Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A fanatikus sportrajongókat...

A fanatikus sportrajongókat egyáltalán nem zavarja, hogy az élsportolókat ők teszik milliárdossá?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a világon mindenki olyan lenne mint én, és magasról tenne a versenysportokra, olimpiákra, VB-kre, EB-kre stb. (Félreértés ne essék, nem a mozgás ellen beszélek, magam is sportolok, de nem versenyszerűen.)


Nem tudnák eladni a belépőjegyeket, a meccseken értelmetlenné válna a szponzorok reklámja, a sportfogadóirodák bezárhatnának, nem lenne értelme sportolóval fémjelzett terméket a piacra dobni, nem lennének futballhuligánok, szurkolói összecsapások stb. Nem lenne sokkal szebb a világ?


A világon mikor ébrednek rá az emberek, hogy ez az egész cirkusz csak egy sokadik pénzlenyúlás, amelyből egyesek dúsgazdagok lesznek.



2013. szept. 7. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Az általad "fanatikus sportrajongóknak" nevezett réteg valójában a tömegember, akik tévé előtt tespednek, meccseken görnyednek, és fogadóirodákban verik a pénzüket. Valójában tehát elég távol állnak a sporttól.


Az ő beleegyezésükkel, az ő kedvükért megy a cirkusz, és legnagyobb részt az ő pénzükből is. Azért lehet káros, mert alaptalan büszkeségérzetet kelthet a rajongókban.

2013. szept. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
93%

Na jó. Akkor rakjuk helyre a dolgokat.

A focin kivűl van más sport is. Tény, abba van a legtöbb pénz. ez van. de azok az élsportoló focisták nap mint nap tesznek az álmaikért és nem ők tehetenk arról, hogy mi szokott a meccseken kivűl menni.. képzeld, én se szeretem a focit, de tisztában vagyok vele h milyen munka van benne.

2. az egy dolog, h te leszarod a versenysportot, de ilyen hülyeséget én még életemben nem olvastam, hogy e nélkül jobban lenne a világ. Fogalmad sincs mit jelent napi 2x edzeni, amíg össze nem esel, mi a sportolói mentalitás, milyen érzés fellépni a dobogóra, feladni mindent egy álomért. és ez nem a pénzről szól azoknak, akik végigcsinálják..

ez nem cirkusz, ez nem pénzlenyúlás, és hidd el, a sportolóknál nagyon jo helyen van az a pénz, ők tesznek ezért.. ennyi erővel azt is megkérdőjelezhetnéd h a 'hálivudi sztárok' miért keresnek ennyit, pedog nekik csak 1 honap leforgatni egy filmet és több milliárdot kapnak érte, mig olimpiai magyar bajnok 35 millát kap és következő lehetősége 4 év elteltével lesz h ennyi pénzhez jusson, aztan talan még egy olimpiai részvétel és már ki is öregedett, na meg korántsem biztos, h nyujtani tudja azt a teljesitményt, mind 4 évvel korábban..

és igen, nekem is a versenysport az életem. de aki nincs ebben benne, az nem érheti. nemis várom h megértsd.

de magyarázhatnám ezt még órákon át és számtalan példát fel tudnék hozni. ha sajnalod a pénzt mástol, v irigykedsz akkor ne a sportolokat vedd elő, hanem mondjuk Rebecca Blacket.

2013. szept. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2-esnek igaza van, egy apró kifogásom lenne csak. A médiacelebek közútálat tárgyai. A sportolókkal szemben viszont társadalmi berögződés, hogy ez mindig egy fokkal pozitívabban/elnézőbben kell megítélni őket, és ez nem biztos, hogy jól van így.


Egy elég negatív, sarkított képet vázolnék: a sportoló csak magáért cselekszik, a közvélemény pedig csak azért nézi el neki, mert büszkeségadagokat kap tőle cserébe.


Ez elég sértőnek hangzik, de van benne némi igazság: nálunk a focisták miért is képeznek kivételt az alól, amit az első bekezdésben írtam? Egyrészt, a relatíve magas anyagi támogatás miatt markánsan feltűnő a "magáért cselekvés", de még ennél is fontosabb, hogy elmaradnak a büszkeségadagok.

2013. szept. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!