Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fanatikus Fidesz-pártiak...

A fanatikus Fidesz-pártiak tényleg azt hiszik, hogy "genetikailag" Orbánhoz tartoznak?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 08:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
36%
Nem. Magadból indultál ki?
2012. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Komplikato ***** válasza:
48%
Én nem igazán értékelem pozitívan a Fidesz vagy pont Orbán Viktor "működését", de ilyen fikázásnak akár Orbán Viktor irányába, akár a még hűséges választói irányába mi értelme van?
2012. szept. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

2

Mi volt ebben a fikázás?

2012. szept. 19. 09:28
 4/36 Antimod ***** válasza:
74%
Jópár fanatikus Fidesz-hívőt ismerek, de erről a genetikai megközelítésről még nem hallottam.
2012. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
61%
Mivel ma sem támadta meg USA Iránt ezért Gáspár Zoltán Ernőnek kellett valami, hogy elsüljön a töke. Így született ez a kérdés...
2012. szept. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszok alapján úgy látom, hogy a kérdésem némi kiegészítő magyarázatra szorul.

A genetikailag való Orbánhoz tartozást úgy értem, hogy a Fidesz-hívők szerint az Orbán-párt képviseli a "nemzeti oldalt". (Leszámítva most a Jobbikot.) Tehát, úgy gondolják, hogy "aki magyar velünk tart" alapon a Fideszhez tartoznak genetikailag.

2012. szept. 19. 11:17
 7/36 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy Ernő mondaná "tényeket, tényeket, linket!" ...
2012. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 Antimod ***** válasza:
88%

Így már értem, mit mondasz.

Elég jól megismertem a Fidesz retorikáját anno, és azt is, hogy sok párthoz érzelmileg közel álló ember mit tart róla.


Van a "nemzeti oldal" és a "gonosz, posztkommunista oldal". A nemzeti a jó, a másik az abszolút rossz. A nemzeti oldal pedig csak úgy lehet sikeres, ha rájuk, nem pedig a kis pártokra, egykor a MIÉP-re vagy most a Jobbikra szavaznak, hiszen akkor a posztkommunisták győznek.*


*A fenti érvelés nem feltétlenül esik egybe az én véleményemmel.

2012. szept. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
28%

Én Fideszes vagyok és valóban úgy gondolom, hogy csak a FIDESZ képviseli a nemzeti oldalt, és a többi párt valóban egy gonosz, posztkommunista oldalhoz tartozik, még a Jobbik is?


Hogy miért is?


1. Ha megnézzük a Jobbik politikáját nyilvánvalóan kitűnik, hogy ők is kommunizmust akarnak, csak az ő kommunizmusuk egy jó adag nacionalizmussal is társul és nem nevezik kommunizmusnak. Sőt, magukat anti-kommunistának tituálják, holott minden intézkedésük kommunista.



2. Olyan egyszerűen nem létezhet, hogy a sok tanulatlan panelproli, aki a 80-as években Kádárnak tapsolt, majd a 90-es években az MSZP-nek, hirtelen turulmagyar vallásos hazafi lett, akik fanatikusan hisznek a nemzet feltámadásában, amit csak a Jobbik hozhat el. Nem történik itt más, csak az, hogy a válság miatt egy bűnbakot kellett keresniük (pl. cigányok, zsidók) a Jobbik ezt elhozta nekik, és mellé a kommunizmus korabeli retorikát nemzeti köntösben (vesszen a Nyugat, éljen a Kelet, nem kellenek gonosz Fideszista megszorítások, csak hinni kell Vonában és eljön a Kánaán.)

2012. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
71%
posztkommunista oldalhoz tartozik, még a Jobbik is!*
2012. szept. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!