Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez nem lenne sokkal jobb...

Ez nem lenne sokkal jobb elrettentés?

Figyelt kérdés

Nem lenne sokkal hatásosabb, ha a cigis dobozokra nem ijesztő képeket tennének, hanem egyszerű számokat arról, hogy mennyi pénzt füstöl el aki cigizik? Tehát pl rajta lenne, hogy:

"Egy nap egy doboz: 780 Ft

Egy héten 7 doboz: 5460Ft

Egy hónapban 31 doboz: 24180Ft

Egy évben 365 doboz: 284700Ft!

TÍZ ÉV ALATT: 2 847 000 FT!"


Szerintem a pénztárcájukkal sokkal jobban meg lehet fogni, pláne hogy csomó olyan dohányzik ami meg amúgy a számlák miatt rinyál, meg, hogy nincs pénze!


Nem igazán tudom, hogy hová illik ez a kérdés de szerintem valahova ide.



2013. júl. 22. 10:30
 1/5 A kérdező kommentje:
2013. júl. 22. 10:32
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nem hiszem...

Aki dohányzik, az tisztában van ezzel is.

A dohányzás, mint szenvedélybetegség, leginkább azért alakul ki az embereknél, mert nincs motivációjuk arra, hogy egészséges életet éljenek, nincs jövőkoncepciójuk, úgy érzik, hogy kilátástalan az életük és ezért ilyesmivel foglalják le magukat ahelyett, hogy csinosítgatnák mondjuk a lakásukat, tanulnának, művelődnének és edzenék a testüket.

2013. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, elaprózva sokkal könnyebben racionalizálható ez a kiadás. Senki se tenne le az asztalra majd 3 millió forintot azért, hogy a következő évtizedre ingyen kapja a cigit, de darabonként szó nélkül fizetik.


A mostaninál egyetlen jobb elrettentés lenne, de azt tudtommal még csak a témában legmerészebb ausztrálok is csak pedzegetik: a brandjelzések mindennemű tiltása.


Egyszínű egyendoboz, amire egyenfonttal rányomják, hogy Marlboro vagy Dunhill, az alsó felén meg az elrettentő kép és ennyi. Garantálom, hogy a frissen cigizni kezdők száma töredékére zuhanna pár év alatt, ha eltűnne a márkaidentitás.

2013. júl. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, tévedtem, az ausztráloknál már január óta megy is ez: [link]


Álljon minden doboz egy rákos tüdő képéből meg valami fosbarna papírból, akkor megnézném mennyire lenne sikk cigizni úgy 1-2 év múlva.

2013. júl. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem lenne. Saját magamból kiindulva, amíg dohányoztam, és anyagi gondokkal kűzködtem mellette, akkor inkább nem ettem, csak a cigi legyen meg. Felteszem, nem én vagyok egyedül ezzel. Azóta szerencsésen abbahagytam :)
2013. júl. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!