Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kapott valaki mostanában...

Kapott valaki mostanában magyar állampolgárságot? Mennyi idő alatt lett meg?

Figyelt kérdés
Az egyszerűsített honosítási eljárás időtartamára minden hivatalos oldalon azt írják, hogy 4-5 hónap. Ismerősömék 6 hónapja adták be a kérelmet és semmit nem hallottak még, mi 3 hónapja várunk csak. Van valakinek tapasztalata, hogy ténylegesen mennyi ideig tart az eljárás?
2013. okt. 16. 22:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

És gondoltál már a nem-anyagi, hanem szellemi, spirituális előnyökre? Nem vetted még észre, hogy Ukrajnában milyen nagy az emberek között az összetartás, a bizalom, a kedvesség, és hogy ez mennyire eltűnt már Magyarországról és a nyugat-európai EU-s országokból?


Gondolom utaztál már Marsrutkán, amikor hátra beülsz és a többi utason keresztül előreadogatod a pénzt a sofőrnek. Ehhez pl. akkora társadalomba vetett bizalom szükséges, hogy te azt elképzelni se tudod. Magyarországon vagy Nyugat-Európában ilyet senki se merne megtenni, mert -teljesen jogosan- attól rettegne, hogy az első ember akinek odaadod a pénzed, szó nélkül bezsebeli aztán az első megállónál leugrik a buszról.

2013. okt. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Megsúgom neked, hogy az ukránok sokkal ócskábbak mint a magyarok. Undorító, barbár és neveletlen nép. Mit szólsz ahhoz, hogy nagyapám, aki 87 éves, több mint 50 évet becsületesen ledolgozott(nyugdíj után is), a marsrutka vezetője ordítozva akarta lekényszeríteni a buszról, mert az öregek már minek jönnek fel rá. Messziről könnyű pofázni, de az igazság az, hogy az ukránok szellemileg és erkölcsileg sokkal, de sokkal a magyarok alatt vannak.

A vallásosság meg hagyjuk, senki sem veszi komolyan, mindenkinek csak pótszer, mint a tévé vagy a sör.

Messziről könnyű beszélni, csak hát sajnos én tapasztalom a dolgokat.

2013. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Én nem mondom, hogy ne vedd fel az állampolgárságot vagy ne gyere Magyarországra/Nyugat-Európába élni, csak előtte gondolkozz el rajta, hogy mit adsz fel vele, és hogy Ukrajna meg a többi Eurázsiai ország abszolút nem olyan rossz, mint ahogy a -világon mindenütt pesszimista- helyi magyar közösség populáris kultúrája lefesti neked.


Én egyébként magyarországi vagyok, de szeretnék a jövőben Ukrajnában élni, mert nagyon tetszik az ország, de szellemi munkát végeznék és nem fizikai munkát. A munkanélküliségre való panaszkodásodat meg egyáltalán nem értem. Nemhogy Kijevben vagy Lvovban, de még Beregszászon is annyi munkalehetőséget láttam KIRAGASZTGATVA A FALRA. Magyarországon Szabolcsban, de akár Budapesten is hol látsz ilyeneket?


Mellesleg igaz, hogy a minimálbér 30 ezer körül van, de ahogy láttam, már az egyszerűbb szellemi munkákért is fizetnek legalább 100 ezret, legalábbis Kijevben. Amikor kint voltam, találtam is egy nekem megfelelő informatikusi munkát 130.000 forint fizetésért, ami azért az ukrán árak mellett nem rossz pénz, csak ugye magyar állampolgár révén, szükségem lett volna ukrán munkavállalási engedélyre, hogy kint maradjak elvállalni.

2013. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Jó, próbáld ki, ajánlom. Pár év múlva nem fogsz ilyen hülyeségeket beszélni, hanem menekülsz vissza Magyarországra.
2013. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyébként ezt a baromságot, hogy az ukránok kedvesek meg erkölcsösek honnan vetted?
2013. okt. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
90%

Én megkaptam 3-4 hét alatt :) Nem akarok én sehova sem menekülvi vele, esetleg Magyarországra. Jó érzés itt látni a falon. Melegséggel és önbizalommal, biztonságérzettel tölt el. Nem tudom leirni, pedig már megvan 2 éve.

Ha pedig valaki beleköt abba amit irtam, mert nem tetszik neki, hogy Magyarországra igenis átköltöznék, annak azt tudom mondani, hogy sétáljon már végig Budapest utcáin, és nézzen szét. Mennyi idegen országból jött sárga, fekete meg egyéb mászkál az utcán. Ők nem feleslegek, csak mi ?

2013. okt. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 hasan sas válasza:
NAGYAPÁM két dolgot is mondott ere,,,,,,,,,,,,háború után sok a hős---------kőnnyű olyan helyen MAGYARNAK LENNI AHOL NEM KELL ÉRTE SEMMIT TENNI
2014. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

sziasztok,

Mi is most adtunk be minden papirt es nagyon varunk az allampolgarsagot. Egybenkent nem nehezitettek a dolgainkat ha minden papirt szepen elore keszitesz es ugy mesz oda.

2014. dec. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!