Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog az, hogy Magyarországon a menekültek a menekülttáborban Debrecenben az ellátás mellett heti 34000 HUF-ot kapnak zsebpénzként akkor, amikor egy becsületes magyar álláskereső egy hónapra sem kap ennyit?

Figyelt kérdés
Hát hogy lehet az, hogy minden ellátás mellet ennyit kapnak csak úgy, és ki állja a cehet?

2013. máj. 22. 23:28
 71/122 anonim ***** válasza:
42%

#70, ezt a segged közepéről húztad ki, hacsak valami hiteles forrást nem tudsz nyújtani a bizonyítására.


Magyarország kb. 1000-1200 menekültet lát ideiglenesen vendégül, a legtöbbjük nem tölt itt 6 hónapnál többet. Ez a szám 10-100x-s a "nyugaton".

2013. máj. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/122 anonim ***** válasza:
82%

"Akkor minek dolgozol, miért nem csinálsz inkább egy ALAPÍTVÁNYT, ahol a téged sajnálók küldhetnek neked pénzt?"



Mert én nem élősködöm, nem más hátán próbálok élni, hanem megdolgozom azért amim van.

2013. máj. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/122 anonim ***** válasza:
70%
71 Most még talán annyi hivatalosan.A legutóbbi hónapok fejleménye az invázió.Nem a seggemből húztam,hallgatok híreket,olvasok,és laknak rokonok Debrecenben.Ennyi elég volt,hogy meggyőződjek arról,hogy nagyságrandekkel többen jönnek most,mint akár csak 1 évvel korábban.Épp ezért ez valószínűleg egy hosszabb folyamat kezdete.Véleményem szerint apránként fogják beadni a népnek ezt az új tényt.Pár éven belül pedig invázió elviselésére köteleznek majd.
2013. máj. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/122 anonim ***** válasza:
14%
#73: hazudsz, mint a vízfolyás, vagy ami még rosszabb, el akarod hinni a hazugságokat amiket másoktól "hallasz" úgy okosba' a közértben meg a kocsmában. Tudod, jereváni rádió.
2013. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/122 anonim ***** válasza:
60%
Ja,ne magadból indulj ki.A Kossuthon hallottam,hogy eleddig példátlan számban fognak el illegálisan érkező menekülteket,akik pl.Afganisztánból vagy a Balkánról jöttek.Ugyanitt volt szó arról is,hogy a menekült táboros városokban kezd morogni a lakosság,mivel túl hamar,könnyen kiengedik őket szabadon kóricálni,ami némi problémákat szokott okozni.Emiatt törvényi változtatásokra készül a kormány.Hol írtam hazugságot?
2013. máj. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/122 A kérdező kommentje:

A menekültek száma egyre nagyobb, és egyre nehezebb ellenőrizni. Egy pár linket betettem - naponta tehetnék újakat - de vannak akiket a tények nem meggyőznek, hanem idegesítenek!

Ha valami kétely támad, el lehet menni személyesen is a debreceni Sámsoni útra, aztán lehet szembesülni a sok jövevénnyel, a problémával és a "szórakozási" szokásaikkal... Az ezer ember eltartására meg rengeteg az egymilliárd, és elképesztő pazarlás is! A magyar álláskeresők kapnak - ha kapnak 25 ezer körül egy hónapban amiből nyilván nem lehet megélni - de egyeseket ez nem zavar...:(

2013. máj. 30. 08:33
 77/122 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, hogy még egyszer rögzüljön a fejedben: a menekültek havi 7 ezret kapnak. HÉT EZER FORINTOT. A többi hazugság és hazudsz, ha mást mondasz.


A "felgyülemlésük" oka egyszerű, idéntől ki kell várni a menekültstátuszuk elbírálásának a teljes véghezvitelét mielőtt ki lehet toloncolni őket, ezt korábban már előbb is meg lehetett tenni. Ez nem jelenti azt, hogy több menekült érkezik, csak azt, hogy akit elkapnak, az tovább marad, mert később utasíthatják ki. Be fog állni minden befogadóállomás egy új egyensúlyra a beérkezők-távozók számát tekintve, de nincsenek a statisztikai ingadozásokat leszámítva többen a menekültek éves szinten.


Ha Debrecenről és hatalmas állami pazarlásról beszélünk, akkor inkább az 1,25 milliárdos Viktorpénz jut eszembe, amivel a foshalom csapatotok új stadiont kap. Mert az aztán visszahozza a pénzét! Debrecenbe UEFA-döntőt, mi?


A léhűtő munkanélküliek említése meg jó vicc, gondolhattam volna, hogy egy ilyen segílyen élő dráganagymagyar, akivel a büdös zsidók szúrnak ki, hogy nem adnak neki munkát, panaszkodik ennyire :)

2013. máj. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/122 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdező, hogy még egyszer rögzüljön a fejedben: a menekültek havi 7 ezret kapnak"


Hülyeség.

Ki kell fizetni a 7 ezret nekik a mi pénzünkből, továbbá:

- a biztonsági őrök fizetése

- az adminisztráció

- a villany,víz,fűtés

- napi 1x meleg étkezés

- a fokozott rendőri jelenlét költségei

- az ingyen utazgatásuk a tömegközlekedésben

- a takarítószemélyzet fizetése

- maga a tábor felépítésének és karbantartásának költségei


Bőven többe kerülnek, mint egy munkanélküli :)

2013. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/122 anonim ***** válasza:
41%

Természetesen a velük kapcsolatos kiadások nem havi 7000Ft (megnézném, hogy ennyiből ki él meg), ennyi zsebpénzt kapnak. Az éves büdzséje az egész menekültügynek 1 milliárd Ft körüli. Az kevesebb, mint amennyit a Lokika az új nagyerdei stadionjára kapott állami pénzből, csak, hogy viszonyítási alap is legyen. Dehát ugye Coulibaly gólokat lő, ő maradhat!


Kérdező barátunk hevesen azt hazudja, hogy heti 34000e Ft készpénz jár a menekülteknek miközben kb. a 3. hozzászólásban linkeltem neki a hivatalos rendeletet, amiben ezt az összeget rögzítik.

2013. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/122 A kérdező kommentje:

Ide figyelj, te 77-es szerencsétlen!

Amit te linkeltél, az egy 2008-as rendelet!

Csak hogy tudd: most 2013 van, és nincs Magyar Köztársaság, Magyarország van, meg Gyurcsány helyett Orbán (ugyanaz) és közben megbukott egy db. Köztársasági elnök is... Meg lett infláció meg a többi!

Nem vagyok népfőiskola, hogy idiótákat felvilágosítsak így totál hidegen hagy amit minden valós alap ismerete nélkül óbégatsz - magadat járatod le...

Valami szellemi fogyatékossággal is rendelkezhetsz, mivel azt végképp nem értem amit a fociról meg ilyenekről zagyváltál össze - a kérdésnek semmi köze ehhez nem volt!

Olyan tájékozatlan homály vagy, hogy ezzel az erővel akár képviselő is lehetnél...:(

Ugye a fedőneved: papagáj...?

2013. máj. 31. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!