Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Alföldi Róbert Mózessel...

Ha Alföldi Róbert Mózessel kapcsolatosan csinál egy "modern kori" színdarabot azt is ennyire védené a balliberális média?

Figyelt kérdés

Ugyan a darabot még nem láttam, de nem sok jót hallottam róla, viszont a balliberális média nagyon a védelme alá vette és reklámozza a darabot, ez pedig nem sok jót jelenthet.

Majd a tv-ben megnézem és azután alkotok róla véleményt is, de ettől függetlenül kíváncsi lennék,hogy vajon ha a zsidó vallást viszi bele egy darabjába (természetesen nem ebbe a darabba) akkor is ennyire ajánlgatnák, vagy azt sértőnek találnák?


2013. aug. 19. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha Alföldi a zsidó vallásról rendezne, akkor nem köpködne, hanem kinyalná a seggüket is, emiatt persze, hogy azt is védené a ballib média.
2013. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%

"de nem sok jót hallottam róla"


ugyan honnan? mert az összes színházi és kulturális oldalon pozitív kritikák jelentek meg róla.


persze az tény, hogy 20-án este itt ősturul méretű hőzöngés meg hazaárulózás lesz (elvégre egy köpnivalóan szar rendező művét egy balliberális zsidó csatornán minden jóérzésű Nagybetűs Magyarnak muszáj megnéznie), mert nekik a színház csak abroncsszoknyás kosztümöket, 18. századi francia bohózatokat és Tamási Áron műveket jelenthet, mást nem.


Hát nekik nem is fog tetszeni, az tuti. A színházat értőknek igen.

2013. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Most arra célzol, hogy az ember tragédiája is milyen volt?

Szerintem a szélsőjobbereknek két dühroham között el kellett volna olvasnia az eredeti Madách darabot, mielőtt beül Alföldire. (bár szerintem a modern kori darabot se nagyon látta egy szélsőjobber se)

2013. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Mózes mióta a zsidó vallás része? Pont olyan része a kereszténynek és a muszlimnak is, meg az egyetemes emberi kultúrának is. Ezért nem háborodnék fel azon ha valaki eme kultúra egy elemét feldolgozná a saját nézőpontja alapján. Ha azt a nézőpontot eleve felháborítónak tartom, akkor esetleg.


Madách is egy Bibliából vett (zsidó, keresztény és muzulmán) történetet forgatott ki, hogy a XIX. században népszerű történelemfilozófiai irányzatokat bemutassa. De ezt gondolom nem tartod felháborítónak. (Legfeljebb ha Alföldi rendezi.)


Mindegy nem láttad, de azért szidod. Jó, megvárod, hogy adja a tévé. De azért már kérdést írsz ki a GYIK-ra.


Magáról a darabról. Az István, a király, amióta létezik érdekes pályát járt be. Az egyetlen rockopera, ami népszerűnek mondható. Nevezték már lázadónak, nacionalistának, mint ahogy nevezték már a Kádár rendszer önigazolásának is. Ja, és amióta létezik egyetlen valamirevaló adaptációja nem volt. Koltay Gábor mozifilmnek látszó videóklipjét, és a csíksomlyói playback partit sem tartom annak. Ha ezeknek van valami jelentősége, annak semmi köze magához a darabhoz.

A darabhoz, ami egy ideológiailag zavaros mű, amely államalapító szent királyunkat egy zavarodott, anyuci által irányított puha.. nek mutatja be, aki idegen csapatokat hívott be, hogy a törvényes rendet számon kérő magyar lázadókat leverje. Ami a történelmi igazságtól annyira nem is járhat messze, de akkor duplán érthetetlen a karrier, amit a darab bejárt. Ha valamin itt van értelme vitázni, az a legkevésbé, hogy ki rendezi.

2013. aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Én láttam Alföldi darabot

Elég provokáló ,gyakran olyat adnak elő ami másokat sért.

2013. aug. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen. Miért, baj?
2013. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
A nácik had főjjenek csak a saját levükben, hogy amibe Alföldi belekezd, az példátlan siker. :))))) Minél több hasonlóan sikeres és tehetséges embert a magyar színházi életnek és kultúrának!
2013. aug. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Alföldit alapból rühellem.

Egy Koltai, egy Kern, egy Bujtor, na ez a ficsúr??

2013. aug. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem a politikai részét vizsgálja, hanem a művészeti részét, annak nem tűnik fel, hogy egyébként szarul hangzik? Hogy a zenei része borzasztó? Bevallom, még csak felvételről láttam én is, várom a ma esti előadást, de több helyről olvastam, és felvételről hallottam, hogy az énekes-zenés része bizony szar. Ha olyan jó rendező, akkor miért nem tartja szem előtt azt, hogy egy rockoperában bizony fontos az énekesek hangja..?
2013. aug. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
A Koltai, Kern, Bujtor trió Alföldivel szembe állítva a minőségi színjátszás példája akart lenni? Mert vidéki kisszínházak el-elcsípett szerepeinél meg víges bohózatoknál többre színházban egyik se vitte, ezért lettek mind filmszínészek.
2013. aug. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!