Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy nép, egy nemzet tagjává...

Egy nép, egy nemzet tagjává attól válik valaki, hogy adott csoport leszármazottja, utódja. Vitatod ezt?

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%

Igen. Asszimiláció is létezik.


Például túlzásnak érzem, hogy 45 millió ír él az Egyesült Államokban (egyébként Barack Obama is ír származású, de inkább mondanám amerikainak, mint írnek vagy kenyainak).


Vagy akinek Magyarországon német vagy szláv neve van, akkor azok nem is magyarok?

2013. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
"Vagy akinek Magyarországon német vagy szláv neve van, akkor azok nem is magyarok?" Mitől lennének azok? Ha valakinek szláv vagy német neve van az nem csak feltételezés, hanem szláv vagy német leszármazott és hiába is próbálja ezt cáfolni.
2013. máj. 16. 17:44
 3/14 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
84%
És mi van a kunokkal? Valószínűleg az alföldön még élnek kun származású emberek, akik még csak soha nem is keveredtek magyarokkal, viszont fogalmuk sincs róla, hogy ők kunok.
2013. máj. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

"Mitől lennének azok? Ha valakinek szláv vagy német neve van az nem csak feltételezés, hanem szláv vagy német leszármazott és hiába is próbálja ezt cáfolni."


Nekem cseh és sváb felmenőim vannak. Nem baj. Azok úgyis jobbak :D.

2013. máj. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Miben jobbak? Ha már annak tartod őket, gondolom indokolni is tudod.
2013. máj. 16. 17:57
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Pl.: gazdagabb történelemmel rendelkeznek és nem kizárólagosan a múltban élnek. Európaiak.
2013. máj. 16. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Vátáfákk???
2013. máj. 16. 18:23
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az ország kultúráját/nyelvét/szokásait tekinti sajátjának, akkor igen. Magyarból sincsen 100%-os magyar! Kérdező nem tudom te mennyire ismered a családfádat több száz évre visszamenőleg, de valószínűleg te sem...
2013. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindenki annak a nemzetnek a tagja, aminek ő érzi magát és a környezete annak tartja. Ettől függetlenül lehet bármely nép leszármazottja.
2013. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez elég vitatható nézet, lévén ma már nem nagyon él olyan ember - pláne nem itt a Kárpát-medencében - akinek az ősei kizárólag egyetlen népből kerültek volna ki. Mégis mindenki tartozik valamelyik nemzethez.

Vegyünk példának engem. Én magyar vagyok, annak vallom magam. A felmenőim évszázadok óta itt élnek. Az ősszüleim (dédszüleim dédszülei) közül 63 itt született Magyarországon(és nem csak itt született, hanem már a családjuk is generációk óta itt élt), 1 pedig Németországban. 34 magyar, 18 szláv (szerb, horvát, ukrán) és 12 német nevű van köztük. A te elméleted szerint én hová soroljam magam? :)

2013. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!