Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon is be kellene...

Magyarországon is be kellene tiltani a szotyizást?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem be kellene, mert undorító, hogy összeszotyizzák egyesek a köztereket.


2013. júl. 15. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem, betiltani nem kell semmit. Ami nem jó, azt értelmes intézkedésekkel meg kell akadályozni, emellett meg kell tanítani őket a helyes viselkedésre.

Akkor tiltunk be valamit, ha már csak erre telik a képességeinkből. És úgy érezzük, van hozzá hatalmunk. Én az ilyesmit ostoba és öntelt viselkedésnek nevezném.

2013. júl. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Úgy van, tiltsunk be mindent, ami jó!!!!

A Fidesznek úgy is lételeme a közmunka, közmunka, közmunka, ha már szemetelnek az emberek, a közmunkásnak is legyen dolga.

2013. júl. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Drága tezsvírem, míg a rízkábelt is elveszik tőlünk á fáluba a rászísta rendőrök... legalább a szotyi hadd maradjon má'...
2013. júl. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Uramisten, betiltani a szotyizást...te jó ég, milyen ország ez, Vadbaromisztán vagy Magyarország???
2013. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha elolvasod még egyszer a cikket, láthatod, hogy bár elvileg a szotyizást tiltották be, de a gyakorlatban nem azt fogják büntetni, hanem a szemetelést.


Ezzel én maximálisan egyetértek.


Magyarországon is így kellene, csak hát - gondolom - valami miatt egyszerűbb az utcaseprőket fizetni.


Elméletben egyetértenék az első válaszolóval, hogy inkább meg kellene tanítani az embereket a kulturált viselkedésre. Csakhogy ez évtizedek óta nem működik. :(

Hiába szoktatják a gyerekeket az iskolákban a rendre, ha otthon és a baráti körben nem ezt látják, ill. nem követelik meg tőlük, hogy a szemetet a kukába dobják.

Tudok egyedi példákat is: Láttam már buszról leszálló nagymamát, aki az unokája szeme előtt dobta le a földre a használt papírzsebkendőt, holott volt kuka a megállóban; láttam suhancokat az egyik vasútállomáson, szintén a kuka mellett kb. fél - egy méterrel eldobni a szemetet; láttam lakótelepeken erkélyről vagy ablakból cigarettacsikket, üveget, ételmaradékot stb. kidobáló embereket; rágót elhajító lányt; és még hosszan sorolhatnám.

De azért nem szükséges, mert a nagyvárosokban élők tapasztalják nap mint nap, milyen szemetesek a közterületek. Az egyik városban, ahol laktam, az utcaseprők már hajnali 5-kor kezdtek, hogy mire "beindul a forgalom", azaz jönnek a helyiek és a turisták, addigra ne csatatérnek nézzen ki a belváros.


Pár hete volt nálunk egy esti-éjszakai diákprogram a belvárosban; nem tudom, mit hagytak maguk után a résztvevők, de el tudom képzelni. Ugyanis este sétáltam arrafelé, és iszonyatos volt a látvány: egy többszáz- esetleg ezer fős tömeg, cigi, alkohol, üvöltözés, hangzavar, részeg fiatalok; a szomszédos utcákban is csapatokba verődött kisebb-nagyobb hordák; két srác épp akkor vizelt az utcán, amikor elmentem mellettük, holott vannak nyilvános wc-k...

És minden hétvégén ugyanez van külön program nélkül is, csak kevesebb résztvevővel.

Az egyik helyi disco mellett pedig hétfőnként üvegcserepek, cigicsikkek, egyéb szemét, hányás stb. métereken át.


Természetesen tisztelet a kivételnek minden korosztályban, de én úgy látom, a helyzet nem valami bizalomgerjesztő. :(

2013. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, mert az már rasszizmus lenne.
2013. júl. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ebben az országban tiltással semmit nem lehet elérni. Én inkább azt vezetném be, hogy törvényesen fel lehessen nyalatni az aszfaltot minden tahóval, aki szétszórja a szemetét.
2013. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az nem szotyi, hanem makuka... egyébként szemetelni eddig is tilos volt, nem igazán értem, mire jó ez a törvény
2013. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ennyivel emelik meg a szemetelésért járó bírságot, ha szotyola a vétkes eszköz, vagy mire jó ez a törvény? A szemetelés a világ legtöbb helyén szabálysértés tudtommal.
2013. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!