Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon meghal...

Ha Magyarországon meghal valaki, annak hogy értesítik a családtagjait?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk egy autóbalesetben hal meg az illető?Vagy ha egy rendőr/tűzoltó/katona vagy hasonló hal meg?

Kimennek a családhoz?Felhívják?Mit mondanak?


2013. júl. 13. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

"Özvegy Kovácsné?"

"Nem."

"De."

2013. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: rendőr megy ki, hiszen ha autóbaleset van akkor eleve kihívják a rendőrt.

Mit mond?

xy-t keressük

én vagyok

meghalt a férje asszonyom autóbalesetben.


Ha külföldön hal meg vki akkor az ottani rendőrség is szól a magyar rendőrségnek és a lakhely szerinti járőr kimegy és bekopog stb.


Nem hívogatják telefonon kimennek személyesen.

2013. júl. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pár napja volt hasonló kérdés, a 6. választ olvasd el:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__rendorseg__4569838-h..

2013. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

Autóbalesetnél a rendőr elmegy az elhunyt személy legközelebbi családjához, mert ugye a lakcímkártya alapján ez kiderül, bekopog elmondja és lelép.

Ha tűzoltó hal meg akkor annak a felettese megy ki a családjának közölni a szomorú hírt. De ez tudtommal akkor is így van ha egy civil ember halt meg a tűzben.

De hallottam már olyanról is hogy valaki meghalt autóbalesetben és ugye a rendőr senkit nem talált a lakásán a szomszédok mondták hogy egyedül él, és akkor nagy nehezen egy telefonszám alapján tudták csak elérni a hozzátartozóit mivel lakcímet nem tudtak és a halott személy telefonjából szedték elő a számot.

De legtöbbször személyesen mennek ki.

Ha valaki kórházban hal meg akkor az orvos telefonálni szokott, de ha a mentősöket kihívják egy esetre ami mondjuk az utcán történik és meghal valamiben akkor a mentősök szoktak elmenni személyesen a családjához, vagy egy rendőrt küldenek ki.

Ha egy katona hal meg akkor az kicsit bonyolultabb mert ha külföldön volt kivezényelve akkor részvét táviratot szoktak küldeni. De ha éppen a parancsnoka vagy más felettese a szülőhazájában tartózkodik akkor ő megy el személyesen, de ez nem biztos hogy így van.


Ha más civil ember hal meg külföldön akkor a helyi rendőrség mármint a külföldi felkeresi a magyar rendőröket és az elhunyt személy lakhelyéhez közeli rendőrségre küldik ki az információt ahol többnyire a főparancsnoknak szokása elmenni a házhoz közölni a rossz hírt, vagy munkaszüneti napon, éjszakás műszakban egy járőrnek adják át a feladatot. De ez sok mindentől függ.

Én így tudom.

2013. júl. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!