Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor vagyok jogosult rendelke...

Mikor vagyok jogosult rendelkezésre állási támogatásra? (rát)

Figyelt kérdés

Munkanélküliben kaptam igazolást, amivel elvileg kérhetnék ilyen támogatást, de eddig nem mentem be a hivatalba kérni, mert inkább munkát vállaltam volna, de sajnos úgy tűnik, ez nem fog sikerülni, és rászorulok a támogatásra! de vajon megkaphatom? Tudja valaki a jogosultság paramétereit?

21/f


2009. nov. 6. 11:02
 1/2 anonim ***** válasza:
2009. nov. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kaphatsz rendelkezésre állásit, ha a családnak az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelme nem haladja meg az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 90%-át,azaz 25650 Ft-ot, és vagyona sem a kérelmezőnek, sem családjának nincsen.

A fogyasztási egység a családtagoknak a családon belüli fogyasztási szerkezetét kifejező arányszámot jelenti, ahol


1. az első nagykorú családtag arányszáma 1,0 azzal, hogy a gyermekét egyedülállóként nevelő szülő arányszáma 0,2-vel növekszik;

2. a házas- vagy élettárs arányszáma 0,9;

3. az első és második gyermek arányszáma gyermekenként 0,8;

4. minden további gyermek arányszáma gyermekenként 0,7;

5. a fogyatékos gyermek arányszáma 1,0 azzal, hogy a gyermek arányszáma további 0,2-vel növekszik, ha a személy fogyatékossági támogatásban részesül.

A RÁT összege havi 28500 Ft.

2009. nov. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!