Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha Európa egy állam lenne,...

Ha Európa egy állam lenne, szerinted melyik város lenne jó fővárosnak, és miért?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 19:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
51%
Semelyik, mert Európa nem tud egy állam lenni. Ahhoz túlságosan sokszínű. Még Csehszlovákia, vagy Jugoszlávia sem tudott egy állam maradni.
2013. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
35%
ÒZD...........FUCCKKKKK
2013. szept. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
5%
szolnok
2013. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha tippelnem kellene, talán Brüsszelt jelölném meg.

De számít, hogy hogyan képzeled el az Európa Állammá alakulást.


Ha az EU-ból, akkor szerintem majdnem biztos, hogy Brüsszel.

Ha más módon, akkor meg annak az országnak a fővárosa, amelyik egyesíti.

2013. szept. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%

Semmiképpen nem Brüsszel.

Földrajzilag igen rossz helyen van.


Ha egy állam lenne, akkor szerintem olyan város kellene amely közel van a mértani közepéhez.

2013. szept. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
16%
Felcsút
2013. szept. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Ha egy állam lenne, akkor szerintem olyan város kellene amely közel van a mértani közepéhez."

Mint például Washington, vagy Amszterdam, de lehetne például hozni Pozsonyt, Oslót, vagy éppen Canberrát. Mindegyikük igen távol van az ország közepétől, sőt, gyakorlatilag a szélén helyezkedik el. :-)

2013. szept. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy állam lenne, akkor szerintem olyan város kellene amely közel van a mértani közepéhez."


Azért, mert... Miért is?

Egy rakás országnak messze van a fővárosa a mértani közepétől, sőt, több országnak van távol a közepétől, mint a mértani közepe közelében.


Brüsszelben már így is ott az Európa parlament, vagyis az EU (egyik) közigazgatási központjaként működik. Most csak atért nincs értelme áttenni Svájcba vagy Liechtensteinbe, hogy "középen legyen" (függetlenül attól, hogy nem UE tagok).

2013. szept. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
26%

7 #


Igen , de ez így alakult ki a történelem során.


Az EU meg egy mesterséges állam , olyan várost választanak fővárosnak amit akarnak.


Szerintem úgy lenne precíz, hogy a mértani középben lenne a főváros.

2013. szept. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Éppen azért választották Brüsszelt, mert földrajzilag jó helyen van, egyformán közel (és messze) az alapító nagyhatalom Anglia, Franciaország és Németországhoz.
2013. szept. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!