Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kapott valaki mostanában...

Kapott valaki mostanában magyar állampolgárságot? Mennyi idő alatt lett meg?

Figyelt kérdés
Az egyszerűsített honosítási eljárás időtartamára minden hivatalos oldalon azt írják, hogy 4-5 hónap. Ismerősömék 6 hónapja adták be a kérelmet és semmit nem hallottak még, mi 3 hónapja várunk csak. Van valakinek tapasztalata, hogy ténylegesen mennyi ideig tart az eljárás?
2013. okt. 16. 22:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónap alatt meg lett.
2013. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nekem bő 6 hónap volt az eljárás.
2013. okt. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%
Kérdés: minek nektek magyar állampolgárság? Milyen előnyökkel jár?
2013. okt. 17. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Válasz: az őseim magyarok és magyar állampolgárok voltak, de a második világháború után a Szovjetunió elcsatolta Kárpátalját. Most már nem csak nemzetiség szerint vagyok magyar, hanem hivatalosan is.
2013. okt. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Most már nem csak nemzetiség szerint vagyok magyar, hanem hivatalosan is."


Ezt értem, de milyen előnyei vannak hivatalosan magyarnak lenni. Értelemszerűen ha nem itt tartózkodik az ember.

2013. okt. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországra jövök, nem kell vízum. Ezen kívül csak egy darab papír, de nyilván akiben egy szemernyi nemzeti érzés sincs, az nem érti.
2013. okt. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
9%
Ha definiálod nekem a nemzeti érzés jelentését akkor talán megértem. Esetleg hazafias érzésre gondolhattál...
2013. okt. 17. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
7-es, látom élvezed azt, ha provokálhatod a nem Magyarországon élő magyarokat. Neked nyilván mi nem is vagyunk magyarok. Az ilyeneknek, mint te, kívánom, hogy legalább egyszer tapasztalják meg az életben azt, hogy milyen érzés, ha sehol nem kellesz. A szerbek elfogadnak valamennyire, de nem vagyunk szerbek. A magyarok meg azt mondják, hogy szerbek vagyunk. Csodás... Amikor az esküt tettem és végre a saját himnuszomat énekelhettem, a könnyeimmel küszködtem. Nekem elsősorban érzelmi jelentősége van az állampolgárságnak, de a magyar útlevélnek egyébként is prioritása van. Egyenrangú a német útlevéllel és ez már sokat jelent. Neked fogalmad sincs, hogy milyen sorba állni vízumért a konzulátusokon és milyen, ha nem kapod meg.
2013. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
10%
Én nem értem, hogy a kárpátaljai magyarok miért akarnak annyira Magyarországhoz tartozni, többször is jártam már Ukrajnában és egy csomó dologban sokkal jobb Magyarországnál, ráadásul ukrán állampolgárként kimehetnék Oroszországba vízum nélkül vendégmunkásnak, ami szintén sokkal jobb hely, mint a hanyatló Nyugat.
2013. okt. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
90%
Ja igen, a 30 ezer forintos minimálbér, és szinte nullával egyenlő munnkalehetőség nagyon nagy pozitívum. Igen, mehetek Oroszországba, ahol feketemunkásként dolgozhatok napi 12 órát nehéz körülmények között, aztán vagy kapok kb 200 ezer forintot havonta vagy nem. De inkább nem. Valóban megéri.
2013. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!