Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy nép, egy nemzet tagjává...

Egy nép, egy nemzet tagjává attól válik valaki, hogy adott csoport leszármazottja, utódja. Vitatod ezt?

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 17:30
1 2
 11/14 Lilla73 válasza:

Jó kérdés. Én félig szláv vagyok és inkább annak tartom magam. 1700-as évek elején települtek be, de nem asszimilálódtak a múlt század közepéig. Pont az anyám magyar, ezért az, úgymond az anyanyelvem magyar. Mégis jobban kötődöm apám rokonaihoz.

A párom pedig lengyel és kun származású. De ő úgy emlegeti magát, hogy ő kun. És baromi büszke rá.

Fontos, hogy az ember tudja a gyökereit és tisztelje a körülöttünk élő ország embereit. És ne csak azért, mert rokoni szálak fűzik hozzájuk. Nem szeretem a nagymagyarokat, akik lenézik a szlovákokat, románokat. Főleg, hogy nagy részük azt sem tudja ki fia borja.

2013. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
2-es! A 11-es-nek tökéletesen igaza van. Magyar létemre én sem bírom a melldöngető magyarokat. Semmivel sem vagyunk jobbak másoknál,ne higgy sem orbán apádnak,se senkinek aki ilyet állít! Amúgy egy magyarkodót megkérdeztem annak idején,hogy ki írta a himnuszt.Szerinted tudott rá válaszolni? A francba! Most nézem hogy az én nevem meg vics-re végződik. Elnézést érte!
2013. máj. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Nem szeretem a nagymagyarokat, akik lenézik a szlovákokat, románokat. Főleg, hogy nagy részük azt sem tudja ki fia borja."

Úúúgy van... :-)

Egyszer én is szemtanúja voltam egy ilyen "nagymagyar" összejövetelnek, és vicces volt, mert az egyik felszólaló német vezetéknevű volt, a másik szláv, a harmadikat meg Szerbnek, vagy Némethnek, vagy valami hasonlónak hívták... :-)

Amúgy meg szerintem, amennyit keveredtek a történelem során a nemzetek, bajos lenne azt kutatni, hogy ki az, aki "színmagyar", vagy "színosztrák", vagy "színromán", vagy hasonló. Lehet, hogy ilyen fogalmak mára már nem is léteznek.

2013. máj. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Ginseng Titusz ***** válasza:
Hidd el! Nyelvben él a nemzet, bár nyelvvel, még senki sem nemzett.
2013. máj. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!