Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A demokrácia mértéke tényleg...

A demokrácia mértéke tényleg attól függ, hogy mennyire kivételeznek a kisebbségekkel?

Figyelt kérdés

Nekem ezt egy külföldi mondta.


Oroszországot a "nyugat" azért nem tekinti demokráciának, mert ott nem törődnek a kisebbségekkel, csak vannak, nem kivételeznek velük.



Vagy ez csak mai liberális demokráciában van így, hogy kivételezni kell velük?


Olvastam, hogy a klasszikus régebbi demokráciákban nem volt ilyen kisebbség meg nem kisebbség.

Szóval a demokrácia eredendően nem olyan, mint ma,csak eltorzították.



2013. okt. 31. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Agyatlanéknál igen, okoséknál nem.
2013. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Jó, nyílván egyik véglet sem jó... Legyen joga meg lehetősége mindenkinek megőrizni a saját kultúráját, de legyen hasznos tagja az országnak is...


De amúgy ez a demokráciásdi abszolút érdekek meg hatalmak kérdése... Például mikor lépett fel a nagy liberális EU a szlovák nyelvtörvény ellen?

2013. okt. 31. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ConnectCare ***** válasza:
100%

Természetesen nem attól lesz valahol demokrácia, hogy kivételeznek a kisebbségekkel.


A demokrácia arról szól, hogy az állampolgárok aktívan részt vehetnek a politikában, pártokba tömörülhetnek, elmondhatják a véleményüket, szavazhatnak, vagyis a társadalom maga alakíthatja az ország politikáját.


Azonban az valóban igaz, hogy csak akkor lesz valahol igazi demokrácia, ha a teljes társadalom képviseltetheti magát, ha egyenlőség van. Ehhez pedig szükséges, hogy a kisebbségek egyenlőképpen legyenek kezelve a többségi társadalommal. Tehát nem kivételezni kell a demokráciához, csupán ugyanazokat a jogokat és lehetőségeket megadni a kisebbségeknek is, mint a többségnek.

2013. okt. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Oroszországgal nem az a baj, hogy nem kivételez a kisebbségekkel, hanem hogy kifejezetten másodrendűként kezeli őket. (pl. melegpolitika, de volt Putyinnak egy elég visszataszító nyilatkozata az etnikai kisebbségekről is)
2013. nov. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem attól függ, még ha néhány egyén ezt is szeretne. A (liberális)demokráciának alapvetően feltétele, hogy mindenkit megilletnek bizonyos alapjogok és kötelezettségek, amik idővel bővülnek majd ha állampolgárságot is szereznek. Csak annyit követel meg a rendszer, hogy tiszteld embertársaidat (még a színeseket is) és ne tegyél velük olyat velük, amit ha veled tennének az jogtalan lenne és vagy rosszul esne.


Oroszország meg csak részben azért nem demokrácia, ahogy a külsősökkel és a saját nemzeti kisebbségükkel bánnak. Sokkal fontosan, hogy ezrével tűnnek el és halnak meg az újságíróik meg igencsak érdekesen zajlanak az orosz választások:


[link]

2013. nov. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Ebben annyi igazság van, hogy a demokráciában a kisebbségeket mindenképpen bizonyos jogokkal fel kell ruházni, illetve bizonyos tekintetben pozitívan kell diszkriminálni, hiszen különben ki lennének szolgáltatva a többség kényének. Ez nem azt jelenti, hogy a kisebbségnek jobb helyzetben kell lennie, mint a többségnek, hanem azt, hogy meg kell akadályozni, hogy aránytalanul nagy károkat szenvedjenek a többség által. Jelenleg erre Magyarországon valóban nincs megoldás, hiszen a többség a kisebbségeket elnyomja.


Nem kivételezni kell a kisebbségekkel, csak a többség számára nem szabad lehetővé tenni, hogy a kisebbségek jogainak érvényesítését megakadályozza, a kisebbségeket testileg vagy szellemileg elnyomja, kizsákmányolja, lenézze, munkaerőpiacon és oktatásban negatívan diszkriminálja, személyiségi, emberi jogaiban sértse, megalázza, ellehetetlenítse, kitelepítse. A korábban kisebbségek kárára elkövetett, és jelenleg is kiható ilyen sérelmek esetén a kártalanítás, felzárkóztatás egy demokráciában kötelező. Ez az, ami jelenleg Magyarországon nincs így, ugyanis: a bíróságok az esetek döntő többségében elítélek a vélt rasszista bűncselekmények kisebbségi származású követőit, miközben a többségi származásúakat döntő többségben mentik fel (tehát hátrányos megkülönböztetés van a joggyakorlatban). A munkaerőpiac súlyosan diszkriminálja a kisebbségeket, az oktatás pedig mit sem tesz a felzárkóztatásért, sőt, sajnos a legtöbb helyen még el is hanyagolják az oktatást. A kisebbségek megaláztatása minden napos, gyakran mélyszegénységben élnek, emberi jogaikat korlátozzák (személyi szabadság korlátozása, uzsora, rablás, fosztogatás, rabszolgaság). Magyarországon tízezres nagyságrendben élnek rabszolgák, miközben a törvény ezt hivatalosan tiltja.


De ez nem jelenti azt, hogy olyan előnyökhöz kellene juttatni a kisebbségeket, amelyekkel a többség nem rendelkezik. Ez nonszensz, se oka, se logikus magyarázata nem lehetne egy ilyen gyakorlatnak. De nincs is Magyarországon ilyen gyakorlat. Távolról sem. Azonosan kell eljárni mind a többség, mind a kisebbség esetében. Ez azt jelenti, hogy ha a kisebbség jelenlegi helyzete miatt az Ő oktatásuk több pénzt emészt fel, mint egyébként, akkor ezt a többlet összeget rá kell szánni. Ez nem azt jelenti, hogy jobb minőségű oktatást kell biztosítani. Ez azt jelenti, hogy AZONOS minőségűt kell, de azt akkor is, ha tízszer annyi pénzt emészt fel.

2013. nov. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!