Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nőknek mi bajuk van azzal a...

A nőknek mi bajuk van azzal a felvetéssel, hogy a férfiak járjanak dolgozni, ők pedig vezessék a háztartást és neveljék a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Esetleg vállaljanak munkát napi 4 órás műszakban vagy végezzenek kifejezetten női munkákat.

2013. jún. 4. 16:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

"Mondjuk megtanulhatnál háztartást vezetni."


Egész nap? Köszi de most munka mellett is simán megoldom nem napi 8. órás munka.

2013. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
41%
Nekem semmi problémám nem lenne vele. Habár még nincsenek gyerekeim, de majd jön az is, és akkor én szívesen élném úgy az életem, hogy a háztartást vezetem, és a gyerekeket nevelem. Csak ez a mai világban az anyagiak miatt nem biztos, hogy meg is valósulhat.
2013. jún. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
55%
Nő vagyok, de nem szeretnék otthon ülni egész nap, nem azért tanultam évekig, hogy háztartásbeli legyek. De, ha férfi lennék el is gondolkodnék azon, hogy ebbe bele menjek e. Nagyon sokat láttam már például, hogy míg a férfi dolgozott, addig a mennyecske enyelgett más férfival, mert véletlenül unatkozott. Nem kell a nőket elkényeztetni nagyon, mert ha sok lesz az ideje, félremegy, aztán nézheted a napot. Persze vannak kivételek is, de jobb félni, mint megijedni!!!
2013. jún. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
60%
Ez már a 21. század. Nincs olyan, hogy férfimunka. Ma már egy nő is meg tud csinálni akármit. És így többet is lehet keresni. Ráadásul egy értelmes nő dolgozik, hazamegy és csinálja a házimunkát. Ennek így kell lennie.
2013. jún. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Alapvetően csak az a problémám az egésszel,hogy én jól megjártam ezzel. Amíg Gyesen voltam és utána amikor hiába kerestem kisgyermekesként munkát, valóban a háztartás a gyereknevelés és az élettársam ügyeinek intézése tette ki napjaimat. Na igen az oké hogy ő hozza a pénzt én pedig csinálom a háttér melót. Ellenben amikor magamra is szeretnék költeni mert úgy érzem rendetlen a hajam ( max. 5000 Ft.-ot szoktam fodrászra kérni! ) vagy kellene nekem is egy új cipő ,akkor az legyen a reakciója egy olyan vállalkozónak aki hetente megkeresi annak a fizetésnek a sokszorosát amit én egy hónap alatt kapnék kézhez,hogy mikor takarodsz már el dolgozni? Unom hogy én fizessek mindent! Szerintetek? Most utaltattam neki Vaterás vásárlásaira egy majd minimálbérnyi összeget ,nekem pedig minden ezrest ki kell könyörögnöm még a háztartásra is.Örökké húzza a száját,neki ingyen cseléd kellene, amellett egy ápolt csinos szexistennő. Mindezt ingyen persze.Nekem egy tanfolyamot nem finanszírozna,mert eleget tartott el már eddig is.Összegezve amikor elkeseredetten kiverem a balhét mindig én vagyok a rossz. Mit hisztizek?- ennyivel el van intézve! Szerintetek miért nem mindenkinek jó háztartásbelinek lenni? Mert aki nem a pénzt hozó munkával járul hozzá a családhoz az kiszolgáltatott helyzetbe kerül. A másik amikor van munkám a te keresel kevesebbet, a te fizetésed lósz*r ezért te maradj itthon ha beteg a gyerek stb. stb. Ha ezért kirúgnak akkor megint jön a mikor mész már el dolgozni,aki akar az talál munkát szöveg. Persze a gyerekkel kapcsolatos teendőket nekem kell a munkaidőmmel összeegyeztetni, mert a nagyságos úr kiszámíthatatlanul dolgozik,és van amikor külföldre megy fuvarba.Vagy másik esetben maradj itthon akkor és főzzél de szintén kifillérez napi szinten a koszt pénzzel is és a saját szükségleteimre megint csak nem akar pénzt adni,ha kérek cirkusz lesz belőle.Hát én ezért nem csinálom szívesen hacsak nincs más választásom. :(
2013. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Utolsó az, hogy te egy rossz férfit választottál férjnek meg apának az más téma.
2013. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Igen tudom,de egyedül jelenleg nem tudnám a gyereket nevelni,és ezzel szerintem tisztában is van, ezért patt helyzetben vagyok.
2013. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
A gyerekkel nem ilyen zsugori csak velem,neki azért sok mindent megad.
2013. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
67%

Az, hogy agyerekek 3 éves koruktól 8-20 óráig nincenek otthon. Kivel maradjon akkor otthon a nő? Egyedül, b+!

Ez a felvetés gyakorlatilag arról szól, hogy a nőket nem akarják vetálytársul a férfiak, félre akarják őket állítani.

szerinted egy nőnek mennyivel van otthon több/jobb dolga, mint egy férfinak? Elárulom: semmivel.

Akkor mért pont ők maradnának otthon ahelyett, hogy részt vennének az életben?

2015. dec. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!