egész magyarságot.

A másik meg az, hogy már a puszta létük is degradáló képet mutat a szüleik hozzáállásáról és a magyar oktatási rendszerről.

2010. aug. 6. 20:53
 5/24 anonim ***** válasza:
63%

Na, hát ez tényleg tele van ellentmondásokkal.

Ő utálja a zsidókat, a cigányokat, a négereket, egyszóval mindenkit, aki nem fehér és keresztény. Összevissza zikkajozik, meg élteti Hitlert, aztán kérdőre von, hogy mi a francért szurkolsz egy csapat nácinak (merthogy a Bayern München attól, hogy a német bajnokságban játszik, rögtön náci lesz, ez ugyebár magától értetődik).

"Újpest, vagy Fradi?" - az MTK, mint említetted, nem számít, mert az zsidó csapat. A Loki meg már nevében is az, egy izraeli gyógyszergyártó cég, a TEVA a főszponzoruk, így lettek DVSC-TEVA. Az már csak mellékes, hogy tele van általa utált négerekkel, és mindezek ellenére még mindig nekik szurkol.

Tipikus beszűkült látókörű hungaristával volt dolgod. Rühellem az ilyeneket, pedig aztán nekem sem kedvenceim a liberálisok. Ezekre nem érdemes az energiát pazarolni, majd benő a fejük lágya maguktól is. Vagy nem, és az újra megnyitandó OPNI-ban kötnek ki.

2010. aug. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Ezzel sajnos egyet értek.

Bár elég csökött agyú lehet, ha csak azt látja, hogy ez fú de jó, holott a médiában többnyire elrettentő példaként tűnnek fel ezek.

Amúgy, szívem szerint, én is nyakon vágnám az ilyet, de élőben sem tenném meg, mert nem fog tőle megváltozni. Sőt! Csak azt hiszi, hogy ettől neki méginkább igaza van. És én vagyok a gonosz.

Ezeket inkább jobb és szigorúbb oktatással kéne kigyomlálni.

2010. aug. 6. 20:57
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Ja, és 16 éves középiskolás, egy ízben a magyartanára által lenácizott diák vagyok :)
2010. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

És azt még nem is említettem, hogy gyakran cigány "akcentussal" beszélt (írt) :D

2010. aug. 6. 20:58
 9/24 anonim ***** válasza:
71%
A médiának nem hisznek, a média nekik túl zsidó, nem?
2010. aug. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
78%

"A világnak az a baja, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosok meg tele vannak kételyekkel."


Sajnos nem tudom, ki írta, de azt hiszem igaza volt...


Pedro

2010. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!