Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A baloldaliság, liberalizmus...

A baloldaliság, liberalizmus miért vált manapság ennyire pusztító, romboló eszmévé?

Figyelt kérdés

Bevallom pár éve hozzám is nagyon közel állt ez a liberális ideológia.

Azt hittem , hogy ez számít modernnek és jónak.

A konzervatívabb embereket mindig leszóltam.


Majd , volt egy személyes , családi ügy ami totál megváltoztatott és átformálta a gondolkodásomat.


Azóta rájöttem ,hogy a liberalizmus alatt rengeteg szenvedést okoznak az embereknek és elpusztítanak mindent ,de tényleg mindent.


Az a dolog ami megváltoztatott ,amiatt már kerültem verekedésbe.

Egy régi ismerősöm aki szintén liberális volt ,felhánytorgatta ezt az ügyet és olyanokat mondott ,ami miatt a leghiggadtabb ember is elveszti a fejét.


Szemlélem a világot és azt látom ,hogy ahol ez az eszme domináns ott a társadalom csak bomlik és pusztul.Az egész jövő nélküli.



2013. jún. 29. 18:01
1 2
 1/19 ConnectCare ***** válasza:
100%

Ha nem publikus, akkor természetesen nem, de egyébként érdekes lenne, ha leírnád, még ha nem is teljesen, hogy mi volt ez az esemény, ami megváltoztatta a szemléletedet!


Nem tudom mi lehet benne romboló hatású, hiszen nem kényszerít semmire, nem akar semmit, csak annyit, hogy az embernek joga legyen úgy élni, ahogy akar, anélkül, hogy a többi ember túlhatalma ebben megakadályozhatná.


Mi szerinted, kedves kérdező a romboló hatás a liberalizmusban?

2013. jún. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
A jobboldaliság ugyanolyan romboló. Attól függ, ki melyik oldal hazugságait hiszi el.
2013. jún. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Van egy húgom ,őt majdnem megerőszakolták és úgy megverte a bűnöző ,hogy kórházba került.

Szerencsére maradandó károsodást nem szenvedett.


Az elkövető egy kisebbségi volt.

Természetesen tagadott mindent és hazudott , mint a vízfolyás.


Ami miatt verekedtem , hogy a liberális ismerősöm azt mondta , hogy "biztos a húgod provokálta ...stb" és elmondott engem mindenféle rasszistának.

Na akkor nálam betelt a pohár


Jobban ismerem a saját testvéremet , mint bárki más ,csendes , kissé visszahúzódó de nagyon szép lány.


Akik liberálisnak nevezik magukat mind ilyenek és ezt csinálják.


Kutakodtam az interneten is.

Amikor azt a román focistát ,azt hiszem Cozmát megölték ,az elkövető ott is kisebbségi volt.

A liberális emberek pedig ugyanazt mondták ,amit az ismerősöm a húgom esetében.

2013. jún. 29. 18:17
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, te olyan vagy, mint egy rossz sztereotípia. Szerintem csak kamuzol.
2013. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem kamuzik.


Akár hiszed akár nem.

Ilyen esetek megváltoztathatják az embert.

2013. jún. 29. 18:22
 6/19 A kérdező kommentje:
kamuzok*
2013. jún. 29. 18:22
 7/19 ConnectCare ***** válasza:
100%

A liberalizmus lényeges eleme, hogy addig ér az én szabadságom, amíg más szabadságát nem korlátozom.


Vagyis a liberális felfogás szerint sem elfogadható semmilyen erőszak.


Valamiért az a közfelfogás, hogy a liberalizmus azt jelenti, hogy mindig, minden körülmények közt az elkövető pártját kell fogni, illetve bármilyen élethelyzetben, ha van cigány, amellé kell állni. Azonban ez nem így van.


Sőt, a liberalizmus keretein belül is nagyon fontos a rendfenntartás, a rendőrség, a bíróságok, a büntetés-végrehajtás támogatása.


Ahol bármit meg lehet tenni, az az anarchizmus.


Sem a bűnöző, sem az ismerősöd véleménye nem a liberalizmus terméke.

2013. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Én is tudom , hogy ez nem liberalizmus ,de ezt teszik a neve alatt.

Magyarországon akik liberálisnak mondják magukat a 90 százalékuk azt csinálja mit leírtam.


Emlékszem miket csinált az SZDSZ ,egyszerűen borzalmas volt.

2013. jún. 29. 18:36
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"Mi szerinted, kedves kérdező a romboló hatás a liberalizmusban?"


Főleg a nemzetet rombolja, mindegy, hogy jobb, vagy bal oldali... Sokkal jobban állnánk közbiztonság és gazdaság terén, ha nem lenne ilyen erős liberalizmus. Persze azt sem mondom, hogy teljesen szűnjön meg, de ez túlzás. (okkal túlozzák)

2013. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A bűnöző védelme összeegyeztethetetlen a liberalizmussal. Az ismerősöd, aki az eset után a húgodat hibáztatta, nem igazi liberális, ugyanis a liberalizmus arról szól, hogy bárki megtehet bármit, ami nem okoz kárt a másiknak.
2013. jún. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!