Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Van még remény?

Istvan286 kérdése:

Van még remény?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár évben teljesen megváltozott számomra a világ. Mindig is úgy láttam hogy nincs igazság a világon, és hogy csak a képmutatás, és az emberek átverése megy, de mindezt átmenetinek gondoltam, mondván jelenleg ez a legjobb, és a legtöbb amit az emberiség el tudott érni ezen technikai, és szellemi fejlettségével. És hogy idővel majd változni fognak a dolgok, ha nem is most akkor majd az én unokám, vagy esetleg ükunokám életében. De aztán szép lassan beköszöntött a változás bennem, és a körülöttem lévő világban is. 2008-as évben jött a gazdasági válság, vagy devizaválság. Mindegy is hogy minek nevezzük, a lényeg hogy én, és családom minden erőfeszítésünk ellenére ennek következtében elvesztettük a házunkat. Következett az albérlet, és az élet ment tovább, de szép lassan kérdések kezdtek körvonalazódni az elmémben, a sok között a legfontosabb a" MIÉRT? " volt. Önmagunk hibáztatásán túl elkezdtem kutatgatni, okok, válaszok, és tények után. A sok keresgélés közepette találtam a "Pénz mint adósság" című kisfilmet, és engem teljesen letablózott, az első gondolat az volt hogy ez totál baromság. (egy kis kognitív disszonancia) Ezután ebben a témakörben lázas kutatás következett, végignéztem vagy száz filmet, elolvastam egy pár könyvet, teljesen újra épült az egész világképem. Megértettem hogy nem a szerencsétlen véletlenek, és az alapvető emberi természet összjátéka tette ilyenné a világot, hanem a hátérben hatékonyan, hidegvérrel, közönnyel, és rosszindulattal tevékenykedő erő ( nem igen tudom minek nevezzem ), változtatta azzá a gyönyörű, és szép világunkat ami ma lett. Sajnos az is igaz hogy ezen filmek jó része, csak féligazságokat tartalmaz, mivel az "Ő" művük, mert ha tényleg bármi valós tény kikerül az internetre, akkor beindul a profi hírelhárítás rendszer, és elkezdik keverni a valóságba a dezinformációt, egészen a szürrealitás határát súrolva. És nem mellesleg ezen filmek által szépen lassan gyűlik az adatok tömkelege azon egyénekről akik, túlzottan kíváncsiak. (Már látom is a 101-es szoba ajtaját) Idővel az ember ha ilyesmivel foglalkozik elkezdi látni hogy olyan profi módon kontrollálnak minket a TV-n, és minden médián keresztül hogy az már fájdalmas. Már csak azt kéne szó szerint kiírni hogy ENGEDELMESKEDJ! Egy dolog biztos a semmi egyre erősebb, ahogy a végtelen történet című filmben. Szerintetek van még remény?

2013. jún. 28. 02:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A Zeitgeist, meg a hasonló műsorok egyértelműen tudatmanipulálókat. Viszont maga a Pénz mint adósság című videó tartalmaz azért némi valóságot is.


Az egyértelmű hogy a pénz egy közös megállapodáson nyugvó eszköz. Nincs mögötte tartalom, semmi. A valutákkal pedig ott szórakoznak ahol akarnak. Valaki gondol egyet a Wall Streeten és máris 10%-ot romlik a forint.


Van-e remény? Szerintem nincs.

2013. jún. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Neked már nincs, teljesen begolyóztál.
2013. jún. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látszik nem csak én tartom reménytelennek a jelenlegi helyzetet.:(


De akár a másik kedves válaszadónak is igaza lehet, még akkor is ha elég röviden fejtette ki gondolatait. Elvégre ha őrült(golyós) vagyok akkor úgysem tudok betegségem tényéről.. :D

2013. jún. 28. 02:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs.
2013. jún. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy most mi a kérdés? Milyen remény? Miben kéne reménykedni?
2013. jún. 28. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!