Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért tűnik úgy, hogy egy...

Miért tűnik úgy, hogy egy csöppet siralmas a helyzet Magyarországon?

Figyelt kérdés

A jelenleg fennálló hatalom úgy érzem mindenhová behatol, ahová csak szeretne. Minden egyes lépést irányítani akarják. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a többiek angyalok lennének. Sőt! Bizonyos vagyok benne, hogy Magyarország jelenlegi politikai elitje egy nagy kalap sz@r (már elnézést!). Ennyi pénz- és hataloméhes, szószátyár majmot nagyon rég óta nem látott a világ. Sértőnek találom, hogy ilyenek vannak olyan pozíciókban, amiket korábban olyan személyek töltöttek be, akiknek még a lába nyomát sem érinthetnék (pl.: A Batthyány kormány bármelyik tagja vagy csak Bethlen István). Ha körbe nézek egyetlen egy embert sem találok, aki megfelelne arra, hogy rendbe tegye a dolgokat.

Ha bekapcsolom a TV-t már az agymosás dől az arcomba: a híradóba csak a remek sikerek diadala zeng, és hogy a csúnya és gonosz komcsi MSZPseket végre sittre vágják az feddhetetlen FIDESZ. Persze a szórakoztató műsorokból is áramlik a remek ideológia: a szaporulat növeléséhez bemutatja a közszolgálati csatorna a Család Barát című nem is tudom mit. A nacionalizmus terjedéséhez hozzájárul a tapsikolós, éneklős műsor, ahol Demjén Ferenc járul hozzá a nemzeti identitás épüléséhez, ami nagyon fontos, de nem hiszem, hogy ettől többet megtudtam a magyar kultúráról. Persze a kereskedelmi csatornák kínálata is hagy kívánni valót maga után, de azok egyenesen hülyének nézik az embereket, az egy másik téma.

Mindenhol plakátok vannak, hogy melyik külföldi szervezettel védtük meg magunkat. Most pedig itt van a rezsicsökkentés, amit valahogy egyáltalán nem akar benyalni. Ráadásul most tanulok tovább és teljesen labilis a lábam alatt a talaj, mert nem tudom mi lesz két hét múlva. De szerencsére még kineveznek száz államtitkárt, hogy megoldja a helyzetet....

A lényeg röviden és velősen, hogy itt nincs minden egészen rendben. Esküszöm, hogy élhetetlennek tűnik ez az ország. Nem érzem magaménak, mert itt az valódi magyar, aki Kárpátia pólóban pogózik vagy beáll valamelyik párt mögé skandálni. Az az igazi magyar, akinek van 5 gyereke, egy munkahelye és mellette igazi jó keresztény, de persze be is fogja a száját. Tudom, hogy ezért kaphatok elég sokat, de azért kíváncsi vagyok a véleményekre. Több dolgot is írhattam volna, de talán még egy értelmes vita kereteiben még lehetőségem kifejteni véleményemet. Mit gondoltok?



2013. máj. 27. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%
Kb. ugyanezt. Siralmas a helyzet, valóban.
2013. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Shai-Hulud ***** válasza:
52%
Például azért, mert egy csöppet siralmas a helyzet Magyarországon.
2013. máj. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Komplikato ***** válasza:
71%

Ááá ez csak egy érzés ... idővel elmúlik. :)

Utána jön a teljes befásulás és érdektelenség ...

2013. máj. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem szinte katasztrofális a helyzet. Én komolyan mondom, örülnék, ha csak csöppet siralmas volna.
2013. máj. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
Nagyon ostoba vagy kérdező ! Menj és tanulj valamit a suliba ne bukj meg. A politikát pedig hagyd a felnőttekre.
2013. máj. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Persze, siralmas. Legegyszerűbb sírni, meg várni a csodát! Na, ezért költöztem el Magyarországról.
2013. máj. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azt hiszem eddig is a felnőttekre hagytam a dolgot és nem úgy tűnik, hogy valamit is elértek ezzel. Ez szeretem, mikor elküldenek melegebb éghajlatra, de arra nem képesek, hogy megmondják miért. Ha már veszed a jogot, hogy ilyet állíts bárkiről is, akkor magyarázd meg, hogy ne álljon fel tovább ez a helyzet, ahogy mondod, hogy ennyire ostoba vagyok.

Meg tök jó, hogy ennyire pesszimista mindenki, de miért? Ti, hogy élitek meg mindezt?

2013. máj. 28. 11:23
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, lefordítom neked az 5. választ magyarról magyarra:

"Menj és tanulj valamit a suliba ne bukj meg. A politikát pedig hagyd a felnőttekre." = te csak tanulj, dolgozz, fizess adót, a politikus bácsik és nénik életébe ne szólj bele, csak birkaként fizess, hogy ők nagy Audival járhassanak. A lényeg: kussolj és fizess.

Na pont ezért siralmas a helyzet Magyarországon.

2013. máj. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Ti fiatalok allitsátok vissza a szocializmist persze az összes országba ahol volt és azok az országok együtt tudnának jó létett teremteni a kapitasisták tudatosan tették tönkre
2013. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9/9 vagyok bocs. a helyes irásért
2013. máj. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!