Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit szólnának a Magyarországon...

Mit szólnának a Magyarországon élő románok/szerbek/szlovákok ha valaki rájuk támadna mert az anyanyelvükön beszélnek vagy büszkélkednek a származásukkal?

Figyelt kérdés

Én egy észak-magyarországi településen élek, van itt szerb és szlovák egyaránt, és gyakran "szerbeskednek" meg "szlovákoskodnak" ,de soha senki nem veri őket pofán.

Tegnap is egy szabadtéri rendezvényen kitűzdelték a szerb zászlóikat, a kocsiból szerb zene szólt, táncoltak stb, de egy ember nem ment oda,hogy a k. anyátokat vagy hasonló, teljes békében kiélhették a szerb mivoltukat.


Engem ez csak azért "zavar" mert ők ezt nem "engedik" meg a magyaroknak, itt viszont szabadon mulatozgathatnak.

Nem arról van szó,hogy "tiltsuk be" azt jól van, csak érdekes...előfordult már,hogy Magyarországon magyarok támadtak itt élő szerb,román vagy szlovák kisebbségekre?


2013. szept. 22. 11:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem semmivel nem vernek meg több embert rasszista, soviniszta vagy egyéb indokkal Szlovákiában sem, mint Magyarországon. De ha ismersz valamilyen hivatalos statisztikákat, azt szívesen megnézném...


Egyébként elég nagy az ismeretségi köröm és még közülük sem vertek meg senkit...

2013. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Szégyen hogy kérdezed , egyből meg kellet volna verni , és egyébként azt a felvidékit megnézném ahogy a magyar himnuszt énekelve két magyar zászló között beburroktat Kolozsvárba , vagy Bukerestbe egy román többségű rendezvényre , hidd el nem sok vér maradna az ereidbe , de a Földön volna . Verd meg azta mocsok szerbet , HAJRÁ !
2013. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Én dobtam fel előbb,hogy itt nem vernek szlovák,szerb vagy román kisebbségeket a magyarok, tehát neked kell bizonytíanod,hogy de igen.

Én tudok linkelni magyarveréseket, te nem tudsz szlovák veréseket.

Így nem kell,hogy én bármilyen statisztikát is keressek.

2013. szept. 23. 22:32
 14/16 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg tudsz linkelni, Malina Hedvigről és a DAC meccsről mindenki hallott. Viszont mikor magyar üti a magyart vagy öli meg, az miért nem foglalkoztat ennyire? Azokból biztosan sokkal több van. Ja, ott nem lehetne senkit szidni, meg pofánverni? Pár esetből vonsz le messzemenő következtetéseket. Egy értelmes, művelt, intelligens embernek eszébe nem jutna megütni bárkit is, legyen az magyar, szlovák, szerb, cigány, fekete, zsidó. A többiekkel meg kár foglalkozni.


Kedves Kettővel előttem szóló, aki olyan hülye, hogy magyar himnuszt énekelve, magyar zászlóval a kezében Bukaresten besétál egy román nemzeti ünnepség résztvevői közé, az meg is érdelmi amit kap. Gondolom a hozzád hasonlóak is ugyanezt tennék, ha Budapesten sétálgatna valaki március 15-én román zászlóval.

2013. szept. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Magyarország népességének 1%-a szlovák, Szlovákia népességének 20%-a magyar. Most mit akarunk összehasonlítani? Nyilván több esetet tudsz fölhozni, amikor szlovákok bántalmaznak magyarokat, mert nagyobb rá az esély, mivel többen vannak ott a magyarok, mint itt a szlovákok. Amúgy meg ne tegyél úgy, mintha itthon nem lettek volna romagyilkosság-sorozatok, ne hordanának az emberek ,,Idősebb vagyok, mint Szlovákia" pólókat, ne felejtsd el, hogy Kolozsváron is minden évben megünneplik a magyar nemzeti ünnepeket és eddig még egy román embernek sem jutott eszébe ezt megzavarni. Elnézést, kérdező, de tájékozatlan vagy, vagy csak azt veszed észre, amit észre akarsz venni... TÁJÉKOZÓDJ!
2013. szept. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
nekem is a t@k@m tele van màr ezzel az uszitàssal, ha megpròbàlunk elszakadni a politikàtol meg hogy règen mi volt akkor nincs semmi baj, persze idegesìti az embert ha honjàt atrocitàs èri de ellensègeskedèssel nem oldunk meg semmit , ha màr kèt ember igy gondolkodik akkor tudnak baràtok is lenni. nekem is vannak romàn haverok akik tudnak magyarul de soha nem szòlalkoztunk össze jòl elvagyunk. Pont ide vàg, megfigyeltem a jehovistàkat a szomszèdunkba laknak , beszèlõ viszonyba vagyok velük itt falun. Mikor nemzetközi rendezvènyeket szerveznek együtt megtudnak lenni a magyarok romànok szlovàkok szerbek horvàtok tök idegenek nem ismerik egymàst de vigyorognak egymàsra meg ölelgetik egymàst fotòn làttam, tanulnunk kène nekünk is valamit tõlük.
2013. szept. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!